reklama

"Strefa miłosierdzia" w Wiatraku

/i/ · 2015-09-15 17:07
Bydgoski Wiatrak, idąc za wezwaniem papieża, tworzy w Domu Jubileuszowym "strefę miłosierdzia", w której świadczona będzie pomoc potrzebującym.

“Ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia oraz zbliżające się Światowe Dni Młodzieży zobowiązują nas, by przyjrzeć się naszej postawie względem drugiego człowieka. Z tego powodu pragniemy w Wiatraku tworzyć „strefę miłosierdzia”, czyli miejsce, gdzie osoby potrzebujące otrzymają nieodpłatnie wsparcie; do którego będą mogły zgłaszać się osoby z niepełnosprawnością, bezrobotne, osoby borykające się z osobistymi problemami, także dzieci i młodzież” – zadeklarowali dzisiaj na konferencji prasowej animatorzy i współpracownicy Fundacji Wiatrak.

„Strefę miłosierdzia” objawiać się będzie na różne sposoby. Będzie można umówić się na nieodpłatną konsultację z takimi specjalistami jak psycholog, prawnik czy coach w Poradni. Opowiedział o tym Przemysław Gorzelak, psycholog poradni, który zachęcał innych, by dołączyli do grona specjalistów i włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym.

W „Wiatraku” prowadzone są też liczne zajęcia dla osób niepełnosprawnych, w tak różnych formach jak teatr, plastyka, psychoterapia czy świetlica. Wszystkie te spotkania niosą osobom z niepełnosprawnościami wiele radości oraz możliwości wyrażania swoich uczuć. W świetlicy “Pinokio” młodzież wypełni aktywnie i z pożytkiem czas po zajęciach szkolnych, a Klub Integracji Społecznej pomoże osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy.

Fundacja na co dzień niesie różnoraką pomoc, ale też często doświadcza jej od innych. – Wszystkim, którzy okazują nam miłosierdzie serdecznie dziękujemy, natomiast tych, którzy chcą nieść dobro razem z nami zachęcamy do wolontariatu w Fundacji „Wiatrak” – z tym przesłaniem wyszli do innych animatorzy i współpracownicy “Wiatraku” przed bliskim już spotkaniem z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w przyszłym roku.

Opinie

pomyśleć jak ZAROBIĆ brakującą kasę, co zrobić, aby skończyć z żebractwem i pochłanianiem publicznych pieniędzy podatników ?
~A gdyby tak · 15 września 2015 18:01
Ilu uchodźców przyjmie wiatrak w swojej siedzibie za którą my zapłaciliśmy z naszych podatków?
~pytanie · 15 września 2015 21:27
to oznacza, że w wiatraku będzie strefa darmowa, tzw. strefa "miłosierdzia" i strefa niedarmowa czyli komercyjna?
~czy · 15 września 2015 23:02
Kolejne miłosierdzie za moje pieniądze
~Freeride · 16 września 2015 08:38
przepraszam bardzo, a kto z was którzy tak krytykujecie działania Wiatraka, pracował chociaż tydzień bez żadnego wynagrodzenia na rzecz ludzi potrzebujących pomocy? Bardzo jestem ciekawa!
~ja · 16 września 2015 08:47
pracowałem i znam wielu, którzy pracują i nie wyciągają kasy od innych.
~ja · 16 września 2015 09:17