reklama

S10 otworzy Bydgoszczy okno na świat

(i) · 2015-08-27 15:16
Droga ekspresowa między Bydgoszczą a Toruniem znajdzie się na liście priorytetów w nowej perspektywie unijnej i zostanie wybudowana do 2019 roku.

- Duchem jest z nami pan minister Paweł Olszewski, współautor tego, o czym będziemy mówili – poinformował prezydent Rafał Bruski, witając na briefingu prasowym z udziałem minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej i dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA Mirosława Jagodzińskiego.

Powodem zorganizowania spotkania z dziennikarzami był ogłoszony wczoraj przez premier Ewę Kopacz program budowy dróg krajowych. – Oczywiście, bardzo dobre decyzje tam zapadły dla nas, związane z budową tego brakującego ogniwa, które łączy nas z autostradą A1, czyli odcinka między Bydgoszczą a węzłem w Czerniewicach. To jest bardzo oczekiwana decyzja. Wielu mieszkańców i także samorządowców, i polityków, i posłów naszego regionu włączyło się w konsultacje tego programu. Chciałem wszystkim podziękować za skuteczny, aktywny udział w tych działaniach, na tyle, że dobre decyzje wczoraj pani premier ogłosiła – mówił z wdzięcznością prezydent Bruski.

Minister Teresa Piotrowska wyraziła radość, że w czasie urlopu może spotkać się z dziennikarzami w związku z ogłoszoną przez premier Kopacz decyzją. – Jest to dobry dokument również ze względu na Bydgoszcz i nasz region, ze względu na tak bardzo oczekiwaną przez mieszkańców regionu drogę S10 – stwierdziła posłanka Platformy Obywatelskiej.- To przy budowie i procedurach, które są już wszczęte na „dziesiątce” jakby zapina te tematy, które tak bardzo nam wszystkim leżały na sercu – wyjaśniła powody do zadowolenia, przypominając przy okazje perturbacje związane z budową S5. – Był taki moment, kiedy próbowano nam narzucić przez niektórych polityków, również w naszym regionie, ale również w kraju, żeby nie realizować w całości S5, a najpierw S10, a potem wrócić do S5. Wtedy bardzo tutaj w Bydgoszczy ostro się wszyscy postawiliśmy, wymusiliśmy decyzję, aby S5 była realizowana w całości – relacjonowała minister Piotrowska.

Jej zdaniem, decyzje, które zapadały w latach 90. odcięły Bydgoszcz od dostępu od autostrad. Teraz miasto zostanie przywrócone do sieci dróg krajowych, a ogłoszony przez Ewę Kopacz program otwiera Bydgoszczy okno na świat.

Dyrektor Mirosław Jagodziński poinformował, że we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla odcinka Bydgoszcz-Toruń. – Harmonogram zakłada, że dla realizacji tego zadania wyłonimy wykonawcę w 2017 roku, równolegle będziemy prowadzili roboty związane z badaniami archeologicznymi, by później mieć możliwość przyspieszenia samego procesu budowy – zapowiedział szef oddziału bydgoskiego GDDKiA.

Opinie

Polityczne lenie, cwaniaczki i pinokie. A dlaczego S10 i S5 nie są już teraz wybudowane? Pewnie najpierw trzeba było zaspokoić potrzeby Torunia.

"Polskę z łap polityków PO" racz na zwrócić Panie!
~mona · 27 sierpnia 2015 19:17
Rządząca Polską obca i wroga Polakom banda Thuzka, przed wyborami, wszystko obieca oszukiwanym bezczelnie wyborcom. Parę lat temu m.in. na tym samym numerze, dorwali się do darmowego, dobrze wypasionego koryta.
~Leonard Borowski · 27 sierpnia 2015 19:30
tyle i nie mieszaj alkoholi z twojego sklepiku, bo skończysz jak menele sikający na jego zapleczu. Parę osób czytających ten portal, rozważa wysłanie do ciebie ekipy z kaftanem.
~Lonek, nie pij · 28 sierpnia 2015 12:27
Zabolało anonimowy tchórzu, oj zabolało to co napisałem...Ty musisz być jednym z tych pasożytów.
~Leonard Borowski · 28 sierpnia 2015 15:07
Zanim zaczniesz pisać o problemie anonimowości na tym forum, to zadaj sobie pytanie, dlaczego prawie wszystkie "dziennikarzyny" B24.pl nie maja cywilnej odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem. Kto to jest ten "i" ? Piszą artykuły, po to aby takie indywidua, jak ty, mogły spuścić trochę żółci (wcześniej zalewając robaka).
A może wypij jeszcze flaszkę i zadumaj się nad wybranym "przez przypadek" preziem dudusiem - typowym pislamistą - hipokrytą i oszustem. Gęba pełna morałów, frazesów, obietnic, a w rzeczywistości cyniczny, pazerny cwaniak dorabiający na przelotach do Poznania - umoczony po uszy w aferach (SKOK i ułaskawienie wspólnika Dubienieckiego). Będzie z niego pośmiewisko na cały świat.
~Panie Beonardzie Borhowsky · 28 sierpnia 2015 15:38
Wpis dodany przez ~Nie pal głupa 29 sierpnia 2015 08:01 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
Wpis dodany przez ~Jest nowa promocja Nikona 29 sierpnia 2015 08:25 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
Tylko niech nie ucina rączki
~korn · 27 sierpnia 2015 20:39
jestem z natury spolegliwy, spokojny i życzliwy, ale jak słyszę TAKIE bzdury to tzw krew mnie zalewa i psioczę na tych natrętnych KLAMCOW z PO.Dziwne, że teraz MOZNA będzie ciąć Puszczę Bydgoską między Bydgoszczą a Toruniem ( s 10 ), zaś kiedy wymyślano przebieg autostrady A 1 było to,,niemożliwe,,.Wtedy wredni załatwiacze z Torunia,,załatwili sobie jej przebieg po wschodniej stronie zachłannego i nienasyconego, megalomańskiego miasta.Fatalnośc takiego rozwiązania skutkuje wieloma ,,niedoróbkami,, choćby zawirowaniem w opłatach drogowych koło Torunia ale nie tylko.Przebieg autostrady MIEDZY Bydgoszczą a Toruniem ( po śladzie teraz,,robionej,,S 10, dałby też możliwość przebiegu koło Inowrocławia.Zatem tak trasowana autostrada dała by większy impuls rozwojowy dla Regionu, niż wtedy zachłannie ,,puszczona,,jak dziś istnieje.Marszałków-niestety TYLKO toruńskich i ich,,załatwiaczy z KLD i UW poddałbym rozliczeniu za taką wręcz prywatę.Panowie ( jeżeli na takie nazywanie zasługujecie ? )nad prywatę TRZEBA przedkładać dobro jak największych grup społecznych.W Waszym,,wydaniu,, niestety to nie wychodzi ( bo macie inne założenia i,,potrzeby,, ).Obłudnicy zapomnieliście o perypetiach ( do dziś nie wyjaśnionych ,,siedliskach zwierzątek i roślin,,torpedujących,, wcześniejszą budowę S-5 jak i PLB )rodem z Torunia, skutkujących tym, że jedno z większych miast Polski, leżące na arcy ważnym szlaku europejskim ( porty trójmiasta- Niemcy-Adriatyk albo Bałkany )jako ostatnie i DOPIERO w 2019 roku doczeka się ( ?) tak koniecznego połączenia.Kto za takie odcinanie Bydgoszczy odpowiada ? wiadomo, że rządy ( aż 8 letnie )PO.Jak więc teraz mają Oni czelność wciskać nam taki kit.
~pamiętający · 28 sierpnia 2015 22:16
chciały nam dokopać,zmieniając przebieg autostrady A 1, a teraz pchają się do wspólnego ZiT, wspólnej metropolii i bezczelnie okupują naszą AMB i szpitale.Wredne typy Achramowicz, CaUBecki, Zaleski, czy inne Tretyny jeszcze mają czelność pokazywać się w naszym mieście i bredzić o wspólnych interesach?
~pasożyty toruńskie · 29 sierpnia 2015 07:38