Senator Jan Rulewski zajął się emeryturami i zasiłkami

/i/ · 2016-09-26 14:22
Senator PO Jan Rulewski przedstawił dzisiaj na konferencji prasowej własne koncepcje dotyczące emerytur i stawek zasiłku pogrzebowego. Pochwalił się również dziennikarzom, że izba wyższa parlamentu, w której zasiada, wywiązała się z przyrzeczenia danego działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w czasach PRL-u.

Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski zwołał dzisiaj konferencję prasową, podczas której przedstawił swoje autorskie propozycje dotyczące emerytur, zasiłku pogrzebowego i pomocy państwa dla działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych w czasach PRL.

- Obniżenie wieku emerytalnego według mojej propozycji to jest 62 lata dla kobiet i mężczyzn oraz 35 lat stażu dla kobiet, a więc preferencja i 40 dla mężczyzn. To propozycja korzystniejsza dla wszystkich niż ta wyborcza, którą przedstawił prezydent Duda, od której teraz powoli, ale skutecznie odżegnuje się rząd – przedstawił najważniejsze założenia reformy emerytalnej według własnego pomysłu Jan Rulewski.

Senator Platformy Obywatelskiej poinformował również o swoim autorskim pomyśle na podwyższenie stawek zasiłku pogrzebowego. – Należy utrzymać 4 tys. zł dla wszystkich, ale podnieść ten zasiłek dla osób, które do końca były ubezpieczone i odprowadzały składki, czyli praktycznie w większości dla emerytów i rencistów – powiedział senator PO i uznał, że w razie śmierci osoby ubezpieczonej lub pobierającej emeryturę lub rentę taki zasiłek pogrzebowy powinien wynosić 6 tys. zł.

Jan Rulewski poinformował również, że senat przyjął inicjatywę ustawodawczą dotyczącą poprawy bytu działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych politycznie w czasach PRL-u, którzy żyją w niedostatku. – Tym samym, w spóźnionym czasie, stworzył narzędzie do naprawy krzywd osób z opozycji demokratycznej i prześladowanych, sięgając pamięcią nawet 60 lat wstecz. Stało się to dzięki zgodnej współpracy obu klubów parlamentarnych PO i PiS – podkreślił senator Rulewski. Senat w propozycji ustawowej proponuje sejmowi, by opozycjoniści i prześladowani w czasach PRL-u mogli korzystać z większej pomocy państwa, głównie przez przyznanie dodatkowo m.in. 400- złotowego dodatku dla każdego uprawnionego, 51% zniżki komunikacyjnej w komunikacji publicznej (ale nie miejskiej). Teraz projektem ustawy zajmie się sejm. Gdyby sejm przyjął senacki projekt przyszłoroczny budżet w zakresie pomocy represjonowanym w czasach PRL-u musiałby być 3-4-krotnie większy. Wydatki dla uprawnionych w skali roku szacować można na 200 mln zł.

Odnotujmy jeszcze, że po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość ma w 100-osobowej izbie wyższej parlamentu 61 senatorów.

Opinie

Ten się obudził 27 lat po upadku komuny 8 lat rzadu jego partii PO teraz będzie emerytury represjonowanym dawał...
~Ten tego · 26 września 2016 17:14
Wreszcie się czymś zajął po skutecznym rozwaleniu Rometu.
~Michał · 26 września 2016 19:15
panie Rulewski już czas odejść w niepamięć... Dziwię się że ludzie jeszcze na pana glosują..
Kto wam daje pieniądze na te przedwyborcze bilbordy już sam nie wiem....
~Bydgoszczanin · 26 września 2016 22:42
Walczyli z komuną dla kasy a nie dla idei.
~antykomuch · 26 września 2016 23:24
Koledzy-przez 27 lat (z wyjątkiem jego początku przy kopiarkach-I PRZY TYM POWINIEN POZOSTAĆ!!!)to
On i jemu podobni z partii złodziei i oszustów musieli kręcić makaron-nie było czasu dla ludzi tylko DLA SIEBIE...A ludzie?-to taki plebs który potrzebny jest przed wyborami któremu można dobry kit wcisnąć i wielu z nich uwierzy...No nie wiecie jak to działa?
A teraz Yachowi samemu latka lecą więc?...dalej "robi pod siebie" i tym razem działa (ha! o ile można to nazwać działaniem...) aby leki dla starszych były tańsze aby te tematy w tym artykule opisane weszły w życie itp.Za chwile Yacho zacznie interesować się "projektem ustawy która z automatu po śmierci dawnych opozycjonistów (daj Boże aby żyli jak najdłużej) będzie umieszcała ich w panteonach,podręcznikach historii i ku czci na pomnikach czy tablicach pamiątkowych-TEŻ "POD SIEBIE"-bo nic innego w Waszej partii nie umiecie tylko robić pod siebie.
YACHO-JESTEŚ ŻAŁOSNY i nie licz na to że ludzie Ci to zapomną-miałeś KIEDYŚ piękną kartę-kiedyś...

A Wasz okręt pod nazwą P.O. - już rufa jest pod wodą-jeszcze trzeba Was trochę postawić bokiem do fali i załatwimy to co już dawno z Wami powinno się stać : trafiony i zatopiony ku zadowoleniu społeczeństwa.
~maxi · 27 września 2016 06:23
Ty jesteś żałosny a przede wszystkim brak ci podwórkowe wyobraźni.Rulewski przejął firmę Minolta i nie jest mechanikiem.Za Twoje pieniądze jeździ do stolicy i po świecie i załatwia kontrakty.Sprawdź smarkaczu na stronie minolty firmę copurul. Dziś już pewne ,że Rulon po 7 raz 7 -my wygra wybory a Ty po raz 5 połykać będziesz swoją ślinę nienawiści,tylko dlatego ,że jesteś głupi.
~szwederowiak · 11 grudnia 2016 14:10
No bo padnę, to teraz Rulewski z PO jest u władzy a nie PiS? I on samodzielnie ustali te emerytury dla wszystkich Polaków? Co na to kod?
~Tytus2161 · 27 września 2016 08:15
Ma facet tupet, no ale jak ktoś grał błazna podczas tzw. wydarzeń bydgoskich, do czego przyznał się po 20 latach udawania pokrzywdzonego i dalej istnieje w życiu publicznym no to może wszystko...
~radek · 27 września 2016 10:34
Jedyny inteligentny i skuteczny na bydgoskim smrodku.Taki Boniek w polityce
~szwderowiak · 11 grudnia 2016 14:12
Brawo Panie Janku, Panu już dziękujemy. Wystarczy, że Bolek Wałęsa się ośmiesza. Pozdrowienia dla Kasi.
~Leonard Borowski · 27 września 2016 10:50
Gdzie był przez 8 lat rządów PO swoich współbraci ???
~tobi · 27 września 2016 19:12
A kogo Pan Senator reprezentuje? Jaką siłą politycznego nacisku dysponuje? Wydaje mi się, że zechciało Mu się po wakacjach zaistnieć na pustawej scenie. Jakimi badaniami socjologicznymi i ekonomicznymi są poparte te Jego wspaniałe pomysły? Odyniec się znalazł. Chrząka hałaśliwie, wiedząc że niewiele już znaczy i tyle samo zdziała. Megalomania zwykła.
Kolega senator z Regionu też nie lepszy. Misję w sferze kultury masowej wypełniać chce, miast dbać o racjonalne stanowienie prawa ,albo kontrolować przestrzegania konstytucyjnych zasad demokracji w Państwie i Województwie.
~stanczyk1511 · 27 września 2016 23:24
Tak się rozmieniła na drobne legenda roku 1981. I pomyśleć, że człowiek ten uwodził kiedyś tłumy. Szalały za nim wszystkie "córy rewolucji" solidarnościowej. A dzisiaj.... Szkoda słów.
~Eska · 27 września 2016 23:43
Panie Janku z całym szacunkiem. Inna epoka nie ta walka nie ten przeciwnik. Niech Pan zostanie na tej emeryturze z pełnym uznaniem za dokonania.. Mamy rok 2016 , to era Matriksu. Też walka o życie.
~korn · 28 września 2016 21:26
30 lat się spóźnił
~Bolek · Dzisiaj 15:23