Straż Miejska ogłosiła nabór do pracy, a KNP chce ją zlikwidować!

2012-09-11 14:16
Straż Miejska ogłosiła nabór do pracy. W bydgoskiej straży będzie praca dla 7 aplikantów. Na jutro Kongres Nowej Prawicy zwołał konferencję prasową, na której przedstawi projekt jej likwidacji.

Do 19 września mogą zgłaszać się kandydaci do pracy w Straży Miejskiej. Chcąc ubiegać się o stanowisko aplikanta Straży Miejskiej trzeba się legitymować co najmniej średnim wykształceniem, mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, a także być sprawnym pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

W ogłoszeniu o naborze czytamy, że osoby zakwalifikowane i po odbyciu szkolenia podstawowego muszą liczyć się z niełatwymi warunkami pracy. I tak, praca strażnika związana jest z wysiłkiem fizycznym, może odbywać się w naturalnym, bądź sztucznym oświetleniu i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Adept na strażnika musi być przygotowany na pracę w kurzu miejskim, a także na kontakt fizyczny z osobą obezwładnianą, a nawet zarażoną HIV. Praca strażnika w ogóle narażona jest na stres i wymaga pełnej sprawności psychoruchowej.

Wszyscy spełniający warunki, a także zdający sobie sprawę z przyszłych warunków pracy mogą składać dokumenty aplikacyjne do 19 września w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Leśnej 12 w pokoju 12 (tel. 0 52 5858765).

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w tym roku wydamy na Straż Miejską 13 mln 782 tys. zł, o 666 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Natomiast dochody miasta z tytułu mandatów wystawionych przez strażników w tym roku mają wzrosnąć do 3 mln zł. To 100% więcej niż w roku ubiegłym, gdy wpływy z mandatów wyniosły 1,5 mln zł.

———————

Tymczasem Bydgoski Oddział Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke jutro – w środę 12 września – zarejestruje komitet referendalny w sprawie likwidacji straży miejskiej. Na konferencji prasowej politycy KNP przedstawią jutro powody, które stoją za projektem likwidacji straży miejskiej, konsekwencje finansowe dla budżetu miasta, harmonogram wydarzeń zmierzających do ogłoszenia referendum oraz osoby tworzące komitet referendalny.

/ech/

Opinie

~... | 11 września 2012 19:20 | IP zapamiętane

jak najbardziej jestem za - za zlikwidowaniem Straży Miejskiej !!!

Odpowiedz
~Ja jestem za zlikwidowaniem | 11 września 2012 21:29 | IP zapamiętane

Nowej Prawicy

Odpowiedz
~lech | 12 września 2012 09:49 | IP zapamiętane

To chyba Kanapa Nowej Prawicy

Odpowiedz
~szeryf | 12 września 2012 10:26 | IP zapamiętane

tylko powrót do instytucji SZERYFA może coś zmienić na lepsze pod warunkiem ,że będzie mógł strzelać z biodra i jeździć konno po Starym Rynku i Gdańskiej

Odpowiedz
~lewicowiec | 12 września 2012 11:09 | IP zapamiętane

Nie jest zwolennikiem NP, ale tutaj potrzeba się zjednoczyć ponad podziałami i zlikwidować to badziewie...

Odpowiedz
~Piotr Najzer | 12 września 2012 11:21 | IP zapamiętane

Właśnie o to nam chodzi. Zróbmy lokalnie coś, co wyjdzie na dobre wszystkim mieszkańcom bez względu na poglądy polityczne i panujące podziały.

Odpowiedz
~parari | 21 września 2012 10:07 | IP zapamiętane

no pewnie najlepiej polikwidować wszystko i pozabawic ludzi pracy ( zasada kononowicza nie bedzie niczego ) Nygusy ogarnmijcie sie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
~taa... | 12 września 2012 12:37 | IP zapamiętane

Zlikwidujmy SM. Wtedy będziemy mogli jeździć po Bydgoszczy jak szybko się da, a parkować będziemy gdzie się da. Bo przecież wszyscy jesteśmy mistrzami kierownicy.

Odpowiedz
~Tomi | 13 września 2012 21:06 | IP zapamiętane

Zlkwidować darmozjadów tylko czekają w krzakach i czekaja jak ktoś wypije piwko lub pojedzie o 10 km/h więcej. Od tego oni są od tego oni są zlikwidować tych nierobów i zatrudnić w UM, bo brakuje etatów, tak gadał Krzysztof Kononowicz

Odpowiedz
~XXXX | 14 września 2012 17:58 | IP zapamiętane

Gdzie zbierają podpisy?

Odpowiedz
~referendum.bydgoszcz.pl | 14 września 2012 18:43 | IP zapamiętane

http://www.facebook.com/OdholujmyBydgoskaStrazMiejska

Odpowiedz
~parari | 21 września 2012 10:10 | IP zapamiętane

albo Kongres Nowej Prawicy poprostu chce zaistnieć a niespełna rozumu Korwin Mikke sie nudzi w domu . Gamonie parkować nie umieja i z tego powodu chcą zlikwidować SM weźcie sie wkońcu za pożadną robotę a nie wymyślacie bzdury moze policje i wojsko tez zlikwidujecie ?! nie bedzie nieczego !!!!!!

Odpowiedz
~Leonard Borowski | 21 września 2012 11:04 | IP zapamiętane

Szanowni Państwo Forumowicze. Czytam Wasze wpisy i myślę, że warto przedstawić swoją opinię w tym temacie. Kiedyś SM zablokowała mi kółko, bo jakiemuś sąsiadowi nie spodobało się moje stare auto. Na mój telefon, równie szybko strażnicy przyjechali aby odblokować to koło, udzielając jedynie pouczenia. BEZ MANDATU. W innej sprawie, również skorzystałem z pomocy SM. Działali szybko i profesjonalnie. Czego niestety nie mogę powiedzieć o niektórych policjantach. Jakże często konfrontowanych w opiniach, właśnie ze strażnikami. Pozdrawiam WSZYSTKICH forumowiczów. Nawet tych mających radykalnie inne zdanie w tej srawie.
P.S. Im mniej polityki i polityków w naszym życiu,tym lepiej.

Odpowiedz
~ewek | 26 października 2012 18:41 | IP zapamiętane

Jak odwołają straż to nie nacieszycie się długo takim stanem rzeczy ponieważ wiadomo, że rada miasta po miesiącu lub trzech znów ją powoła. Więc radzę się za bardzo nie podniecać.

Odpowiedz
~piotr | 7 listopada 2012 16:04 | IP zapamiętane

mysle ze rada miasta nie bedzie powolywac tworu ktorego nie chca obywatele miasta , a jesli powolaja ponownie to bedzie wiadomo ze rzadzacy maja gdzies obywateli swojego miasta wiec przeprowadzimy referendum w sprawie odwolania takiego prezydenta miasta ktory nie liczy sie ze swoimi wyborcami. przy nastepnych wyborach bedziemy pamietać pozdrawiam .

Odpowiedz
~STANISŁAW-59 | 19 listopada 2012 19:19 | IP zapamiętane

SM powinna być zlikwidowana globalnie w całym kraju, nie tylko w Bydgoszczy.Urzędy szukają oszczędności w budżetach, a utrzymują darmozjadów.

Odpowiedz