reklama

Świąteczny Stół Pajacyka – to już 3 grudnia! Połączmy dobrą strawę z dobrą sprawą

/i/ · 2016-12-02 13:57
Piętnasta edycja Świątecznego Stołu Pajacyka to doskonała okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i dobrą strawę z dobrą sprawą, czyli pomaganiem niedożywionym dzieciom. Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w piętnastej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka, jednodniowej akcji charytatywnej, w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 procent dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci w Polsce i na świecie Pajacyk.

W sobotę, 3 grudnia, w ramach akcji Świąteczny Stół Pajacyka, każdy będzie miał okazję zjeść smaczne danie lub ciastko, napić się ulubionej kawy lub herbaty i wesprzeć tym samym program dożywiania dzieci. Wystarczy wybrać się do jednego z lokali, których właściciele postanowili wspomóc działania Polskiej Akcji Humanitarnej i przekazać w tym dniu na program Pajacyk 10 procent z każdego rachunku.

Przy Świątecznym Stole Pajacyka można będzie usiąść w aż 92 miejscowościach w Polsce oraz w Vianden w Luksemburgu. A w pajacykowych lokalach – dla każdego coś dobrego: zarówno dla miłośników hamburgerów, jak i kuchni organicznej, dla smakoszy kuchni włoskiej i bałkańskiej, amatorów sushi i fanów zapiekanek. W akcji biorą też udział sieci Starbucks Polska, Bobby Burger i Wild Bean Cafe.

Polska Akcja Humanitarna od lat pomaga niedożywionym i głodnym dzieciom. W ramach programu Pajacyk Polska, od 1998 r. finansuje posiłki w polskich szkołach i świetlicach, a od 2011 r. działa również poza krajem, zapewniając dostęp do żywności w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne. Do tej pory Pajacyk, obok polskich stołówek, dotarł także do dzieci i ich rodzin w Somalii, Sudanie Południowym i Syrii.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 3 grudnia i weźmie w niej udział 585 lokali w całym kraju, w tym 4 w Bydgoszczy i okolicach: Smaki Azji w Bydgoszczy, restauracja Bobby Burger w Bydgoszczy, kawiarenka Wild Bean Café przy stacji BP, ul. Fordońska 48/50 i Karczma Grzybek w Białych Błotach.

Opinie

Złotówka na caritas, 5 zł na Pajacyka i 10 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - bądź Polakiem Patriotą a nie Polakiem katolikiem.
~Łysy · 26 grudnia 2016 14:37