reklama

Ryszard Petru: Trzeba obalić ten rząd i zacząć od bardzo głębokiej depisyzacji

/ech/ · 2017-02-16 22:50
Ryszard Petru gościł dzisiaj w Bydgoszczy. Podczas spotkania ze zwolennikami .Nowoczesnej w hotelu Słoneczny Młyn wezwał do obalenia rządu i przeprowadzenia głębokiej depisyzacji w Polsce.

Ryszard Petru przemawiając do około stu zwolenników .Nowoczesnej w karykaturalnych barwach przedstawił sytuację w Polsce po ponadrocznych rządach Prawa i Sprawiedliwości. Lider opozycji odmalował stan państwa, w którym demokratyczne procedury zostały przez rządzących rozmontowane, a prawo ustępuje przed nową ideologią. – Mogą być sytuacje, kiedy wola narodu jest ważniejsza. Naród to suweren. A suweren to Kaczyński – mówił Petru. – Oni mają takie myślenie. My się śmiejemy z tego, ale oni tak myślą – stwierdził i od razu skorygował twierdzenie: – I najgorsze jest to, że oni mogą w to wierzyć. To powoduje, że tym bardziej to robią – stwierdził.

- Po co jest parlament? – spytał zebranych i wyjaśnił: – My jesteśmy w parlamencie. Jesteśmy partią, która ma 31 posłów. Na 460. Przyznam, próbowaliśmy parę razy przegłosować PiS, ale się nam nie udało. Mamy mniej posłów niż PiS – wyjaśnił przyczynę niepowodzeń. – Często ludzie oczekują, że: zablokujcie ich w parlamencie! Formalnie rzecz biorąc, jako opozycja mamy mniej głosów niż PiS. Żałuję, że tak jest, ale tak jest, po prostu – wskazał przyczyny przegranych głosowań.

- Kiedy oni mówią, że naród jest ponad prawem, to znaczy de facto, że oni wszystko mogą. Jak można zareklamować Polskę za granicą i takie teksty walić? To mówił wicepremier rządu – twierdził i takie oświadczenia rządzących uznał jako fatalne dla kształtowania opinii o Polsce za granicą. Przestrzegał, że wywołują one niepewność wśród zagranicznych inwestorów.

- Tak naprawdę, trzeba ich zatrzymać, obalić ten rząd i zacząć oczywiście od depisyzacji. Co to jest depisyzacja? To jest taka formuła, która oznaczałaby, że musimy bardzo szybko przywrócić normalne funkcjonowanie podstawowych elementów państwa. Żeby państwo zaczęło normalnie funkcjonować, a potem musimy przejść do reformowania, bo to nie jest tak, że Polska przed PiS-em była fantastycznym krajem, który mlekiem i miodem płynął. Natomiast trzeba zacząć od bardzo głębokiej depisyzacji – podkreślił raz jeszcze najważniejsze zadanie do wykonania.

Zdaniem Ryszarda Petru rządy PiS mogą przynieść katastrofalne skutki. – Polska będzie nie do poznania, gdyby oni mieli – przepraszam, że to powiem – rządzić kolejne cztery lata. Bo to jest całe osiem lat wtedy. To można człowieka zmienić – wskazał na najbardziej niepożądane konsekwencje.

Ryszard Petru wyraźnie nawiązując do komunistycznej ideologii i praktyki, która wyhodowała homo sovieticusa przypisywał PiS te same metody. – Metody jakie używa tamta strona? Manipulacja, propaganda, agresja, pogarda – wyliczał lider .Nowoczesnej i przypomniał nadany w audycji Studio Polska w TVP Info program poświęcony manipulacji, w którym prowadzący ogłosił, że Ryszard P. został aresztowany za szpiegostwo na rzecz Rosji. – Co się może jeszcze wydarzyć w kampanii wyborczej, jeżeli teraz aresztują mnie w formie newsa, który jest nieprawdziwy? Tego się poważnie boję. Obstawiałbym jednak, że mogą naprawdę aresztować – nie chodzi o moją skromną osobę – w kampanii wyborczej. Aresztują, potem wypuszczą. Co było z Piniorem, prawda? – wskazywał na zagrożenia dla opozycyjnych polityków.

- Oni zrobią wszystko, żeby nie oddać tej władzy, dlatego że mają już odciski palców pozostawione w wielu miejscach. Mówię o prokuraturze, mówię o Macierewiczu, mówię o misiewiczach. Tego jest bardzo dużo – stwierdził tajemniczo i dość metaforycznie.

- Oni nie dostali 50%. Oni dostali mniej. Chcą zapewnić sobie stałe poparcie. Tak jak to się wydarzyło na Węgrzech. I żeby to zrobić, chcą stworzyć nowego człowieka – nawiązał ponownie do leninowskich praktyk i wskazał na metody, przy pomocy których poparcie dla rządzących powinno rosnąć. – Propaganda wkoło powtarzana, nowa edukacja, nowe programy w szkole, specjalne filmy. To nie państwa ma ukształtować, tylko młodych ludzi, którzy chodzą i uczą się w szkołach. To jest możliwe, że zindoktrynują na PiS i to będzie nowy człowiek – wskazał na cele propagandy PiS.

Ryszard Petru zatroskany był rolą, jaką w tych politycznych procesach i wykuwaniu “nowego człowieka” odgrywa Kościół katolicki. – Niestety, z przykrością stwierdzam, że Kościół angażuje się w to zbyt często. Na szczęście nie cały, ale istotna jego część – wskazał i przestrzegł, że jak tak dalej pójdzie i Kościół dalej będzie się angażował to rezultat będzie taki jak w Hiszpanii – kościoły będą puste.

Ryszard Petru, przy oklaskach zgromadzonych, przywitał dwóch posłów .Nowoczesnej, obecnych na spotkaniu: Joannę Scheuring-Wielgus z Torunia i Krzysztofa Truskolaskiego z Białegostoku. – Jak wygląda sytuacja wpływu Kościoła na Podlasiu może państwu powiedzieć – wskazał Petru posła Truskolaskiego. – To jest trochę inaczej niż tutaj. To jest naprawdę bardzo silne oddziaływanie i to jest duży element propagandy. To wszystko ma stworzyć nowego człowieka, który ma być zaprogramowany na głosowanie na pisopodobnych – powiedział Ryszard Petru.

Lider opozycji odmówił rządzącym jakichkolwiek pozytywnych pobudek i motywów politycznego działania. – Trzeba mieć świadomość, że ich celem jest wyłącznie władza. Brudziński, Suski, Kuchciński, Terlecki i Kaczyński. Słuchajcie, to co oni będą robić, jak nie będą w parlamencie? Dla nich to jest koniec. Nie ma dla nich żadnej alternatywy. W związku z tym zrobią wszystko, żeby się utrzymać. A tacy jak Ziobro czy Kamiński będą robić wszystko, żeby nie wyszły na jaw sprawki – twierdził i dodał, że bardzo źle się stało, że Zbigniew Ziobro nie został po 2007 roku postawiony przed Trybunałem Stanu. – Teraz jadą ostrzej i na bezczela – wskazał różnicę w sprawowaniu władzy przez PiS obecnie i w latach 2005-2007.

Ryszard Petru wykazywał, że i Unia Europejska nie jest bez winy wobec tego, co się dzieje w Polsce. – Unia Europejska popełniła błąd, bo nie reagowała wcześniej, gdy to samo działo się na Węgrzech – ubolewał lider opozycji parlamentarnej w Polsce.

Opinie

z Bydgoszczy do Swiecia nie jest daleko, wiec podpowiadam , by tam na turnus zdrowia psychicznego wysłać tego gościa ( a że lubi,,posłanki,, ) wraz z drapieżną - a jakże- koleżanką z Torunia.Nam tu takich piątych kolumn NIE POTRZEBA.Zaś przy takim bełkocie nienawiści zaprawionym niewiedzą i tylko żałosnym skomleniem i bajaniem ( a figa z makiem ) o,,powrocie,,do koryta, Pis &Company ma raczej zapewniony dłuższy pobyt na szczycie i POPRAWIANIE Polski zapewnione.Oby tylko nie zgłupieli jak ich POprzednicy.Przegraliście walkę o młode pokolenie i to głównie właśnie ONO dało wam kosza.Nie macie programu i długo go mieć nie bedziecie, bo bazujecie nie na tm czego Polakom - w swej zdecydowanej masie - tak naprawdę potrzeba.Walka o koryto ( kraść,kombinować i wyprzedawać za bezcen obcym - byle tylko dali coś w łapę ) dla paru procent,,uprzywilejowanych,, wg komuszego klucza , to se ne wrati.Młodzi jak się okazuje nie są tacy bezideowi, jakimi chcieliście ich,,zrobić,,.
~niepartyjny · 16 lutego 2017 23:28
Czasami lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie przygłupa niż napisać takie wypociny i rozwiać wszelkie wątpliwości. Prawda Jerzy?
~F7S · 17 lutego 2017 06:58
Oszołomie niemiecki. Zabierz tego niedouczonego "rumuna" do siebie, do Marburga. I tę jego Schmidt razem z nawiedzoną Scheuring innymi obcymi wiedźmami, też.
~f4s · 17 lutego 2017 08:19
że ZNOWU kapusie i ..łamacze,,zasad wchodzą na forum.To klasyka,,demokracji w twoim wydaniu.Możesz polemizować, aleś za głupi.Ty wolisz PO esbecku - latarką po oczach.Ale nic to ci nie da, bo przyzwoitość to nie twoja domena.Czyśc to forum z niewygodnych wypowiedzi dla wielu twoich pupili tak tobie,,miłych,, . Metody esbeckie masz zbyt mocno w tobie,,zaszyte,,.Tak czy owak dośc takich POdżegaczy jak ten i kilku jemu podobnych - ty także.
~o jak miło · 17 lutego 2017 21:52
Może powiesz coś osobie ? Partyjny ? Bardzo? Opłacany hejter? Interesują cię związki ? Masz problemy?
Najwyższy czas odesłać Prezesa do lamusa. Nie traćmy czasu na życie pod rządami tego starego ignoranta. Wiosna nasza !!!
~D@rio · Wczoraj 00:20
Ale "tłumy"....!
~jorg · 17 lutego 2017 00:39
Petru zamiast "obalać rząd" powinien raczej powiedzieć, że "trzeba wygrać wybory". Po prostu !
~LOLEK · Wczoraj 10:23
RYCHU A GDZIE JOASIA?
~MAXI KING · 17 lutego 2017 00:44
Wpis dodany przez ~Sikorenko 17 lutego 2017 08:20 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
Myślę, że po tej wizycie na naszej pięknej ziemi kujawsko - pomorskiej zamieszkałej przez ludzi pracowitych, przestrzegających tradycji i moralności wrócił do żony na kolanach, przeprosił ją i dzieci za swoje wybryki seksualne i mega porażkę na scenie politycznej. Dobra żona wybaczy i da schronienie bankrutowi. Chociaż ja bym takiego wałkonia przez próg nie przepuściła!
~kujawianka · 17 lutego 2017 01:14
Kujawianka - proszę się zająć swoim prywatnym życiem !!!!!
~Jarek · 17 lutego 2017 15:38
Pełno ogólnikowych frazesów nie popartych żadnymi konkretami, po prostu zwykły propagandowy bełkot.
~Marek · 17 lutego 2017 07:58
Na zdjęciach bardzo "Nowoczesny" elektorat. Średnia wieku 60+. Ciekawe ilu z nich było w PZPR ?
~Ali · 17 lutego 2017 09:27
ubeksitan w ogniu.
~albo pożar w burdelu · 17 lutego 2017 09:35
prostaczek
~vic · 17 lutego 2017 22:54
Kto ? Petru ? Masz rację. Mógłby się trochę poduczyć, zwłaszcza w dziedzinie historii i kulturoznawstwa.
~Ali · Wczoraj 10:41
Objazdowy pieniacz.
~Leonard Borowski · 17 lutego 2017 11:17
Obalić to on może jedną ze swoich dziuniek .Nieuk .
~tobi · 17 lutego 2017 12:17
Brawo - nareszcie ktoś wprost mówi co się dzieje w Polsce - ile lat to trzeba będzie potem sprzątać ?
~m · 17 lutego 2017 13:54
Ten facet urwał się z księżyca o czym on mówi co on za problemy ma.ja tu do gara nie mam co włożyć a on mi chrzanu o pigułce po lub trybunału gdzie same opasłe tuzy tak jak on.won z nim od koryta.
~Czesiu · 17 lutego 2017 17:04
Publiczne nawoływanie do obalenia legalnie demokratyczną większością wybranego rządu, nadaje się do prokuratorskiego postępowania. Na " bezczela " Ryszard Petru, który obchodzi święto Sześciu Króli, nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, żąda zmiany 220 letniej, " starej " już Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, jest żenującym osobnikiem. Lepiej widać wychodzą mu " służbowe " podróże z kochanką w tym na Maderę, niż słusznie określony przez Marka < propagandowy bełkot >. Typowy lewacki przedstawiciel Targowicy bis. Niech zostawi Polski Kościół Katolicki i katolików w spokoju! To dzięki naszemu chrześcijaństwu możemy mówić po polsku i istniejemy jako Wolny i Niepodległy Naród. W kościołach zawsze byliśmy wolni a walczący o to przez wieki mieli na sztandarach wypisane hasło - Bóg Honor Ojczyzna.
~Roman · 17 lutego 2017 18:32
...Ze odgaduje piszacych ??? choć imion nie ma nigdzie ??? służby w akcji ??? ale po co ??? skoro ktoś pisze, a,,redakcja,,jest niezadowolona ( ale nikt nie narusza zasad ) - najczęściej szybko likwidujac zapisy o kostii, to teraz także może to uczynić - nieprawdaż Wojciechu ( np ) albo inna Ewo - zresztą litanię imion można mnożyć, lecz to nie jest potrzebne.Lubię przysłowia więc podpowiem - na złodzieju czapka gore, więc szanowny,,szpiclu,, daj sobie spokój z ,,wymyślaniem,, i tak NIE MASZ racji.Co innego maszyna a co innego pisarz.
~jak to jest z,,tą redakcją,, · 17 lutego 2017 22:15
PIS został legalnie wybrany i zostanie legalnie odwołany. Ujadanie pisowskich przyd......sow nic nie pomoże. PIS i PO to jedna zaraza
~Molo · 17 lutego 2017 22:21
Ryszard Lwie serce dobrze wie co mówi, rosyjski wywiad świetnie kieruje pisem żeby ustanowić granicę rosji z UE na odrze, te wypociny aparatczków pisowsko-putinowskich są rozpoznawalne na 10km, szkoda że kościół woli polaków niewolników putinowskich a nie wolnych ludzi, no cóż biznes to biznes ale czasami można się przeliczyć, jeszcze nie wszyscy polacy zrozumieli o co chodzi ale huragan na piso-czerwonych bolszewików nadciąga, ciekawe co aparatczyki pisowskie zrobią jak stracą prawa polaków za zdradę na rzecz rosji.
~witek · 17 lutego 2017 23:15
Za ściągi: Cechy państwa totalitarnego:
1. Dyktatura;
2. Zmuszanie społeczeństwa do aktywnego udziału w życiu politycznym państwa;
3. Stosowanie terroru;
4. Kult wodza;
5. Kontrola władzy nad obywatelami;
6. Działalność tylko partii rządzącej;
7. Brak prywatności;
8. Łamane prawa człowieka;
9. Ekspansywność;
10.Szukanie wroga publicznego;
11.Rozbudowana policja polityczna
12.Rozbudowany system donosicielstwa;
13.Rozbudowana propaganda;
14.Podporządkowanie środków masowego przekazu.

Analogia nasuwa się sama.
~Z historii najnowszej · 17 lutego 2017 23:21
Wyjedź na kilka lat do Skandynawii-może zrozumiesz czym kieruje się naród o cechach narodowościowych i dobrze pojętej demokracji oraz społeczeństwie obywatelskim-Skandynawowie to wzór do naśladowania w Państwach Unijnych które NIE PODPISAŁY DEKLARACJI O UTWORZENIU FEDERACJI EUROPEJSKIEJ lecz Unii Europejskiej -to znacząca różnica.
W Państwie to nie jest tak jak za zlocie Woodstock u Jurka Owsiaka na który przyjeżdża TEN KTO CHCE i kieruje się pewnym oświechtanym już powiedzeniem "róbta co chceta". Państwo to zbiór zamieszkujących na terytorium osób określonych pewnymi różnymi kulturowymi podstawami, zasadami i sposobem bycia,ograniczony ustanowionym prawem i regułami do których muszą się dostosować pozostali,nawet Ci którym to do końca nie pasuje(czy to mniejszości kulturowe,narodowe czy osoby z odmiennym sposobem bycia,życia,poglądu itp) .Nie ma możliwości aby prawa i kanony wprowadzone prawem obowiązującym we Włoszech sprawdziły się w Polsce ,czy reguły obowiązujące w Holandii były takie same jak w Portugalii. Tylko idioci uważają że jest inaczej,że w 500 milionowej Unii da się ustanowić jedno prawo,jedną konstytucję według której będą postępowały wszystkie unijne kraje.
Jeżeli tego w tym chrześcijańskim kraju jakim jest Polska nie potrafią zrozumieć lewacy to jestem jednym z pierwszych którzy poprze dyktaturę.Naród opowiedział się w wyborach za takim kierunkiem jaki kreuje PiS-widać to również w przeprowadzanych sondażach. Lewacy którym to nie pasuje muszą czekać albo do następnych wyborów i o ile je wygrają zmienić jego dalszy kierunek rozwoju ,albo wyprowadzić się z tego kraju(o ile nie mogą naszej ojczyzny znieść) i na niego z dala pluć jak reszta targowiczan.Ci którzy głosowali na PiS i Kukiza czekali 8 lat aż złodziejstwo i kolesiostwo minie i złodzieje oraz cwaniaczki razem z komuchowem zostaną pognani i rozliczeni.
To chyba bardzo prostę,tak?
~maxi · Wczoraj 07:02
Przede wszystkim obowiązywanie jedynej, wszechogarniającej IDEOLOGII. W komunizmie był to marksizm - leninizm, w hitlerowskiej III Rzeszy rasistowski narodowy socjalizm. Aby można było zrealizować to w praktyce, konieczna była działalność CENZURY prewencyjnej oraz LIKWIDACJA mediów opozycyjnych.
W sferze IDEOLOGII najbliższe zastosowania totalitaryzmu ( na razie w wersji soft) są państwa Europy Zachodniej narzucające wszem i wobec dogmaty POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ wraz takimi pochodnymi jak GENDER i MULTI-KULTI.
~Ali · Wczoraj 10:06
Do kogo pan Petru to mowi? Chyba nie do mnie, bo ja mogę najwyżej obalic flaszkę. Niech ta nedzna opozycja przynajmniej zjednoczy się i działa razem, bo z ta bandą przestępców i złodziei, którzy zrobili skok na władze i kase, przecież się nie wygra organizując popisy solistów. No i trzeba pomyslec nad tym, ze przestępcy i złodzieje nie zagarnęliby władzy, gdyby im tego nie umożliwił "Suweren" (przepraszam za brzydkie slowo), czyli ta część i tak głupiego społeczeństwa, która prócz braku mózgu charakteryzuje się kompletna degrengolada moralna i brakiem poczucia odpowiedzialności za kraj.
~Kalina · Wczoraj 08:48
Czy taki Kneblewski (pewnie nie znacie gościa) to też katolik, czy raczej Polak-katolik?
~presto · Wczoraj 12:37
taki ..., to jesteś ty sam! Ks.dr Roman Kneblewski, jeśli stać ciebie na trochę szacunku.
~antypresto · Wczoraj 16:15
rysiek masz 1000000000% racji - tylko na boga zjednoczcie się jakoś bo następne wybory przegracie o 500 PLN, mówię poważnie, nie lekceważ tego
~wojtek · Wczoraj 14:18
To poniżej o cała prawda o pis: Kult wodza;
5. Kontrola władzy nad obywatelami;
6. Działalność tylko partii rządzącej;
7. Brak prywatności;
8. Łamane prawa człowieka;
9. Ekspansywność;
10.Szukanie wroga publicznego;
11.Rozbudowana policja polityczna
12.Rozbudowany system donosicielstwa;
13.Rozbudowana propaganda;
14.Podporządkowanie środków masowego przekazu.

Reszta, to cele pis. Nowoczesna i inne partie mają szansę to powstrzymać.
~press · Wczoraj 14:47
ha, ha, ha, ... śmiechu warte! Po polsku nazwę partii należy pisać z dużej litery - PIS
~antypress · Wczoraj 16:17
Wiesz "press"-dla mnie osobiście jesteś nieokrzesanym gów.niarzem który za bardzo nie ma pojęcia o tym co każde z tych słów z osobna oznacza,nie mówiąc o tym czym one są w połączeniu i w praktycznym zastosowaniu przy rządzeniu jakąkolwiek komórką a zwłaszcza Państwem.

Na takich głupków jak Ty powinna być jedna metoda: możliwość przeniesienia w czasie do lat 70-tych i 80-tych ub.stulecia w samo serce systemu komunistycznego abyś na WŁASNEJ SKÓRZE odczul czym był aparat opresji i państwo sprawujące władzę dyktatorską. Takie kmiotki jak Ty znające to tylko z broszurek czy encyklopedii nie mają pojęcia mieląc ozorem bez sensu jaką robią krzywdę ludziom wierzącym w szczere intencje,czyste ideały i zwykły patriotyzm.

Stań cymbale przed lustrem i popatrz na siebie jakim jesteś zerem...
~maxi · Dzisiaj 06:31
Tylko totalny przygłup, który zapomina zażyć porannych tabletek, ma innych za głupków. Szpitale psychiatryczne pełne są pacjentów, którzy, podobnie jak maxi, uważają za chorych psychicznie prawie całe otoczenie, łącznie z lekarzami. Spójrz ofermo w lustro i idź na dworzec PKS i kup bilet do Świecia. Może jest jeszcze dla ciebie ratunek?
~potrzebny lekarz · Dzisiaj 10:14
I Ty chcesz być moim psychoanalitykiem?...Pewnie jesteś jednym z tych którym tatuś albo mamusia kupili mieszkanko lub samochodzik do rozbijania się i szpanu,może jesteś spadkobiercą fortuny lub firmy rodzinnej która dobrze prosperuje i nie spotykasz się z codziennymi sprawami ZWŁASZCZA ŻYCIA PUBLICZNEGO LUB ZWYKŁYCH POLSKICH RODZIN,może jesteś nieopierzonym smarkiem chowanym pod kloszem nie mających wyobrażenia o co tak naprawdę toczy się gra,a może jesteś starą dewotą idacą do lekarza i narzekająca na wszystko lub byłym tetrykiem pozbawionym SB-eckiej emeryturki itp itd...
Słuchaj przygłupie-bo takich jak Ty inaczej oceniać nie można : MOŻNA MIEĆ INNE POGLĄDY CZY PUNKT WIDZENIA,MOŻNA OBRAŻAĆ SIĘ O TO ŻE BEZ JAKIEJKOLWIEK PODSTAWY KOWALSKI ZŁUPIŁ (nie ważne co było przyczyną) NOWAKA,LECZ NIE MOŻNA BRONIĆ SZEROKO ROZUMIANEJ PATOLOGI KTÓREJ WYMIENIANIE TUTAJ ZAJĘŁO BY ZE STO WERSETÓW.
Ja akurat jestem typem człowieka może i poruszającym się w wielu wypadkach jak słoń w składzie porcelany,ale za to bardzo trafnie umiejącym odczytać czyjeś intencje czy sposób bycia prowadzący do czegoś.Jest taka stara(kolejna stara prawda)maksyma mówiąca o : "...chłopcze-tam gdzie Ty chcesz iść, ja stamtąd już dawno wróciłem ,więc nie praw mi kazań o co w tym chodzi " Twardo stoję na gruncie jak większość przedsiębiorców (gdyż musimy-w interesach kto ma miękkie serce musi mieć twardą du...pę) zderzających się z dzisiejszą rzeczywistością,więc proszę-DARUJ SOBIE DURNE KOMENTARZE O MOIM ZDROWIU PSYCHICZNYM i wyjdź na ulicę,do ludzi,w interesy,do różnym publicznych instytucji i.......może zrozumiesz w jakiej zgniliźnie żyjesz...A bilet?
Nie trzeba do Świecia,u nas w mieście pewnie też są dobrzy psychiatrzy- i forsę zostawisz na lokalnym rynku wzbogacając bydgoski PKB...
~maxi · Dzisiaj 11:09