reklama

Przy rondzie Fordońskim powstaje biurowiec klasy A

/i/ · 2016-12-14 14:47
W centrum Bydgoszczy powstaje Arkada Business Park. Inwestorem kompleksu biurowego o powierzchni najmu ponad 22 tys. m kw. jest For 2, spółka należąca do grupy holdingowej Arkada Invest, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Najpierw wyburzono w tym miejscu zabudowania, potem rosła tutaj trawa, w końcu pojawił się zainteresowany tym terenem inwestor i w przyszłym roku przy rondzie Fordońskim będzie stał efektowny budynek – kompleks Arkada Business Park. – Będzie to najnowocześniejszy, a zarazem jeden z najwyższych – sięgający 45 metrów – ekologicznych biurowców klasy A w mieście – mówi prezes grupy Arkada, Jan Wawrzkowicz.

Dziesięciokondygnacyjny Arkada Business Park będzie pełnił funkcję biurową z usługami w parterze. Długość budynku wyniesie 49 m, szerokość 26 m. Elewacja zewnętrzna będzie w dużej mierze przeszklona (ok. 4 tys. m kw. fasad szklanych). W dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking o powierzchni ponad 3,6 tys. m kw. wraz z miejscami postojowymi dla rowerów, pomieszczeniami sanitarnymi i technicznymi.

Obecnie firma Skanska wykonuje roboty związane z konstrukcją podziemną budynku. W przyszłym roku ruszy budowa części naziemnej. Wykańczania biur najemców rozpocznie się w drugiej połowie 2017 r.

Skanska ma już na swoim koncie kilkanaście takich nowoczesnych biurowców, (m.in.: Malta House w Poznaniu, Axis w Krakowie, Silesia Business Park w Katowicach, Atrium, Green Corner, Marynarska Point w Warszawie).

Opinie

Brawo,brawo.Gdyby nie przychylność władz miasta a przede wszystkim Prezydenta Bydgoszczy te cuda w Bydgoszczy by nie powstawały..Prezydent Bydgoszczy dał swoim urzędnikom ultimatum,jak chcesz wobec klienta być rarogem to won z ratusza,coś podobnego.Byłem tego światkiem.To stont ta opinia że jest burasem i trzeba Go odwołać. Brawo Prezydent.
~korn · 14 grudnia 2016 21:34
korn nie wygłupiaj się, to nie bruski buduje tylko prywatny inwestor, ja też wybudowałem w Bydgoszczy budynek i co mam teraz dziękować do końca życia prezydentowi, że wydał mi pozwolenie na budowę bądź sprzedał mi działkę? To jest jego obowiązek pracowniczy a nie zasługa. Jedno jest pewne, te budynki przyniosę zysk prywatnemu inwestorowi. A weźmy inny przykład: nowo budowana przez prezydenta ślizgawka za dziesiątki milionów złotych na 300 kibiców. Ta inwestycja w odróżnieniu od prywatnej na pewno się nie zwróci a będzie tylko ciążyć na następne lata.
~Rychu · 28 grudnia 2016 13:21