reklama

Symbole Światowych Dni Młodzieży ponieśli młodzi z "Wiatraka"

/ech/ · 2016-01-13 23:13
Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży po Bydgoszczy. Dzisiaj Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Wybawicielki Ludu Rzymskiego) przybyły do młodych z "Wiatraka".

Młodzi z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria i 4don4Lord już od kilku miesięcy przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Polsce. Dzisiaj do ich siedziby, do Wiatraka, przybyły symbole Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i Ikona Salus Populi Romani to wyjątkowe dary, jakie św. Jan Paweł II podarował młodzieży.
W Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia 1984 roku, oddał w ręce młodych Krzyż, mówiąc: Krzyż Chrystusa. Ponieście Go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie. I wokół tego Krzyża narodziły się Światowe Dni Młodzieży.
Od 2003 roku symbolem ŚDM jest również ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, co było ściśle związane z obchodzonym wtedy Rokiem Różańca oraz słowami jakie papież skierował do młodych w swoim orędziu. Mottem tego orędzia było: Oto Matka Twoja (J 19,27). Ta ikona ma także przypominać nam postawę św. Jana, który na mocy testamentu Jezusa spod krzyża, wziął Maryję do siebie.

Dzisiaj młodzi z Wiatraka Krzyż i Ikonę przyjęli u siebie. – Uwielbiamy Cię, Panie, w tym znaku Twojej miłości. Że wkroczyłeś w nasze progi, abyśmy dzięki Tobie, w tym znaku i Tej, która temu Krzyżowi towarzyszy, troskliwej matce, miłością się napełnili. I abyśmy bez względu na wiek w sercu młodymi byli i tą młodością i miłością się dzielili – powiedział na powitanie ks. Krzysztof Buchholz.

Po krótkiej modlitwie i skupieniu wokół Krzyża młodzi ponieśli symbole Światowych Dni Młodzieży dalej – na Eucharystię do bazyliki Matki Bożej Królowej Męczenników.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Opinie