reklama

Salve Regina w kościele garnizonowym

/i/ · 2017-01-11 10:35
Koncertem Salve Regina w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 17 w kościele garnizonowym przy ul. Bernardyńskiej 2 zainaugurowany zostanie nowy cykl wieczorów muzycznych przygotowanych przez Akademię Muzyki Dawnej.

Koncert Salve Regina rozpocznie nowy cykl wieczorów muzycznych, w czasie spotkań będziemy za pomocą muzyki oglądać z różnych stron zjawiska, które nas otaczają. Organizatorem koncertów jest Akademia Muzyki Dawnej, a gościem specjalnym pierwszego wieczoru muzycznego będzie sopranistka Lucyna Białas.

Kryształowy głos Lucyny Białas wprowadzi nas w świat wyjątkowych utworów o tematyce Maryjnej – od Monteverdiego po Moniuszkę. Słuchając muzyki opracowanej specjalnie na potrzeby tego koncertu będziemy odkrywać rolę ogólnie pojmowanej wiary w życiu człowieka. O tym jak wiara może stać się religią, jak potrafi kształtować społeczeństwo i jego kulturę poprzez inspirację dla artystów opowiemy w sprawdzonej już wielokrotnie akustyce kościoła garnizonowego pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy.

Lucynie Białas towarzyszyć będą muzycy stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej Marcin Tarnawski, Ewa Witczak i Rafał Gumiela. Wykonają autorskie opracowania utworów m.in. Monteverdiego, Bibera i Haendla, wykorzystując zapomnianą technikę improwizacji i dyminucji.

Na koncert wstęp wolny.

Opinie