reklama

Satyryczny spektakl muzyczny w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-11-20 20:20
W środę, 23 listopada, o godz. 19 na estradzie Filharmonii Pomorskiej wystawiony zostanie spektakl muzyczny, w którym główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Mamy zaproszenia.

Marian Hemar kojarzy się z nieśmiertelnymi przebojami, takimi jak Kiedy znów zakwitną białe bzy, czy Mały gigolo i kabaretowymi skeczami, które do dziś grane są na różnych scenach w Polsce, częstokroć bez wiedzy, kto jest ich autorem. Mało kto wie natomiast, że Hemar był nie tylko znakomitym tekściarzem, ale też doskonałym obserwatorem i komentatorem współczesnego mu świata. Jego analityczny umysł wybitnego brydżysty w formie poetyckiej przedstawiał trafione w punkt prognozy i rozwiązania, które do dziś nie straciły aktualności. Takim właśnie politycznym tekstem jest napisany w 1942 roku pamiętnik satyryczny Marchewka, w którym wystarczy zmienić tylko daty i nazwiska, by zyskać opis czasów nam współczesnych.

Na spektakl mamy cztery podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Co wspólnego miał Marian Hemar ze Stanisławem Lemem? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy cztery podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed spektaklem. Konkurs trwa do wtorku, 22 listopada, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Marian Hemar był kuzynem Stanisława Lema (obaj urodzeni we Lwowie)

Hemar. Marchewka – próba generalizacji
/gościnny występ Teatru Muzycznego z Torunia/

  • Reżyseria: Bartek Wyszomirski
  • Scenariusz: Anna Wołek, Bartek Wyszomirski
  • Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz
  • Aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski
  • Asystent reżysera: Bartosz Adamski
  • Obsada: Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl, Paulina Grochowska, Karolina Michalik

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29.

Opinie