Ranking Perspektyw - bydgoskie uczelnie bardzo daleko

/i/ · 2016-06-08 09:42
Perspektywy ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych. Każdego roku akademickie aspiracje Bydgoszczy konfrontowane są z rzeczywistością. Bydgoskie uczelnie plasują się na bardzo niskich pozycjach. Jest to 17. edycja rankingu.

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to najlepsze polskie szkoły wyższe 2016. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 oceniono 315 polskich uczelni.

Najwyżej z uczelni naszego województwa sklasyfikowany został Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zajął 10. miejsce w Polsce.

Spośród uczelni bydgoskich najwyżej na pozycji 51-60 uplasował się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zajął miejsce w przedziale 61-70. W roku ubiegłym dwie największe uczelnie w Bydgoszczy uplasowały się w przedziale tych samych miejsc.

W Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich na 29. miejscu (na 69 tego rodzaju uczelni w Polsce) sklasyfikowana została Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (w 2015 roku – 34. miejsce), a Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy w przedziale miejsc 51-60 i oznacza to utrzymanie przez KPSW pozycji z ubiegłego roku.

W kategorii rankingu “uniwersytety” Uniwersytet Kazimierza Wielkiego sklasyfikowany został na ostatnim 17. miejscu. UMK w Toruniu utrzymał 5. miejsce.

W kategorii rankingu “uczelnie techniczne” Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy awansował – z miejsca 17. na 16.

W rankingu “uczelnie medyczne” sklasyfikowane zostało Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Tak jak w roku ubiegłym spośród 11 uczelni medycznych w Polsce uplasowało się na ostatnim, 11. miejscu.

Wszystkie powyższe rankingi składają się z kryteriów odzwierciedlających główne obszary działalności uczelni, czyli: badania naukowe, kształcenie i nauczanie, prestiż wśród profesury i pracodawców, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie studiów.

- Dla tysięcy młodych Polaków, którzy co roku podejmują ważne decyzje dotyczące swojej przyszłości, ranking Perspektyw jest drogowskazem – komentuje wyniki rankingu Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Chcemy pomagać im w dokonaniu najlepszych wyborów, chcemy także budować kulturę jakości we wszystkich polskich szkołach wyższych.

Z Rankingiem Szkół Wyższych Perspektyw 2016 można zapoznać się: TUTAJ

Opinie

Nie mówiłem!
Już dawno mówiłem.
Trzeba było nie usuwać Doktora z UKW, to i ranking wyglądałby inaczej.
Teraz nie macie ani doktora, ani godnego miejsca!
~miki · 8 czerwca 2016 10:26
robić słuszne czystki. Bez tego ani rusz.
~trzeba · 9 czerwca 2016 09:56
UKW i UTP się nadymają, sieją doktoratami na prawo i lewo, a gdy dochodzi do konfrontacji z krajową konkurencją, to co ? D...!!
~No, proszę, · 8 czerwca 2016 14:21
A kto na tych uczelniach rządzi?
~Leonard Borowski · 8 czerwca 2016 15:45
wybitni naukowcy!
~sami · 8 czerwca 2016 17:33
Tacy jak "anty krzyżowiec" profesorek doktorek hab. Janusz Ostoja-Zagórski czy inny Naparty?
~Leonard Borowski · 8 czerwca 2016 18:26
jak na UMK ,gdzie w perfidny sposób tow. J. Kopcewicz z innymi tow. w 2004 roku zgarnęli AMB ,która była na 3 miejscu od końca a teraz pod WODZĄ Tretynów , czy plagiatora Radzymińskiego i innych jest na ostatnim,.... pojmujesz?
~Nie rządzą złodzieje, tow.tacy · 9 czerwca 2016 06:55
kształci w Bydgoszczy pielęgniarki ,które pracują na kontraktach bez urlopów i bez dodatków za ciężkie nocki -dlaczego nie ma dodatków za nocki ?i święta i niedziele ? O to walczą w Warszawie .
~a Collegium Medicum · 8 czerwca 2016 19:46
od lat medyczna szkoła w Polsce, z dumą dzierżąc ostatnie, 11. miejsce. Czy oni
w CM o tym wiedzą ? Mam wrażenie, że to ignoranci, którzy nie umieją wyciągać wniosków i uczyć się...na błędach.
~To jest najgorsza · 8 czerwca 2016 21:16
wydaje się, że słabością bydgoskich uczelni jest brak odpowiedniej kadry naukowej i marni menagerowie , zarządzający uczelniami. Brak parcia na rozwój i budowę tzw. marki.
~TG · 8 czerwca 2016 22:19
Masz rację :)
~i · 9 czerwca 2016 18:23
Skoro taki ten UMK "wspaniały" ,dlaczego tak się obawia ,że upadnie po oddaniu dawnej AMB zawłaszczonej w perfidny sposób z Bydgoszczy w 2004 roku? Wydziały medyczne którymi rządzi UMK w Bydgoszczy są na ostatnim miejscu w kraju .NIE tylko gorzej wypadają od wszystkich Uniwersytetów Medycznych ale nawet od niedawno powstałego wydziału medycznego na UWM w Olsztynie.

Szpital im dr Jurasza zadłużony na ok. 140 mln PLN,część pracowników ma głodowe pensje, rektor Tretyn ich niedawno olał,bo najważniejsze są dla niego jego pobory i pobory jego kolesi toruńskich ,nie mających pojęcia o medycynie? Grudziądz już się na nich poznał i zapowiedział,że nie wpuści do miasta?
~"najwspanialszy" pasożyt z CT? · 9 czerwca 2016 06:47
usankcjonować kradzież bydgoskiej AMB ?Taki mocny, niby ten prowincjonalny uniwerek powołany dekretem tow. B. Bieruta,nie wiadomo ,czy więcej jest zatrudnionych na nich dobrowolnych konfidentów, plagiatorów ,czy jeszcze innej patologii?Jednego z nich rektor Tretyn wyróżnił w 2015 roku ,co jest niespotykane obecnie w cywilizowanych krajach,z okazji 70 lecia tego słynnego podpisu.Za rządów tow. A. Kwaśniewskiego ,tow. L. Millera ,tow. rektora J. Kopcewicza-UMK, tow. D. Śliwki-torunianki AMB ,w 2004 roku dokonano skoku na samodzielną uczelnię medyczną.Takiego wyczynu nie dokonano NIGDZIE w kraju ,gdzie powstały Uniwersytety Medyczne, rozwijające się znacznie lepiej niż CM, pod okupacją osób nie znających się na medycynie i od zawsze wrogich Bydgoszczy. Mają możliwość wykazania się co potrafią pod wodzą rektora Tretyna ale wolą żyć nadal żyć jak pasożyt, na tym co wypracowali WYŁĄCZNIE Bydgoszczanie? Czy osoby podpisujące się wiedzą o co chodzi?

~W Toruniu zbierają podpisy · 9 czerwca 2016 06:51
a nie stękać i obwiniać Toruń!
~trzeba działać · 9 czerwca 2016 15:56
pasożyt z U-topi M-itomani K-apusiowa się odezwał? Dlaczego ten prowincjonalny uniwerek toruński nie działa, nie tworzy u siebie wydziału lekarskiego, tylko nadal chce zarabiać i żerować na tym co ukradziono z Bydgoszczy i jeszcze lamentuje ,że gdy zostanie powołany Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy dla dobra pacjentów, to ten największy w Polsce płn. producent bezrobotnych humanistów będzie powoli bankrutował?
~do~trzeba działać · 9 czerwca 2016 21:13
UMK toruński dołuje nasze szpitale, im. dr Jurasza zadłużony na grube mln,ok. 140PLN,nawet teren od ul.S.Kardynała Wyszyńskiego jest chyba najbardziej od lat zaniedbany w Bydgoszczy? CM najgorsza w kraju a przed perfidnym zawłaszczeniem była na 3-pozycji od końca.Zaliczając publikacje CM ,granty z których sami najwięcej korzystają, chwalą się wysoką pozycją w rankingach?Co ten humanistyczny prowincjonalny uniwerek. jest wart poza taśmową produkcją bezrobotnych? Czy MY BYDGOSZCZANIE powinniśmy posyłać tam nasze dzieci?
~Bydgoszcz kolonią toruńską? · 20 czerwca 2016 18:59