reklama

Studenci zagraniczni będą podczas integracji łapać orientację

(i) · 2017-02-16 07:25
Cztery bydgoskie uczelnie przygotowały tydzień orientacyjno-integracyjny dla zagranicznych studentów, którzy przybyli do naszego miasta w ramach programu Erasmus+. Potrwa od 20 do 25 lutego.

W ramach programu Erasmus+ bydgoskie uczelnie przyjmą w tym roku 178 studentów zagranicznych, spośród których najwięcej (aż 92 osoby) wybrało UTP. Młodzi ludzie przybędą do naszego miasta głównie z Turcji, ale także z Chorwacji, Grecji, Ukrainy, Włoch, Cypru i Stanów Zjednoczonych.

Cztery uczelnie (UTP, UKW, CM oraz WSG), tak jak w minionych latach, zorganizują dla przybyszy z zagranicy tydzień orientacyjno-integracyjny, w trakcie którego będą oni mogli poznać nie tylko Bydgoszcz, ale także siebie nawzajem oraz polskich kolegów i koleżanki ze studiów.

- To nie tylko szansa na zasymilowanie się z nowym miejscem, jest to także dobra okazja do zawarcia nowych znajomości – wyjaśnia Agnieszka Kreńska, która na UTP kieruje działem informacji i promocji. – Jak wynika z doświadczeń zebranych podczas tego typu spotkań w poprzednich latach, studenci bardzo cenią sobie tę inicjatywę.

W trakcie tygodnia orientacyjno-integracyjnego przewidziano m.in. zwiedzanie Bydgoszczy, wykład na UKW dotyczący polskiej kultury, wizytę w ratuszu i spotkanie z prezydentem oraz wycieczkę do Torunia. Jak ustaliliśmy, największym zainteresowaniem i frekwencją cieszy się co roku spotkanie integracyjne się w jednym z bydgoskich klubów.

Opinie

A co to za uczelnia ta WSG? Wyższa Szkoła Gwiazd? I co robi w towarzystwie CM, UKW czy UTP? WSG to szkółka uczenia niczego.
~wojas · 16 lutego 2017 09:40
ta,,szkoła,, to miejsce POboru kasy dla różnej maści ,,swoich,,.Głównym hasłem dla zbyt wielu tam POlokowanych to JAKOS( c) to będzie.Byłe,,asy,, komuny i tp,,władzuń,, pod ,,wspaniałym,, przewodem tow Wiesława obojga nazwisk PO cichu rzadzącym Bydgoszczą to najjaskrawszy przykła ,,demokracji,, po bydgosku.
~józek · 16 lutego 2017 15:15
baba z jajami...
~kuk · 16 lutego 2017 13:01