reklama

Rafał Bruski na czele "Bydgoszczy niezłomnej" przeciw rządowi

/ech/ · 2016-12-18 01:34
Ponad 200 osób zgromadziło się dzisiaj w centrum Bydgoszczy, sprzeciwiając się rządom Prawa i Sprawiedliwości. Zgromadzeni protestowali przeciw pisowskiemu terrorowi. Domagali się wolności dla mediów, powstrzymania przemocy wobec kobiet, zatrzymania destrukcji przyrody, oświaty i finansowania organizacji pozarządowych. Zgromadzeni zapowiedzieli, że obronią demokrację przed większością parlamentarną rządzących.

- Najważniejsze, że jesteśmy, że się spotykamy. Pamiętajcie, dopóki będziemy się spotykali, dopóki będziemy mieli chęć wyjścia, niezależnie czy jest ciepło, czy jest zimno, czy pada deszcz, czy spotykamy się pod parasolkami, żeby bronić praw kobiet – mówił prowadzący manifestację na placu Bydgoskiego Centrum Finansowego przed wejściem do biur posłów Prawa i Sprawiedliwości. – Chodzi o to, jeżeli jakiś facet tłucze kobiety, to żeby to było nieważne. My nie pozwolimy, bo szanujemy kobiety, i ekologię, o czym dzisiaj mówili zieloni w Warszawie, że PiS chce wycinać już puszczę, która jest zabytkiem, która jest ważną rzeczą na skalę europejską. My na to nie pozwolimy, bo Bydgoszcz jest otoczona lasami – przestrzegał i zaapelował do wstępowania w szeregi Komitetu Obrony Demokracji. Odpowiedziało mu skandowanie: “Zielona Bydgoszcz!” i “Stop PiS-owi!”.

Katarzyna Zabłocka, liderka bydgoskiego KOD-u stwierdziła, że uczestnicy obronią demokrację w Polsce. – Nie godzimy się na dyktaturę PiS-u. Nie może być tak, że tylko jedna strona ma rację. To nie demokracja. Tu nie jest Budapeszt, tu jest Polska – stwierdziła i wezwała do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych. “Wolne wybory!”, Wolne wybory!“, ”Precz z Kaczorem!“, Kto nie skacze, ten za PiS-em! Hop, hop, hop!” – skandowali zgromadzeni w odpowiedzi.

Wtedy głos zabrał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Często jestem na manifestacjach, gdzie mowa jest o ważnych sprawach, a na tych organizowanych przez KOD, zawsze. Kiedyś zapytałem Lecha Wałęsę: “Czy wierzyliście, będąc w opozycji, że da się obalić komunę”. Mówił: “Wierzyliśmy. Wierzyliśmy, dlatego ją obaliliśmy”. Minęło kilkadziesiąt lat i jest podobna sytuacja, podobne zachowania. Musimy się temu przeciwstawić – wezwał prezydent Bydgoszczy i następnie przeprowadził analizę dotyczącą istoty i posłannictwa wolnych mediów. – Media, wiem, że są od tego, abyśmy byli wszyscy informowani o tym, co się dzieje na świecie i w kraju, w każdym miejscu. Często się zdarza. Politycy, ja również jestem politykiem, ale bardziej jestem prezydentem miasta. Możemy się mylić, możemy źle działać. Oni są od tego, żeby napiętnować, jeżeli ktoś źle działa, pochwalić – jeżeli dobrze. Muszą być po to, abyśmy my wszyscy jako obywatele wiedzieli, co, gdzie się dzieje, szczególnie ci, powinni być pod szczególną opieką dziennikarzy. I dlatego tu jesteśmy – wytłumaczył prezydent Rafał Bruski z finezją godną swego mentora Lecha Wałęsy, zadania, które w wolnym kraju powinni wypełniać dziennikarze. Następnie prezydent Rafał Bruski przeszedł do wyjaśnienia sensu protestu i szans jego powodzenia. – Kiedy wygramy, szanowni państwo. My tu nawzajem siebie nie musimy przekonywać. Jesteśmy przekonani. Ale mamy jedno zadanie. Każdemu, kogo spotkamy, jeżeli inaczej myśli, albo w ogóle jest neutralny, powiedzmy jedną rzecz: Nie da się kupić władzy. Władza chce nas kupić, dlatego rozdaje. Emerytom na lekarstwo, po dwa pięćdziesiąt na miesiąc. Daje matkom – po pięćset złotych na miesiąc. Daje matkom, które mają urodzić, narażając swoje życie – po cztery tysiące jednorazowo – wyliczał prezydent i przeszedł do konkluzji przemówienia: – Ale demokracji nie da się kupić! Ale my też nie sprzedamy demokracji, szanowni państwo! Nie sprzedamy demokracji! – podniósł głos na koniec Rafał Bruski. Odpowiedzią było wielokrotne skandowanie słowa “demokracja”.

- Chciałabym zaapelować, kochani, nie traćmy nadziei! – optymistycznie przemówienie zaczęła zastępczyni Rafała Bruskiego Anna Mackiewicz. – Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim, apelowaliśmy do prezydenta, wzywaliśmy prezydenta, żeby nie podpisywał się pod destrukcją w systemie oświaty. Wzywaliśmy go, żeby nie podpisywał się pod destrukcją funkcjonowania finansowania organizacji pozarządowych – mówiła Mackiewicz i wezwała do jedności opozycyjnych partii parlamentarnych i będących tak jak SLD poza parlamentem.

Owacją przywitana została działaczka feministyczna Kazimiera Szczuka z Warszawy, która już dwukrotnie bez powodzenia kandydowała z bydgoskiego okręgu w wyborach: do Parlamentu Europejskiego i do Sejmu. Zanim zabrała głos, wezwała do utrzymania porządku. – Pana, który się tam rzuca, trzeba po prostu unieszkodliwić, wyprowadzić – wezwała i wyjaśniła, że dzisiaj na manifestacji w Łodzi też doszło do podobnego zdarzenia wywołanego przez “ewidentnie nasłanego przez rządzących”. – Rząd przymierza się do tego, żeby wypowiedzieć konwencję antyprzemocową, którą się z wielkim trudem udało podpisać za poprzedniej kadencji sejmu. Jeżeli dojdzie do tego, to będzie nasza hańba na całą Europę. Naprawdę hańba. Nie dopuśćmy do tego! – wezwała zgromadzonych. Odpowiedzią było głośne: “Demokracja, demokracja, demokracja!”. – Co najmniej połowa dziennikarzy to są kobiety, to są dziennikarki. Zaczynają często pracować bardzo ciężko, bo bycie reporterką sejmową to nie jest bułka z masłem – po tych słowach zgromadzeni skandowali głośno: “Wolne media, wolne media!” – Skończy się na tym, że tylko rządowa telewizja będzie mogła relacjonować obrady sejmu. Nie pozwólmy na to! – wezwała. “Wolne media, wolne media!” – rozległo się ponownie na placu.

Wtedy głos zabrał bydgoski radny SLD Ireneusz Nitkiewicz. – Musimy uzmysłowić rządzącym, że pomimo tego że grozili nam: Jeżeli prezydent Rafał Bruski i jego zastępcy i radni przyjdą protestować przeciwko partii rządzącej, to Bydgoszcz nie otrzyma środków. My nie będziemy tacy jak prezydent Torunia, który złożył hołd lenny przed Andrzejem Dudą! Zgromadzeni przerwali radnemu SLD głośnym wołaniem: “Bydgoszcz niezłomna!, Bydgoszcz niezłomna!” – Nie możemy dopuścić do takiego zatracenia, że jeżeli będziemy protestowali przeciwko naszej wolności, to nie wybudują nam S5 i S10 – mówił Nitkiewicz, ale po tych słowach zgromadzeni znów przerwali przemowę skandowaniem: “Wolna Bydgoszcz, wolna Bydgoszcz!”. Wtedy Nitkiewicz zwierzył się: – Jestem człowiekiem lewicy. Mój dziadek, moi rodzice byli w PZPR-ze, ale zawsze wychowywali mnie, że trzeba myśleć, żeby Polakom było jak najlepiej i niezależnie, gdzie jesteśmy. I tak staramy się działać – wytłumaczył.

Manifestacja przed biurami posłów PiS odbywała się przy głośnym brzmieniu wuwuzeli, gwizdków i trąbek. W pewnym momencie ktoś poinformował zgromadzonych, że w plenarnej sali sejmowej, gdzie zamierzają do wtorku protestować posłowie PO i .Nowoczesnej wyłączono prąd i ogrzewanie. Na wieść o takiej szykanie zgromadzeni długo skandowali: “Mamy dość, mamy dość!”, “Precz z Kaczorem!”, Spieprzaj dziadu!”, “Pójdą siedzieć, pójdą siedzieć!”, “Wolne media, wolna Polska!”.

Opinie

Czy pan prezydent walczy o interes swoich wyborców, czy o swoją karierę polityczną w ramach totalnej opozycji?
~semeon · 18 grudnia 2016 02:49
wielka szkoda,że Bydgoszczanie NIE wybrali pana P.Cyprysa .Jest bezpartyjny, sprawdzony że dba o interesy Bydgoszczy.PO co ten Konstanty toruński pchał się na prezydenta ,robiąc zbędne zamieszanie, ku radości torunian, naszych wrogów?
~Uczmy się na błędach · 18 grudnia 2016 06:51
Masz rację.boją się o własne tyłki to wszystko.
~Tak · 18 grudnia 2016 11:50
Bydgoszcz liczy coś koło 350 tys mieszkańców, a na waszej śmiesznej demonstracji zeszło się 200 aparatczyków po i nowoczesnej oraz miejscowe sb-eckie typki. Rzeczywiście macie duże poparcie w społeczności lokalnej:) Panie Bruski jest Pan prezydentem wszystkich bydgoszczan czy tylko tych z po? Żałosne
~Lunatyk · 18 grudnia 2016 03:00
Czy to ten sam prezydent co tak chwali się 500+ jak swoim, na ogromnym plakacie przy rondzie Jegiellonów ;)??? Hehe.... bez komentarza
~Daniel Chmielewski · 18 grudnia 2016 13:21
To jego koniec!!! Został bydgoszczanom zesłany przez Tuska. Powinno się go teraz po tym co robi i mówi wywieźć na taczce. Mamy dość kolegów Tuska!
~Krystyna · 18 grudnia 2016 17:11
ale Bydgoszcz ma idiotę za prezydenta!
~fordon · 18 grudnia 2016 04:02
nie wiem czy idiotę ale nie taką chorągiewkę (szmatkę) POlityczną jak twój tow. M.Zaleski .Jak sobie Bruski nagrabi to przegra wybory ale nie trzyma się kurczowo żłobu jak twój pijaczek z zieleńca.
~do~fordon · 18 grudnia 2016 06:40
Przypomnę uprzejmie, że Zaleski, chociaż polityczna chorągiewka, wygrał zdecydowanie wybory na prezydenta Torunia z tą idiotką Scheuring- Wielgus. Takich kontrkandydatów podsuwały środowiska, które tworzą dzisiaj KOD. Gdybym był mieszkańcem Torunia, też bym w takiej sytuacji na niego głosował.
~Nono · 18 grudnia 2016 09:42
dla siebie ,rodzinki i swojej sitwy, nie ważne z kim, nie ważne że bez ślubu kościelnego z kolejną żoną ale jak POtrzeba to prawie święty w swoim mniemaniu?Nic dziwnego ,że to brzydkie pokrzyżackie miasteczko znane jest jako stolica HIPOKRYZJI?Dziwi mnie Nitkiewicz ,który jeszcze nie tak dawno wraz ze swoim panem tow. J. Zemke gotów był na każde skinienie jechać do tego buca tow. M. Zaleskiego i zająć się jego problemami?Jak tutaj wierzyć ludziom nie potrafiącym właściwie ocenić starego cwaniaka, pijaczka ,co to "diabłu ogarek a Panu Bogu świeczkę??
~Zaleski byle koryto? · 18 grudnia 2016 10:55
To wszystko prawda odnośnie Zaleskiego. Po pierwsze, jest to boczny wątek w tej dyskusji. Prawdę powiedziawszy sprawa ta nie ma tutaj nic do rzeczy, tj. do manifestacji KOD-u w całej Polsce. To nie są manifestacje przeciwko Zaleskiemu, ani za jego prezydenturą, ale przeciwko władzy PIS. Przeciwko władzy centralnej, a nie władzy regionalnej. Po drugie, i tu się będę upierał, kontrkandydatka Zaleskiego w ostatnich wyborach municypalnych, reprezentuje poziom więcej niż żenujący. Mówiąc wprost, bez ogródek, jest to pusta, bezczelna tupeciara. Gdy podczas dyskusji z młodzieżą spytano ją o kwestie związane z globalną polityką międzynarodową, nie potrafiła nawet zręcznie zamaskować swojego nieuctwa.
Zaleski zapewne kiedyś przegra w Toruniu, ale musi mieć kontrkandydata z wyższej półki intelektualnej niż taka płytka awanturnica jak Scheuring- Wielgus.
~Nono · 18 grudnia 2016 11:14
Z tow. hipokorytą pijaczkiem Zaleskim przegrał także Filar, Wyrowiński, kandydat PIS a tow. baron POmylony T.Lenz ostatnio nawet nie wystawił kandydata ,żeby nie przeszkodzić sprawnemu funkcjonowaniu spóły zalesko -caubeckiej? Jeżeli torunianiom taki buc, arogant opagandzista pzpr-owski się podoba to znaczy ,że są tak samo zakompleksieni ,obłudni, żądni głównie dominacji nad innymi,żerującymi na pracy innych?
~wyższa półka hipokryzji? · 18 grudnia 2016 11:41
Możliwe, że tak jest, ale.... Filar, za komuny formalnie bezpartyjny, był wykładowcą prawa karnego w szkole oficerskiej SB w Legionowie. Dobrze tam płacili. Pensja na UMK widocznie mu nie wystarczała. Nie wiem czy w myśl przepisów nowej ustawy dezubekizacyjnej nie obniżą mu emerytury. Zobaczymy. W każdym razie był to kandydat niewiele lepszy od Zaleskiego. Śmiem twierdzić, że wcale nie lepszy.
Natomiast jeśli chodzi o kandydata PO, czyli de facto Zaleskiego, to w sumie wychodzi na to samo co w Bydgoszczy. U nas prezydentem został oficjalny kandydat PO, tam nieoficjalny. Caubecki oczywiście też reprezentuje PO. Jakich więc ludzi popierają manifestanci KOD-u ?
~Nono · 18 grudnia 2016 12:46
Ramie w ramie z narodowymi socjalistami to skandal. To niewybaczalny skandal w wykonaniu Prezydenta. Powoli wyłania się obraz prawdziwej platformy. Polska scena polityczna jest bardziej zapleśniała lewactwem niż nam się wydaje.Od dzisiaj rewiduję stosunek mój do Prezydenta Bydgoszczy. Pan Prezydent nie ma prawa ani moralnego ani historycznego wiecować razem z patologią.Takiego mandatu nie udzieliłem i więcej nie udzielę.
~korn · 18 grudnia 2016 07:18
JA, TEŻ
~ZENEK · 18 grudnia 2016 09:21
"Korn"-ie cieszę się że przejrzałeś w końcu na oczy,teraz trzeba wspólnymi siłami PiS-iorów troche do pionu postawić aby powalczyli o nasze,bydgoskie sprawy...
~maxi · 18 grudnia 2016 21:59
Bydgoszczanie identyfikują się z demokratycznie wybranym rządem Precz z prezydentem i jego kliką zadymiarzami łamiącymi demokrację i namawiającym do nienawiści i siania niepokoju i zmierzającego do wojny domowej jak w Syrii i Libanie
~nie dla prezydenta KOD · 18 grudnia 2016 08:04
Jest mi wstyd, że takie byle co rządzi naszym Miastem. Na czele tego "byle czego", stoi partyjniacki frustrat "bez jaj". Funkcyjny członek Partii Oszustów. Oszust otoczony innymi oszustami oraz bezczelnymi pasożytami, nierobami i ubekami. Nie potrafiący poradzić sobie nawet ze śmieciami w sposób systemowy. Moralne zero bezczelnie przeżerające nasze podatki. Kiedy PiS zabierze się za jego mętne decyzje (interesy?) skutkujące trwonieniem naszych pieniędzy przez jego bandę? Panie Bruski, jeśli wódka, którą pił wasz koleś Bolek Wałęsa, dostarczana przez jego - pana kumpli ubeków, nosiła nazwę "komuna", to rzeczywiście można stwierdzić ze 100% pewnością, że ten płatny kapuś Lejba Kohne, obalił niejedną "komunę". I to niekoniecznie sam. Z jego - waszymi kolegami - ubekami w luksusowym rządowym ośrodku w Arłamowie. Podczas gdy szeregowi członkowie "Solidarności", byli tłuczeni w "ścieżkach zdrowia"... I jeszcze jedno panie miernoto rządząca naszym Miastem, które sprowadziliście na ekonomiczne dno rozwoju, musicie wiedzieć wy pogrobowcy "komuny", że takiego ustroju nigdy w Polsce nie było. Owszem stworzone przez waszych ideowych poprzedników, było g... o nazwie Polska Rzeczypospolita Ludowa, ale oficjalnie o ustroju tzw. "socjalistycznym". Mniej więcej takim, jaki panuje w urzędzie, nie wiedzieć czemu, przez pana zarządzanym. Ustrój ten charakteryzuje nieróbstwo i bezczelne pasożytnictwo społeczne na koszt ordynarnie okradanych "ludzi pracy". Wbrew bajkom przez was rozpowiadanym, Polska nie jest "demokratycznym państwem prawnym", bo gdyby takim była, już siedziałbyś obrzydliwy człowieku przed uczciwym prokuratorem. A potem z dużym wyrokiem np. we Wronkach....
~Leonard Borowski · 18 grudnia 2016 08:26
Teraz Wojewoda przeniesie wszystko do Torunia !!! Bydgoszcz zostanie zdegradowana przez PIS .Nie powinien Bruski wychodzić !!!! Bogdanowicz to kmiotek Torunia ?????
~wyborca · 18 grudnia 2016 09:33
Kilka uwag : (1) Co KOD, PO, Nowoczesna i SLD osiągnęłyby, gdyby teraz rozpisano nowe wybory ? Wcale by ich nie wygrali, gdyż wyniki sondaży są jasne. Na nowo rozpoczęliby totalne zwalczanie rządu.
(2) Po zdjęciach można się mniej więcej zorientować, kto stanowi twarde jądro KOD. Są to w dużej części byli komuniści ( hiperdemokraci w przeszłości), a także ludzie z podwójnym obywatelstwem niemiecko-polskim. Ci ostatni zamiast walczyć kiedyś z komuną o rzeczywistą demokrację spieprzyli do Reichu, a teraz, gdy nic im za to nie grozi, krzyczą na wiecach, że rzekomo u nas nie ma wolności.
(3) Ten młody Nitkiewicz po prostu wstydu nie ma. Chwalić się publicznie, że dziadek i oboje rodzice byli w PZPR to skandal. Swoją drogą co w tym dziwnego, skoro był asystentem Zemkego, który jako sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy w stanie wojennym "walczył o wolność i demokrację" ze wszystkich sił. Bezustannie protestował przeciwko więzieniu ludzi za przekonania, przeciwko wyrzucaniu z pracy z powodów politycznych, przeciwko pałowaniu demonstrantów solidarnościowych. Takiego mentora miał młody Irek Nitkiewicz.
~Nono · 18 grudnia 2016 09:38
Jak Nitkiewicz będzie w wieku tow. pijaczka Zaleskiego ,którego do niedawna podziwiał, być może będzie pierwszy w u o. Rydzyka chwalił jego dzieła?
~meno spokojnie · 18 grudnia 2016 11:45
Być może tak będzie. Nie wiem, nie jestem prorokiem. Tak czy siak dzisiaj przechwala się swoją czerwona genealogią obejmującą aż trzy kolejne pokolenia.
~Nono · 18 grudnia 2016 12:29
Tow.Michał Zaleski ambasador UMK, zresztą tak samo jak tow.J. Zemke idol Nitkiewicza, P. Całbecki ,czy A. Sobecka,to nawet rok studiów poświęcił, tak pilnie wczytywał się w wybrane działa Lenina a teraz 1-szy kolega O. dyrektora. Ciekawe kiedy zostanie 1-szym słynnym członkiem PIS, na jego wniosek?
~korytko POnad wszystko? · 18 grudnia 2016 12:49
Z tego co piszesz niewiele wynika. UMK kończyło wielu ludzi z naszego regionu, bo przez dłuższy czas był to jedyny uniwersytet w województwie. Przypomnę tylko, że absolwentem UMK jest m.in. Jasiakiewicz, który bynajmniej nie jest miłośnikiem Torunia. A to, że Zaleski jest karierowiczem, to święta prawda.
~Nono · 18 grudnia 2016 13:00
tylko nielicznych rektor Tretyn wielbiciel TW Oriona i pewnie innych donoszących dobrowolnie do UB i SB, ustanowił ambasadorami. Znasz taką szkołę,której rektor honorował konfidentów i to jeszcze w 2015 roku?
~Wielu ukończyło, ale · 18 grudnia 2016 15:55
Nie zmienia to faktu, że Jasiakiewicz też ukończył UMK. Nie on jeden zresztą. A co szkół wyższych w naszym województwie : Nazwisko Marek Jeleniewski coś ci mówi ? Wiesz, gdzie wykłada ten esbek ?
~Nono · 18 grudnia 2016 21:03
na pkt. Jasiakiewicza?Jeleniewski był jawnym pracownikiem SB o tym wszyscy wiedzieli i odpowiednio się zachowywali.Moim zdaniem trzeba być totalnym hipokrytą, żeby porównywać TW , tych którzy wbijają swoim kolegom nóż w plecy udając przyjaciół? W twojej wypowiedzi wynika ,że nic się nie stało że Tretyn kocha konfidentów, podczas gdy cała cywilizowana Europa takich potępiła? To czysty "przypadek", że ambasadorami swojej bierutowskiej szkółki honoruje wrogów Bydgoszczy ,tych którzy w 2004 roku popierali lub milczeli gdy perfidnie zawłaszczaliście AMB?
~Masz jakieś obsesje? · 18 grudnia 2016 21:44
Ty jednak cierpisz na jakąś paranoję. Kto perfidnie zawłaszczał AMB ? Ja ? Nie jestem lekarzem, ani nie mieszkam w Toruniu. O co ci chodzi ? Jaka "cywilizowana Europa" potępiała konfidentów SB ? "Bolek" jeździ sobie w najlepsze po świecie, wymądrza się, wszędzie prawi kazania i co ? Boni jest eurodeputowanym i żaden eurofederasta niczego od niego nie chce.
Trzeba być skończonym bęcwałem, żeby bronić etatowych esbeków potępiając jednocześnie ich współpracowników. To kto kierował tajnymi współpracownikami ? Duch święty ? Kto zamykał ludzi w więzieniach za przekonania ? Tajni współpracownicy ? Kto doprowadzał do wyrzucania z pracy opozycjonistów ? Tajni współpracownicy, czy ich nadzorcy z SB ? To jest dopiero szczyt hipokryzji, żeby udawać, że nic się nie stało z tego powodu, iż na UKW wykładowcą jest były funkcjonariusz przestępczej organizacji zniewalającej polskie społeczeństwo. Człowiek, który za swoją amoralną pracę pobierał sowite wynagrodzenie, a dzisiaj żyje jak pączek w maśle, bo oprócz pensji uniwersyteckiej ma dużo wyższe esbeckie świadczenie rentowo-emerytalne.
A tak w ogóle to nie jest temat na dyskusję pod tym artykułem. Z ludźmi o płaskich horyzontach umysłowych jednak tak jest : O czymkolwiek byśmy nie mieli dyskutować, to oni zawsze wszystko sprowadzą do jednej i wiecznie tej samej kwestii. Kończę tę wymianę zdań, bo na takim poziomie nie da się dłużej dyskutować.
~Nono · 18 grudnia 2016 22:10
pokrzyżacką zakutą pałą, szkoda czasu na pisanie. Nie dotarło jak potraktowano konfidentów typu tych uwielbianych przez Tretyna na Umiłowanym Miejscu Konfidentów w Niemczech, Czechach? Nie dotarło,ze Wolszczan donoszący nawet na własną rodzinę był wyśmiany , za granicą kiedy UMK bredził o nagrodzie Nobla dla niego? Ile oni korzystali na donosicielstwie i czy im zostaną zmniejszone emerytury?Nie bronię Jeleniewskiego ale ci twoi ukochani TW nie byli /są jeszcze gorsi?On działał jawnie a ci zza węgła. Złodziejskie geny, obłudę,hipokryzję, dewocję macie pewnie po założycielach swojej brzydkiej ,zakompleksionej mieściny krzyżakach , wrogach BYDGOSZCZY Grodu Kazimierza Wielkiego.
~faktycznie z toruńską · 18 grudnia 2016 23:47
Panie Bruski niech pan się uczy od Zaleskiego. Ten pan dogada się z każdym, nawet z diabłem.
~Mati · 18 grudnia 2016 09:50
wszyscy postępowali tak perfidnie jak ex-komuch Zaleski ,to byłby całkowicie przewrócony do góry nogami świat.Wyobraź sobie ,że kolejny buc, arogant nazywa ciebie zaplecze, ludnościowym -obywatelami gorszego sortu,byle nadal zdobyć aplauz swojego ludu, gadzi mniejszymi miastami typu Włocławek ,Grudziądz, chce być traktowany na równi z dwa razy większą Bydgoszczą. Kiedy tego nie może już osiągnąć jako przebrzydły komuch ,klei się do PO, gdy ta przegrywa pędzi do PIS i jako człowiek rozwiedziony ,bez ślubu kościelnego z kolejną żoną staje się wielkim przyjacielem o. Rydzyka? Stawia wieńce na rocznice wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia, gdy nie tak dawno był zwolennikiem Jaruzelskiego, dzieli się opłatkiem , aktualna żona też już poprzednio rozwiedziona ,kobieta w podeszłym wieku, nie tak dawno wcieliła w postać Marki Boskiej przy żłóbku itd. Dla mnie to ANORMALNE, NIEMORALNE.Bruski nie mój idol . Moim zdaniem prezydentem powinna być osoba tylu P. Cyprys.
~Miom zdaniem,gdyby · 18 grudnia 2016 22:00
Panie Prezydencie co Pan robi na manifestacji KOD? Czy to znaczy, że dołączył Pan do grona kiboli i rozrabiaków? W ten sposób w demokracji, którą się nieustannie przywołuje na takich protestach, nie rozmawia się o ważnych sprawach kraju.
Wstyd dla tych wszystkich, którzy z honorem nie potrafią się pogodzić z zasłużoną przegraną w wyborach. Niechybnie dołączacie do bezideowej i wyłącznie awanturniczej partii Samoobrona. Teraz PO i krzykliwa Nowoczesna wiedzą jak utrzymywać demokrację, ale wcześniej rządy PO to bardziej przypominały Białoruś.
Wstyd wam panowie, że tyle lat rządziliście, nikt wam tak nie przeszkadzał nic lub prawie nic pożytecznego nie zrobiliście. Po waszych rządach pozostał niesmak i bałagan.
~Gniewosz · 18 grudnia 2016 10:08
Gratuluję ludziom odważnym, mającym swoje zdanie i artykułującym swoje niezadowolenie z powodu naruszania konstytucyjnych praw i zasad, bo nie trudno być klakierem i przydupasem w państwie jednowładztwa pn. RP (Rządzi Prezes)
~Grzegorz · 18 grudnia 2016 10:59
nie trudno było być i jest nadal klakierem i przydupasem makreli .Przez to coś cierpi i gaciami trzęsie ze strachu spokojna i dostatnia kiedyś UE
~pinokio · 18 grudnia 2016 18:00
Te twarze w paroksyzmach nienawiści i podświadomym poczuciu bycia zerem. Miejsce wypełnione obłąkaniem. Bosch i skazani na piekło, ale teraz w maglowym wydaniu. Kicz. Okrutne. Zawsze jest okrucieństwem widzieć człowieka, widzieć ludzi, którzy pozbywają się tego miana.Uciekajmy od takich miejsc i takich figur.
~Brustuz · 18 grudnia 2016 11:02
Bydgoski POseł Paweł Olszewski (kierbel - stare nazwisko) to chuligan npadł na Suskiego ale jaja!!!!!!!1
~fordon · 18 grudnia 2016 11:39
a twój POmylony tow Lenz syn tow. Lenca już nie pluje się w sejmie? Zabrał mu Kuchciński za to połowę uposażenia, czy jeszcze nie?
~do~fordon · 18 grudnia 2016 11:48
Obalić to trzeba pana bruskiego i jego otoczenie darmozjadów za nasze podatki.zobaczcie kto manifestuje ano ci którzy za chwilę przegrają wybory samorządowe.tego oni się boją,oni nie przyszli nikogo i niczego bronić bo po pierwsze nie ma takiej potrzeby a po drugie im chodzi tylko o własny interes. Precz z postkomuną w wykonaniu PO SLD i palikociarni.
~Obalacz · 18 grudnia 2016 11:49
Co za paranoja-terror, wolne media, przemoc wobec kobiet? Bruski, daj spokój. Następny, który doprowadza do podziału Polaków.
~Michał · 18 grudnia 2016 11:54
Do niekumatego wolnych mediów ci u nas do "bulu" Najwięcej niemieckich .
~helga · 18 grudnia 2016 18:04
Proszę aby nie kojarzyć mnie z Bruskim. To że mieszkamy w Bydgoszczy, to nie znaczy, że podzielam zdanie tego człowieka!
~Bydgoszczanin · 18 grudnia 2016 11:57
Bruski złamał prawo jako pożal się prezydent uczestniczył i firmował swoją obecnością nielegalną manifestację !!! mam nadzieję że policja wyciągnie odpowiednie wnioski!!
~tor · 18 grudnia 2016 11:59
przecież ty często podpisujesz się jako debil więc zapewne znasz się na wszystkim?Jak tam z tobą nadal kochasz tow. Michała przebrzydłego komucha i jego POdopiecznego też łysą wrednotę gęś -caUBeka , gotowych na wszystko byle trwać przy korycie? Nie martw się o Bruskiego Bydgoszczanie sobie z nim poradzą bez wskazówek WROGÓW.
~do tor · 18 grudnia 2016 12:16
co ty baranie piszesz jaki tow jaki wróg jakigęś0ca ???? Ty chyba masz jakiś zwidy albo pomroczność alkoholową!
~tor · 18 grudnia 2016 12:43
znasz to z autopsji, POnóżku swoich łysych toruńskich?
~do tor · 18 grudnia 2016 12:53
ale ty przygłup w Toruniu to ja byłem na wycieczce szkolnej !
~tor · 18 grudnia 2016 13:19
Ty w tym swoim brzydkim Toruniu to pewnie okradałeś wycieczki szkolne, w tym te nieroztropne z Bydgoszczy?
~bredzisz jak zawsze? · 18 grudnia 2016 15:59
idiota
~tor · 18 grudnia 2016 16:56
podpisujesz teraz "idiota" a już nie jak poprzednio "debil"?
~Znów inaczej się? · 18 grudnia 2016 20:30
bruski damski bokserze kibice Zawiszy cię rozliczą .Bedziesz robił w burdelu
~Robert · 18 grudnia 2016 12:50
obawiam sie ze skoro nie radzi sobie w UM to burdel go całkowicie przerośnie
~Rafał · 18 grudnia 2016 15:57
Dokładnie w samych skarpetkach by poszedł w prywatnej firmie.
~Buahaha · 19 grudnia 2016 20:03
Walczą o wolne media? Te które sprywatyzowali w ostatnich 26 latach swojego tałatajskiego rządzenia? Wolne media które w 80% są w rękach obcego kapitału? To są wolne media? Kpiny sobie robią!

Mam nadzieję, że rządzący moim krajem wprowadzą ustawą maksymalny udział obcego kapitału w mediach, zwłaszcza dla rynku lokalnego i informacyjnego, na poziomie 20%. Wtedy rzeczywiście będziemy mogli mówić o wolnych mediach.
~Jan Stefan Pomidor · 18 grudnia 2016 13:01
Problem polega na tym, że alternatywą PIS jest PO czyli partia oszustów - partia Olszewskiego, Piotrowskiej, Bruskiego, Mira, Zbycha i innych, którzy rządzili dzieki ciepłej wodzie a nie reformom. Dlatego zostanę w domu, bo nie chcę powrotu PO do władzy.

A Nitkiewicz jeszcze nie dawno promował celebrytkę o pisowskich poglądach Magdalenę Ogórek - czyli to zwykły polityczny kto - no chyba polityczny idiota w kontekście celów politycznych postkomunistów.
Mackiewiczowa i Bruski odpowiadają z kolei za zbudowanie spalarki molocha, dla którego nie ma odpowiedniej ilości śmieci więc chyba raczej to ucieczka od odpowiedzialności.
~sepuku · 18 grudnia 2016 13:12
Słowa prezydenta m. Bydgoszczy Rafała Bruskiego: " a na tych organizowanych przez KOD, zawsze" !
Wstyd i kompletna żenada! Podskakujący prezydent Rafał Bruski, to pełen obciach. Towarzystwo lewackich terrorystów z SLD, P/artii/ O/szustów/, KOD, Nowoczesnej. byłych funkcjonariuszy SB i jedynie slusznej parii rodem z PPR, to polityczne dno! Wybrany w demokratycznych wyborach: Prezydent RP dr Andrzej Duda, Parlament, elity rządzące, spełniają, jak żadna opcja polityczna swoje przedwyborcze hasła naprawy Rzeczpospoliteji Polacy to popierają. Widać to nie tylko w sondaźach.
~Roman · 18 grudnia 2016 14:44
która teraz przeszła do PIS,dlatego nie zdziwię się,że w niedalekiej przyszłości może być z niego taki kolejny tow. jak pijaczek z zieleńca jak Misza Zaleski?
~Nitkiewcz z Ogórek na motorze · 18 grudnia 2016 16:19
Rozumiem te protesty, gdyż każdy po chwili spokojnej refleksji powinien sobie odpowiedzieć na kilka pytań:
- czy należy wyrzucać legalnie wybranego posła z obrad Sejmu? jeśli na to będzie akceptacja, to dzisiaj może to być jeden, a następnym razem kilku; po kolejnych wyborach nowi rządzący mogą chcieć tak eliminować posłów z dzisiaj rządzącej partii - to w żaden sposób nie jest ok, bo wraz z wyrzuceniem posła łamane są elementarne zasady parlamentaryzmu i lekceważenie wyborców;
- czy chcemy dzisiaj cenzury mediów w Parlamencie? dlaczego kamery nie mogą być ustawiane na sali plenarnej? kto co chce ukryć, mieliśmy już przypadki, gdy we niewygodnych przypadkach kamery sejmowe nagle się psuły (np. przy głosowaniu na 4 ręce). Komu te kamery przeszkadzają?
- dlaczego ograniczać liczbę dziennikarzy "parlamentarnych" tylko do tych wskazanych przez rządzących;
- dlaczego minister sprawiedliwości, czy koordynator służb specjalnych podpisują listę obecności na głosowaniu już PO posiedzeniu? Czy tak powinien zachowywać się polityk z jakiejkolwiek partii?
- czy kiedykolwiek posłów opozycji należy nie wpuszczać na obrady?
- czy są wyjątkowe sytuacje, gdy blokowanie mównicy sejmowej może zostać uznane za usprawiedliwione - np przy wyrzuceniu posła z posiedzenia;
Czy bez jazgotu, obelg i wyzwisk można nawet sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie?
~szarak · 18 grudnia 2016 15:34
Wiesz 'szarak'-zawsze w beczce miodu znajdzie się łyżeczka dziegciu.Niestety i w PiS-ie istnieją "dyżurni krertyni" (świetnie to któryś z kolegów ujął),którzy całe ugrupowanie ciągną w dół.kiedyś to opisałem-największym problemem PiS-u jest dobra kadra zarządzająca i fachowcy "po linii".Ich trzeba "nabyć albo wyuczyć"-ten proces musi potrwać.Byle swoimi "dyżurnymi kretynami" nie doprowadzili do tego co zrobił Kuchcinski...On już nie powinien pełnić tej funkcji gdyż to nie pierwsza jego wpadka.
Opozycja,kolaboranci i targowiczanie tylko czekają na jakiekolwiek potknięcia aby je wykorzystać...Nie wolno im dawać powodów do tego,oraz pokazać różnicę pomiędzy tym co było a jest wprowadzane.Oczywiście musi być to naturalny proces odbudowy zaufania do władzy,szacunku przez tą władzę zdania narodu a nie jakiś kamuflaż czy zasłona dymna....
~maxi · 18 grudnia 2016 22:17
@ maxi : Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie o to, czy dwóch czy siedmiu dziennikarzy z danej redakcji będzie miało jednoczesny wstęp na salę sejmową. To jest jedynie błahy pretekst do obalenia rządu. Wkrótce się zresztą wszyscy o tym przekonają. Zawierucha będzie teraz trwała w nieskończoność, tak jak dwa lata temu w Kijowie. Tutaj chodzi o Majdan w Warszawie. Już 13 grudnia były liczne demonstracje KOD-u. Niewiele organizatorom przyniosły, więc trzeba było użyć innego pretekstu. Ludzie finansowani przez Sorosa oraz mafia postubecka z oficerami WSI na czele połączyli siły, aby zrzucić z piedestału znienawidzony rząd PIS. Nie dość, że stawia się międzynarodowej finansjerze i ponadnarodowym korporacjom, nie dość, że podskakuje Niemcom i nie pali się do federalizacji Europy, to jeszcze ma czelność obniżać apanaże ubekom.
Czy taki Kuchciński jest mądry, czy głupi, nie ma w tej sprawie najmniejszego znaczenia.
Rządzić w Polsce w imieniu Brukseli, Berlina, a także na drugim planie w imieniu Sorosa, przy uciesznej akceptacji Moskwy, mają posłuszne marionetki. Prawdopodobnie tak też się niedługo stanie.
~Senior · 18 grudnia 2016 22:35
Senior-ja zdaję sobie doskonale sprawę z tego że to ma "drugie dno"-lecz głośno tego nie mówię bo będę posądzony o obłęd czy teorie spiskowe.Rewolucja może być krwawa albo aksamitna, MAM NADZIEJĘ że PiS o tym WIE. Naszą rolą jest pokojowo przekonywać społeczeństwo popierające interes narodowy oraz ludzi zmanipulowanych przez targowiczan aby przejrzeli na oczy,aby czytali,aby wyciągali wnioski kto jest kim i do czego zmierza.Na siłę nic nie wskóramy gdyż trzeba dotrzeć do głowy(przecież Wiesz,nie?),natomiast nie jest to tak jak było 35 lat temu gdy po jednej stronie byliśmy My a po drugiej całe to barachło powiązane z komuną.Teraz ta linia frontu przebiega inaczej-tak jak w partyzantce a i tak przyjaciel sprzedaje przyjaciela a ludzi prawdziwych jakby coraz mniej....
Obecnie dopuszczam innego scenariusza jak pokojowy,zobaczymy co będzie po wyborach przyszłorocznych we Francji, Holandii i r ruchach w Szwecji oraz w Turcji.
~maxi · 18 grudnia 2016 23:23
Poprawka słowa : "dopuszczam" na "NIEDOPUSZCZAM" oczywiście.Przepraszam-to z pośpiechu pisania.
~maxi · 18 grudnia 2016 23:26
http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/10305-zdjecie-jak-bydgoski-radny-szturmuje-parlament-obeszlo-europe
~janek · 18 grudnia 2016 15:44
Wyszło chłopisko na salony prosto z pizzerii, więc teraz nie ma co się dziwić że działa bezwzględnie w obronie swojego koryta. Mierny asystent, mierny radny, mierny prowokator. Osądzić za zamieszki, skazać i tym samym zabrać mandat radnego miasta. Bydgoszcz zasługuje na lepszych!
~leszcz to leszcz · 19 grudnia 2016 09:12
Buahahha 200 osób w 400tys mieście. Na drugoligowy żużel przychodzi w deszczu 5 x tyle. Poparcie dla esbeków, zomowców i nowooszołomów wręcz powala.
~rafał · 18 grudnia 2016 15:54
Panie Prezydencie,
dobrze, że był pan z nami.
~adam · 18 grudnia 2016 16:13
Precz z oszustami z Platformy Obywatelskiej!!!!
~Pan Cogito · 18 grudnia 2016 16:29
Dobrze, że tyle zdjęć pokazano. Przynajmniej wiadomo who is who. O co tej garstce ludzi chodzi - o własne przywileje? Nie uważam, że PIS jest cudowny, ale to demokratycznie wybrany rząd. To, co robi "opozycja" to chyba się nazywa zamach stanu. Powinni to całe dziadostwo do więzienia wtrącić.
~AB · 18 grudnia 2016 16:52
Bruski do dymisji !
~oil · 18 grudnia 2016 18:02
Wzruszyła mnie wypowiedź towarzysza Nitkiewicza. Moi rodzice nie należeli do PZPR, ale ja jestem "faszysta".
~Ja · 18 grudnia 2016 18:04
Rafał z dziwolagiem nicieniem też kupuje sobie glosy starych łatwowiernych zakompleksionych za namiastkę złociszy, które nie poprawią ich życia nawet na minutę .Seniorzy są ufni i dają się zabajtlować dla nic nie znaczących złociszowych zuwenirów tak jak na lep biorą seniorów wełnianymi koldrami
~karta seniora · 18 grudnia 2016 20:33
Przygaduje cagan garnkowi!
~chemik · 19 grudnia 2016 09:04
PIS został wybrany w demokratycznych wyborach i czt opozycji i kodowi się podoba czy nie, to należy uszanować wolę wyborców. Wasze manifestacje, jak widać z licznych relacji są przejawem histerii i efektem odsunięcia PO-PSL od władzy. Dotyczy to również Nowoczesnej i SLD, którym marzeniem było "dorwanie się do koryta". Utracone "stołki i ciepłe posadki" - to Was najbardziej boli i frustruje. Robicie celowy zamęt i niepokój wśród Polaków. O demokrację Wam chodzi ? ???? Sami jej nie przestrzegacie, bo nie potraficie pogodzić się z demokratycznym wyborem Polaków. Stawiam sprawę jasno: nie oszukujcie ludzi że stajecie w "obronie demokracji i społeczeństwa" Wam chodzi o siani nienawiści i niepokoju, a konkretnie o "zamach stanu i o balenie rządu PIS". O to Wam durnie chodzi??? o wojnę domową i rozlew krwi!!! Taki scenariusz dla naszej ukochanej Polski i Polaków szykujecie, aby zrealizować swoje niecne i niebezpieczne plany !!!!! Posłowie opozycji, wspierani przez tą bandę KOD-u zamiast pracować (zgodnie z powierzonym im mandatem ) podpalacie Polskę, niszcząc jej wizerunek na arenie międzynarodowej (przekazując za pomocą m.in. komercyjnych mediów -kłamliwe i nieprawdziwe fakty). Opozycja niech się w końcu weźmie do solidnej i uczciwej pracy na rzecz Polski a nie jątrzy i wystawia na pośmiewisko ale i niebezpieczeństwo. Czy Wam durnie do to chodzi ?????? Tak rozumicie pojęcie "demokracji" ????? Douczcie się. Co do "spontaniczności" waszych manifestacji to nie okłamujie społeczeństwa. Wszystko to co się obecnie dzieje z Waszej inicjatywy to perfidnie zaplanowane działanie, aby zdestabilizować Państwo i jego organy. Wystarczy przejrzeć internet i zamieszczane tam informacje, które dotyczyły działań i instrukcji zmierzających do destabilizacji Państwa!!!! Dla opozycji (PO, PSL i Nowoczesnej) oraz KOD-u było szukanie pretekstu do wywołania awantury. Widać, jak opozycji i KOD-owi zależy na spokoju w kraju, pozbawienie Was władzy w wyniku demokratycznego wyboru i utraty stanowisk spowodowało, że nie potraficie po prostu odnaleźć się w obecnej rzecywistości. Ale to Wasz problem !!!! MY wyborcy przy urnach będziemy pamiętali, że Wam durnie (opozycjo!!!!)nie chodzi o Polskę o dobro Was Polaków- Wam wyłącznie chodzi o prywatę i swoje li tylko swoje interesy!!!!! Nigdy więcej rządów PO-PSL i tych wcześniejszych SLD. O Nowoczesnej nie wspominając-ta partia jest niedouczona, nie potrafi liczyć do 10.
~meggi · 19 grudnia 2016 11:02
Brawo Prezydent!
~cześć · 19 grudnia 2016 12:19
Wstyd mieć taki rząd! Sześcioma takiego Prezydenta.
~kirt · 19 grudnia 2016 12:22