reklama

Sławomir Cenckiewicz o Lechu Wałęsie, człowieku z teczki

Krzysztof Derdowski · 2013-10-25 07:33
- Lech Wałęsa zawsze był człowiekiem uciekającym przed odpowiedzialnością – mówił Sławomir Cenckiewicz w wypełnionym 170 słuchaczami oratorium w kościele oo. jezuitów. - Ale póki człowiek żyje, ma sumienie i może Wałęsa powie kiedyś prawdę o swoim życiu.

Sławomir Cenckiewicz podczas spotkania z czytelnikami promował swoją najnowszą książkę „Lech Wałęsa. Człowiek z teczki”. Powiedział, że książka pomyślana została zrazu jako polemika z filmem Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Film Wajdy jednak okazał się, jak twierdził Cenckiewicz, dziełem tak bardzo chybionym, zarówno artystycznie jak i merytorycznie, że nie jest dziełem, z którym warto polemizować. – To jest film państwowy. To jest film partyjny – mówił Cenckiewicz. Wypomniał również Wajdzie i twórcom filmu, że gromadzi on teraz na widowni przede wszystkim młodzież szkolną, prowadzoną do kin w ramach realizacji programów szkolnych. Ministerstwo Edukacji przygotowało również osiem pakietów lekcji o Wałęsie, których poziom merytoryczny i wychowawczy Cenckiewicz uznał za kompromitujący. – To przypomina kult jednostki z najgorszych czasów – powiedział Cenckiewicz.

Następnie historyk odniósł się do poglądów ludzi, jak to określił, z środowisk patriotycznych, którzy głoszą pogląd dający się streścić mniej więcej tak: – Lech Wałęsa co prawda donosił w latach siedemdziesiątych jako Bolek, ale później wywikłał się z tej współpracy i dokonał wielu pożytecznych rzeczy.

Cenckiewicz radykalnie polemizuje z taką opinią. Uważa, że Lech Wałęsa zawsze był uwikłany w zależności od komunistycznego aparatu partyjnego oraz MSW PRL. – On nigdy nie był suwerennym politykiem i człowiekiem – oświadczył Cenckiewicz. Na potwierdzenie prawdziwości swego poglądu historyk przywoływał takie wydarzenia z biografii politycznej Wałęsy jak próba stworzenia na miejscu byłych baz wojskowych Armii Czerwonej spółek polsko – rosyjskich zapewne przy udziale rosyjskiej agentury, obecność wielu ludzi związanych z aparatem bezpieczeństwa PRL w kancelarii prezydenckiej Wałęsy, świadczenie w sądzie na rzecz Wojciecha Jaruzelskiego. – On zeznawał, że wydarzenia w Gdańsku, to była prowokacja, że ludzie rabowali sklepy. Zeznawał jakby się słyszało propagandę komunistyczną – mówił Cenckiewicz.

Zdecydowanej krytyce poddał autor megalomanię Lecha Wałęsy. I przypomniał, że Wałęsa oznajmił rodzicom Jerzego Popiełuszki, że co prawda stracili syna, ale mają nowego, wspaniałego syna, czyli, jego, Lecha Wałęsę. Megalomanii byłego prezydenta towarzyszy, zdaniem Cenckiewicza, egoizm i brak odpowiedzialności za swoje czyny. Historyk zadedykował swoją książkę Grzesiowi Lewandowskiemu, nieślubnemu synowi Lecha Wałęsy. – Ten czteroletni chłopiec, który się utopił, nie ma nawet tabliczki – mówił Cenckiewicz. – Będę walczył o choćby tę tabliczkę. Bierność Wałęsy w tej sprawie dowodzi, zdaniem historyka, małostkowości i braku odpowiedzialności za swoje życie. Zdaniem Cenckiewicza przeżycia Wałęsy związane z nieślubnym dzieckiem, porzuceniem matki tego dziecka ujawniają istotną właściwość charakteru i postępowania Wałęsy – ucieczkę przed konsekwencjami własnych czynów.

Historyk szeroko także opowiadał o sprawie Tadeusza Szczepańskiego w kontekście właśnie egoizmu i megalomanii Lecha Wałęsy. Przypomnijmy. Tadeusz Szczepański działał wraz z Lechem Wałęsą w Wolnych Związkach Zawodowych w latach siedemdziesiątych w Gdańsku. Niespodziewanie zniknął podczas świętowania zdanego egzaminu na prawo jazdy – oddalił się od kolegów i na dwa miesiące przepadł bez wieści. Zmasakrowane ciało Tadeusza Szczepańskiego, pozbawione nóg, odnaleziono w rzece. Ruszyło zmanipulowane przez MSW śledztwo, z którego wynikało, że Szczepański wpadł do wody, a masakry ciała dokonała śruba przepływającej barki. Wersja mało prawdopodobna, choćby z tego powodu, że była zima i po rzece nie pływały barki. Po latach Wałęsa z uporem powtarzał, że prawdziwym celem morderców nie był Szczepański, ale on, Lech Wałęsa. Kiedy Wałęsa został prezydentem zwróciła się do niego o pomoc matka Tadeusza Szczepańskiego, Cecylia Szczepańska, która zrelacjonowała historykowi swoją rozmowę z prezydentem Wałęsą. Według Cecylii Szczepańskiej prezydent Wałęsa udawał, że nie przypomina sobie całej sprawy i nic nie może zrobić. – To cały Wałęsa – konstatował Cenckiewicz.

Podczas spotkania padł też zarzut ze strony publiczności, że Wałęsa już jako kilkunastolatek był konfidentem MO i donosił na swoich przyjaciół z Popowa i okolic. – Badałem tę sprawę – powiedział Cenckiewicz. – Archiwa MO nie są jednak przekazywane do IPN i w związku z tym nie mogłem zweryfikować tych informacji. Nie wykluczam jednak i tego, że młody Wałęsa mógł być osobowym źródłem informacji MO. Potwierdził to także w rozmowie ze mną pułkownik Adam Hodysz.

Sławomir Cenckiewicz wyraził także nadzieję, że Wałęsa kiedyś może jeszcze zdąży powiedzieć prawdę o sobie, bowiem, od czasu do czasu, już trochę prawdy wyjawia. Na dowód tego, że Wałęsa czasem zbliża się w swoich wypowiedziach do prawdy, historyk uznał wypowiedź byłego prezydenta podczas jego ostatnich, uroczyście obchodzonych siedemdziesiątych już urodzin. Wałęsa oświadczył wówczas, że wśród zaproszonych gości znalazł się oficer SB Edward Graczyk, który, powiedział były prezydent: – Mnie zwerbował.

Jako chrześcijanin wierzę, że człowiek tak długo jak żyje, ma sumienie – powiedział Cenckiewicz. – Wierzę, że Wałęsa ma też sumienie.

Opinie

Nie chcem, ale muszem iść w zaparte, bo nie o takom Polske walczyłem !
~Bolesław Wałęsa · 25 października 2013 09:13
jednak Cenckiewicz i reszta tej hołoty reprezentuje to, co jest najbardziej obrzydliwe w Polakach. Podłość i głupota oraz brak szacunku do samego siebie tego narodu jest potworna. Jedno wielkie łajno!
Dziwne, że oo. Jezuici dają przyzwolenie na takie działania i akcje w swojej świątyni.
... żałosne.
~miki · 25 października 2013 10:25
bolszewicka hołoto. Z nienawiści do patriotów. I pana Cenckiewicza.
~Lecz się · 25 października 2013 19:05
Precz z Komuna i bolszewicka agentura!
~bolek · 19 października 2014 10:12
Nie dla mikiego skakałem przez płot. Jak czytam jego brednie, chcem przeskoczyć go z powrotem.
~lechu · 25 października 2013 10:43
@Miki : Nie musisz popisywać się rasistowskimi uogólnieniami na temat Polaków. Wymagasz szacunku do samego siebie, to szanuj także innych. Polacy są różni, tak jak różni byli i są Niemcy, Rosjanie, Żydzi itd. Nie chce mi się podawać przykładów, żeby nie robić z tego wykładu.
A teraz co do meritum : Moim zdaniem Cenckiewicz mocno przesadza. Z krytykowania Wałęsy uczynił sobie sposób na życie. Argument o bezpieczniackim uwikłaniu Wałęsy również w czasach prezydentury jest bardzo naciągany. Przywoływana częstokroć przez jego przeciwników sprawa spółek polsko-rosyjskich to klasyczne rozdmuchiwanie małej sprawy do gigantycznych rozmiarów. W roku 1990 głównymi konkurentami Wałęsy do prezydentury byli Mazowiecki i Tymiński. Inni nie liczyli się w wyścigu. Nasuwa się więc pytanie :Czy gdyby prezydentem został Mazowiecki, a tym bardziej Tymiński, to walczyłby z postkomunistycznymi układami w imię patriotyzmu ? Śmiem wątpić. Prawdopodobnie byłoby pod tym względem jeszcze gorzej.
Uważam, że polityka Wałęsy stanowiła wypadkową rzeczywistych nastrojów i układu sił w polskim społeczeństwie. Układ ten nie zmienił się zresztą do dzisiaj. Nadal "rządy dusz" sprawuje liberalna lewica, a formalny sojusz PO i SLD czai się na horyzoncie. PiS jest w stanie zdobyć w wyborach około 30 procent głosów i to wszystko. To nie Wałęsa i SB kształtują dzisiaj polską scenę polityczną. Kształtują ją ludzie o poglądach Mikiego, których jest cała masa, i oni decydują o sprawach publicznych.
~Ento · 25 października 2013 10:59
nie popisuje się żadnym rasizmem tak jak ty swoim chamskim, ustawicznym zwracaniem uwag i pouczaniem innych. A poza tym skąd wiesz czy jestem Polakiem? I poza wszystkim nie myśl, że można Polaków porównywać do Niemców, Rosjan, czy - szczególnie - Żydów, którym Polacy nawet nie dorastają do pięt.
Z resztą twej wypowiedzi się zgadzam, jest bardziej stonowana i kulturalniejsza jakaś taka inteligentniejsza, jakbyś zmadrzał jakoś tak...
;)
~miki do Ento · 25 października 2013 15:59
Chamstwem popisujesz się właśnie ty. Chamstwem typowo prostackim. Ktoś kto nazywa osobę prezentowaną na fotografii "grubasem, który się spasł" jest człowiekiem niewychowanym, o bardzo niskiej kulturze osobistej. Ja rzeczywiście niekiedy pouczam, ale tylko wtedy, kiedy znam dobrze temat i widzę błędy innych osób. Pouczanie nie jest zresztą przejawem chamstwa. Nie wiem czy jesteś Polakiem. Pewnie nie jesteś, skoro w ten sposób piszesz. Ja w każdym razie nie pisałem o tym, że jesteś Polakiem. Rasistą jesteś i to pełnowymiarowym. Jak można nie być rasistą i twierdzić, że Polaków nie można porównywać do Niemców, Rosjan i Żydów ? Takie teorie to szczególnie bezczelny rasizm wyznawany przez osobę mikrej inteligencji. Człowiek naprawdę inteligentny nie pozwoliłby sobie na takie generalizacje. Są to teorie jakby żywcem wzięte z ideologii NSDAP tyle tylko, że odpowiednio zmodyfikowane z uwzględnieniem aktualnego rozkładu sił na świecie.
Reasumując, więcej umiaru w wypowiedziach Herr Hetzig! Więcej skromności, mniej bezczelności !
~Ento · 25 października 2013 19:56
O przepraszam chłoptasiu. Przyczepiasz sie do miki choć jako inteligentny (tak sugerują twoje wpisy) człowiek powinieneś był już dawno zauwazyć, że nie każdy miki reprezentuje poglądy i interesy wszystkich mikich. Zatem dlaczego się do mnie czepiasz, jak to wcale nie ja napisałam o jakimś "tłustym grubasie". Mnie wygląd ludzi nie obchodzi na tyle abym się tym interesowała. Moje życie i zawodowe i psychioczne i erotyczne jest od dawna ustabilizowane. Co mnie obchodzić mają jakieś tłuste, upasione, łyse i stare samce? Zatem w istocie wypowiadaj się na tematy, na których się znasz, a nie czepiaj się mikiego, a jak się już czepiasz ad personam to sprecyzuj którego mikiego się czepiasz, i którego z tak podłą rasistowską, pisowską zajadłością nienawidzisz. Ja sobie wypraszam inwektywy pod moim adresem. Może jestem jeszcze zbyt młoda według ciebie i naiwna, ale wybacz moim ojcem, czy dziadkiem nie jesteś, ani tym bardziej jakimś bliskim mi człowiekiem. Ja mam szacunek do wszystkich, a ty mnie opluwasz. I dlatego, być może jesteś inteligentny i masz wiedzę, ale jesteś chamskim kmiotkiem i chłoptasiem w krótkich spodenkach w męskiej toalecie - nic wiecej. Sznuj mnie, bo na to zasługuję, a jeśli nie, to znaczy nie szanujesz sam siebie "drogi Ento". Pa chłopcze!
~miki do Ento · 25 października 2013 20:43
Powyższy twój wpis jest wyjątkowo bełkotliwy oraz skrajnie napastliwy w stosunku do mnie. Tylko tyle na ten temat, bo szkoda mi czasu na odpowiadanie osobom tak niskich lotów intelektualnych.
P.S. Jeśli chcesz bym odróżniał 'mikich", to ich ponumeruj.
~Ento · 25 października 2013 21:43
Sorry nazywam się Thomas Bielak (czytaj Tomas Bilak) i jestem tym co pisze blog Dziwnabydgoszcz. Jestem polakiem z dziada pradziada dlatego zmieniłem imię z Tomasz na Thomas. Kiedyś byłem pracownikiem SB i co z tego, wy nieudaczniki peowskie.
~Thomas · 25 października 2013 22:53
Żałosne jest, że oo. Jezuici nie zaprosili " Bolka " na konferencję prasową, na której wyświetlony zostałby film " Nocna zmiana " i nagrania z wyrywania kartek z donosami podpisanymi przez " Bolka " z jego osobistej teczki
w dostarczonej mu jako Prezydentowi Lechowi Wałęsie przez Min. Milczanowskiego!
Brawo dla Pana Cenckiewicza za przedstawianie prawdy opartej na dokumentach i faktach.
Precz z lewacką hołotą, precz z Komuną !
Chciałem sam skoczyć przez płot, ale wpadłem w łajno !
~miki · 25 października 2013 13:31
jestes durniem miki! Jestes durniem, bo Wałęsy nie trzeba lubić, kochać czy cóś. Po prostu trzeba go szanować jako nie pana Wałęsę (choć dla czego i nie przez to też!?), ale jako Prezydenta RP i OBECNIE njabardziej znanego, żyjacego i ROZPOZNAWALNEGO Polaka na świecie.
Ja nie jestem zwolennikiem Wałesy, zresztą tak jak żadnego polityka (włączając w to nielicznych prezydentów też) ani w Polsce, ani na świecie, ale głupcem jest ten, co sam pod sobą doły kopie i obcina gałąź, na której siedzi. Cieszmy sie zatem, ze mamy jeszcze CHOCIAŻ takiego Wałęsę, bo w Watykanie Argentyńczyk, a w USA murzyn, w Rosji car, a w Rzeszy mają Merkel, która przewyższa inteligencja Adolfa. W GB - maja królową, a francuzów wszyscy w świecie znaja cenia i szanują mimo iz prezydentem jest komuch! Zatem niech Cenckiewicze i takie "miki" (fałszywe i podróba) jak ty nie srają we własne gniazda bo będą świniami, a nie orłami!
~miki · 25 października 2013 14:19
w 1981r. stałem pod nieistniejącym już budynkiem, dawnego domu kultury ZNTK, znanego młodszym jako dyskoteka Wanilia, transmitowane były za pomocą megafonów obrady Komisji Krajowej Solidarności, słyszałem na własne uszy jak Bolek tłumił powstanie, jak utrwalał władzę ludową, to dzięki niemu komuna przetrwała i trwa do dziś
~świadek historii · 26 października 2013 14:01
to mamy nowego krytyka ... także filmowego...
co tam Wajda, co tam Głowacki, co tam Więckiewicz...
Cenckiewicz zna się na wszystkim.
Szkoda, że kindersztuby zabrakło...
Szkoda, że jezuitom zabrakło rozumu.
~cyc · 25 października 2013 17:15
Szkoda, że cycowi zabrakło "piątej klepki".
~big cyc · 25 października 2013 19:08
a tobie jaj!!!
~nemo · 25 października 2013 20:46
Wałęsa jest wielki, niezależnie od małych rzeczy które też czynił. Za wielkimi ludźmi zawsze biegają różne małe łajzy bo z nich żyją.
Ten grubas na zdjęciu też się spasł dzięki Wałęsie.
~miki · 25 października 2013 17:50
do ento. Albo jesteś napruty ziołami, albo pisowsko zaślepiony, bo niczym nie różnisz się od mikich w ich najbardziej prymitywnych wersjach. Co to znaczy: "Nie musisz popisywać się rasistowskimi uogólnieniami na temat Polaków"? Po pierwsze cenckiewicz i reszta to nie wszyscy Polacy, to grupa, o której jest ta wypowiedź. Gdzie tu rasizm?
Czy ja nie mam prawa nie szanować grubasa i innych kłamców smoleńskich, którzy pieprzą o wybuchu, chociaż na ekhumowanych ciałach nie ma śladów po wybuchu, albo tych profesorów którzy na zdjęciach satelitarnych nie potrafią odróznić brzozy od śmieci? Nikt ich nie szanuje.
Pouczasz tu wszystkich niby biskup Michalik, a jednocześnie oczerniasz Mazowieckiego, że nie walczył by z komunizmem. Dlatego w mojej ocenie jesteś zwykłą łajzą. Czy to rasizm?
~miki · 25 października 2013 21:09
Dla mnie Cenckiewicz to zwykła świnia. Nie wie, czy Wałęsa donosił, bo nie ma dostępu do źródeł, ale mówi: "Nie wykluczam jednak i tego, że młody Wałęsa mógł być osobowym źródłem informacji MO. Potwierdził to także w rozmowie ze mną pułkownik Adam Hodysz."
Nie można wykluczyć, że Cenckiewicz jest przestępcą - na tej samej zasadzie.
~Paweł · 25 października 2013 21:27
Twój rasizm, mój drogi, polega na uogólnianiu. Zaczynasz zdanie od Cenckiewicza, ale dalej piszesz o Polakach jako o narodzie. Gdybyś napisał "tej części Polaków", nie czepiałbym się. Ty jednak formułujesz swoje poglądy na zasadzie rozumowania "pars pro toto". Na podstawie oglądu części wyciągasz wnioski co do całości. A wyciąganie takich negatywnych wniosków co do wszystkich Polaków jest przejawem rasizmu.
Co do szacunku : Nikt ci nie karze szanować Frelichowskiego. Jednakże używanie epitetu "grubas", który na dodatek "spasł się" nie świadczy o wysokiej kulturze osobistej wypowiadającego się. Ludzi można krytykować, ale nie powinno się ich obrażać czepiając się cech fizycznych. Są ludzie łysi, grubi, kulawi, ewidentnie brzydcy, czyli nieurodziwi, są ludzie z wadami wymowy. Czy jednak nie jest przejawem chamstwa wypominanie im tych przypadłości na forum publicznym ? Zastanów się nad tym.
Co do Mazowieckiego, to na podstawie analizy jego premierowania uważam, że z komunistami jako prezydent by nie walczył. Nie jest to żadne oczernianie, ale moja ocena. Oczernianiem byłoby przypisywanie Mazowieckiemu cech, których nie posiada lub czynów, których nie popełnił.
~Ento · 25 października 2013 21:37
Widzę na tych zdjęciach "legęde" pierwszej Solidarności Krystiana Frelichowskiego. Zachodziłem niekiedy do MKZ-u na Dworcową 22 i potem na Marchlewskiego ale nigdy tam nie spotkałem Frelichowskiego czy Derdowskiego. Potem po latach dowiedziałem się że niejaki Rafael Budzbon i Joanna Urban (sekretarka Borusewicza) byli ponoć założycielami Ruchu Młodej Polski. Wszystko bzdura tylko po to by sobie załatwić ordery u Kaczora. Nie wstyd wam bohaterzy tamtych lat? Nie dorastacie Wałęsie do pięt, ale wasze pyski są pełne frazesów i obelg.
~Zdzich · 25 października 2013 21:55
no i proszę - głos prawdy i rozsądku! Na ogół tak jest, że ci, co nic nie zrobili "naówczas" potem, natychmiast są bohaterami. Znana PiS-owska śpiewka z cyklu Kaczyński Jarosław - prezes. W stanie wojennym nawet palcem nie wskazany przez nikogo nawet żadnego milicyjnego psa, nie mówiac już o funkcjonariuszach MO lub SB, a później śmie wykrzykiwać i pouczać i sugerować, że "on stoi tam gdzie stliśmy my, a my stoimy tam gdzie stało ZOMO". No i czy "bohaterowie" tamtych dni to nie ŁAJDACTWO!!!? Co zatem robiły budzbony, walczaki, frelichowskie, cyprysy, graliki i ten ułan spod pomnika w mundurku "leśniczego" z plastikową reklamówką w ręku w tej smiesznej rogatywce. Gdzie byli i co zrobili dla nas dla Bydgoszczy, o Polsce, demokracji i wolności już nie wspominając? Inni, którzy siedzieli w więzieniach i w "internatach" teraz nie mają za co żyć, a lenie złotowskie, latosy i inni "partyzanci" obdarowani są medalami i dietami poselskimi. Za co? Za gęby pełne pustych frazesów, haseł i komunałów. Hańba i wstyd. Łajzy były są i pozostana takimi samymi łajzami na zawsze. Kto był świinią i tchórzem, ten się nie zmieni nigdy w bohatera czy orła. Młodzi może nie znają prawdy, ale dobrze, ze są jeszcze świadkowie i mogą dać świadectwo prawdzie o "tamtych bohaterskich opozycjonistach" i członkach antykomunistycznego (pożal się Panie Boże) ruchu oporu. Kłamcy i kunktatorzy. Hochsztaplerzy politykierzy i hołota pozbawiona moralności i przyzwoitości. Wstyd.
~miki · 25 października 2013 22:17
Draniu, wszyscy Oni są Patriotami, niektórzy działali w opozycji, siedzieli w PRLowskich więzieniach. To dzięki takim jak Oni taka łajza jak ty < miki > siedzi przed komputerem, zażera się i zapija tym, co twoi rodzice musieli wystawać w kolejkach lub kupować na PRLowskie kartki.
Możesz Ich wszystkich łącznie z lekarzem, oficerem WP w rogatywce pocałować w 4 litery / w d..ę /
Pamiętaj tylko o umyciu swoich spróchniałych zębów i serwetce !
~antymiki · 26 października 2013 13:02
W swoim obłędzie doszedłeś już do dyskusji z samym sobą.
~Zdzichu oszołomie. · 28 października 2013 09:10
A kiedy przestałeś chodzić na Marchlewskiego Zdzichu ? W czerwcu 1981, gdy przestałeś być Polakiem, a stałeś się Niemcem ? Budzbon nie dorasta Wałęsie do pięt, ale stan wojenny przeżył w Polsce. Podobnie jak Frelichowski i Derdowski. A ty gdzie wtedy byłeś ?
~Ento · 25 października 2013 22:03
a ty ento to co zrobiłeś w stanie wojennym? Gdzie ty byłeś jak myśmy głowy nadstawiali?
~gala · 25 października 2013 22:17
no właśnie "Ento" gdzie ty byłeś i co robiłeś???
Może byłeś w Polsce i byłeś w domu, i robiłeś... kupę ze strachu na widok czołgów i patrolów ZOMO-wskich!!!???
A teraz taki jesteś taki mądry i uczony, i patriota, i PiS-owszczyk... śmieszny koleś z ciebie...
~miki prawdziwy · 25 października 2013 22:24
Byłem w Polsce, a nie w Niemczech. Ja przynajmniej nie zarzucam Frelichowskiemu i Derdowskiemu, że nie chodzili na Dworcową do MKS-u, a potem na Marchlewskiego. Hetzig natomiast czyni z tego zarzuty, ale do ogłoszenia stanu wojennego w Polsce nie dotrwał.
~Ento · 26 października 2013 09:51
Nie jestem osobą kulturalna i nie mam zamiaru być. A jak ciągniesz wątek grubasa, który się spasł (ciekawe w jaki trybie można zostać grubasem) to go nie szanuję za to co robi dziś, czyli za kłamstwa smoleńskie. Każdy ma prawo do własnych poglądów, ale jeżeli ktoś kłamie o wybuchu (przypominam o braku jego śladów na odkopanych i zbadanych ciałach - np. Walentynowicz) w dodatku po to by zbierać wyznawców jednej partii (obojetne czy to twój ruch czy pis) to może mieć opinię małego intelektem człowieczka w Wielkim Brzuchem.
~miki też prawdziwy · 26 października 2013 09:57
Szkoda, że nie jesteś kulturalny. Widocznie nie potrafisz nim być. Jeśli zaś chodzi o Frelichowskiego, to oczywiście możesz go nie lubić za poglądy na temat Smoleńska. Tutaj nie ma żadnych uwag. No może poza tym, że Macierewicz jest szczupły i twierdzi to samo co grubas Frelichowski. Najwyraźniej widać, że tusza nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia, o czym od początku naszej wymiany zdań starałem się ciebie przekonać.
~Ento · 26 października 2013 10:14
Jeszcze jedno : Miki ( nie wiem czy prawdziwy, czy fałszywy i jak to odróżnić) w bardzo emocjonalnym manifeście zarzuca Złotowskiemu i Latosowi ( tylko tym dwóm posłom), że w stanie wojennym nie nadstawiali głów, podczas gdy ci co siedzieli w 'internatach" nie mają rzekomo czego do ust włożyć. Przypomnę więc listę posłów z okręgu bydgoskiego obecnej kadencji :
-PO ( partia formalnie postsolidarnościowa) : Sikorski, Brejza, Piotrowska, Olszewski, Katulski, Kozłowska;
- PiS : Złotowski, Latos, Kownacki;
- TR : Krupa;
-SLD : Bańkowska;
- PSL : Kłopotek
A teraz mam pytanie : Który z wyżej wymienionych posłów był bohaterem z czasów stanu wojennego ?
~Ento · 26 października 2013 10:37
Odpowiadam - ŻADEN !
Za to jako parlamentarzyści mają prawo i możliwość wypowiadać się na każdy temat, krytykować wszystko i wszystkich, obsmarowywać każdego i każdą!
Ja też niczego nie zrobiłem dla Polski, obszczekuję, oczerniam i pomawiam wszystkich, którzy mają odmienne zdanie.
Takie moje chamskie, drania prawo!
~miki · 26 października 2013 12:52
Zanim poczytam i się zastanowię - żaden miki nie jest fałszywy w odróżnieniu od grubasa, ułana, nieogolonego i kłamców smoleńskich.
Bardzo prawdziwi natomiast i świadczący o naturze pis są eksperci kaczyńskiego od katastrofy smoleńskiej.
I pytanie - dlaczego Protasiuk spowodował śmierć prawie 100 ludzi schodząc poniżej 100 m i dlaczego podjął śmiertelną dla tych ludzi decyzję o odejściu w automacie.
Ciekawe, czy to nieudacznik który nie miał aktualnych uprawnień do latania tupolewem, czy zbrodniarz który wbrew przepisom uczynił to celowo.
~miki · 26 października 2013 14:37
to był rozkaz Kaczyńskiego Jarosława - ksywa: prezes na 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wierzę, że jeszcze za mojego życia doczekam się ujawnienia rozmowy braci bliźniaków z Tupolewa z 10 04 2010.

post scriptum: A ten ułan to naprawdę mógłby się przestać osmieszać. Jak to lekarz, to niech w białym kitlu, a nie w mundurze występuje. No i czy Frelichowski to się takiego brzucha na PRL-owskim żarciu na kartki dorobił??? Czy może we więźniu??? Ha! Ha! Ha!
~miki · 26 października 2013 14:50
miki przypomina mi jednego z moich pracowników Ha! Ten człowieczyna potrafił bredzić na każdy temat ale zawsze inaczej jak pozostali. Był chłopina zidiociały do tego stopnia, że sam sobie przeczył byle tylko mieć koniecznie inne zdanie, które nazywał "własnym". Taki niegroźny, nieszkodliwy, zabawny dziwoląg.
~miki · 27 października 2013 23:28
to jest metoda:
"im gorzej tym lepiej!".
Ale jak można poważnie traktowac ten portal skoro to tuba propagandowa PiS-u? No jak?
Piiijjjj bzziiuuuu
;)
~miki · 28 października 2013 01:05
Mam rozdwojenie osobowości, wynikające z mojego pełnego zidiocenia. Jestem za, ale przeciw ! Nie chcem, ale muszem !
Precz z Komuną !
~miki · 28 października 2013 07:50
Idiotą na niemieckich papierach.
~Precz z oszołomem Hetzigiem. · 28 października 2013 09:14
Niech żyje Jaśnie Wielmożny i Łaskawy, Czcigodny i Wielki Pan Hetzig Zdzisław!!!
Niech żyje!!! Niech żyje!!! Niech żyje!!!
~miki · 28 października 2013 11:50
Kto jest ten Wałęsą ? Czy ten pan który obiecał ,że puści złodziei w skarpetkach a puścił min uczciwych ludzi ?
~waleza · 28 października 2013 13:07
chłopcy sie bawicie, tak nie wolno.
Wałęsa zrobił wiele dobrego dla kraju, cały świat go uznaje, tylko Polacy z zawiści i z zazdrości gnoją go na każdym kroku.
Wstyd, Polacy, WIELKI WSTYD DLA ŚWIATA !
~brzydko · 28 października 2013 13:44
Ci ,którzy nie mieszkają w Polsce nie mają zbytniego pojęcia o dokonaniach tego pana. Zresztą co za bzdety ,że cały świat go uznaje? Akurat nadażyła mi się możliwość wysłuchać opinii o tym panu przez szefa w Niemczech , który dziwił się ,że Waleza ma wykłady w USA, za które pobiera tyle kasy. Nie wspomnę już o tym co nasze media przemilczały a na zachodzie huczało ze zdziwienia. Otóż ten pan jadąc do Francji ,żeby umorzyła nam długi zachował się jak co najmniej król Europy. W hotelu zarezerwowano mu kilka pokoi jak przystało na przedstawiciela zadłużonego kraju. Tymczasem on z sobą oprócz królowej Danuśki zabrał cały dwór, łącznie z fryzjerką,. kosmetyczką, pokojówką itd. Musiano w pośpiechu szukać kolejnych pokoi. Kto tutaj więc brzydko, ba wstrętnie się bawił ?
~~waleza · 28 października 2013 17:19
właź w (cztery litery) d...pę Cenckiewiczowi i jemu podobnym kretynom! I nie słuchaj swego szegfa, albo może słuchaj. bo jak nie to cię do Auschwitz wyśle.
~nie · 28 października 2013 17:53
Nie wchodzę nikomu w 4-litery. Książki Cenckiewiczowi , nie znam. Moja opinią oparta jest na własnym poglądzie na temat tego pana i opinii osób z zza granicy, które dotarły bezpośrednio do mnie. Jako jeden członków 10 mln Solidarności, od zawsze bezpartyjny, uważam, że ten pan z nas zakpił i tyle.
~~waleza · 28 października 2013 19:13
taaaa jeden to ty byłeś, ale nie z 10 mln członków tylko z ...jów
~miki · 28 października 2013 22:20
piiijjj bzzziiuuuu
~pb · 28 października 2013 13:50
A czy Nieogolony coś zaśpiewał?
~miki · 28 października 2013 20:05
tak, śpiewał: "przybyli ułani pod okienko" (bis)
itd.
~miki · 28 października 2013 22:16