reklama

Szefowie nielegalnej fabryki papierosów w areszcie (video)

/i/ · 2017-02-17 13:04
W zasadzkę policjantów „wpadł” kolejny z organizatorów nielegalnie działającej fabryki papierosów pod Bydgoszczą.

Pod koniec listopada ubiegłego roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy wspólnie z antyterrorystami na terenie po byłej masarni w jednej z miejscowości powiatu świeckiego zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Podrabiano tam papierosy znanych firm. Na miejscu funkcjonariusze zarekwirowali ponad 200 tys. sztuk papierosów, około 800 kg tytoniu oraz maszyny. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków mogły sięgać kwoty 900 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło wówczas 9 osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą. W trakcie zatrzymania na terenie fabryki podejrzani starali się zniszczyć dowody przestępnej działalności. Chcieli „upłynnić” w toalecie pieczęcie z firmowymi oznaczeniami papierosów i telefon komórkowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jeden z zatrzymanych, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, usłyszał także zarzut kierowania tą grupą. Wobec kilku podejrzanych prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie. W połowie grudnia 2016 r. został zatrzymany 31-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który również należał do tej zorganizowanej grupy przestępczej.

Trzy dni temu, we wtorek (14.02.2017) zatrzymana została w Toruniu jedenasta osoba podejrzana w tej sprawie. Zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych usłyszał 43-letni mężczyzna. O jego aresztowanie wnioskował prokurator. Mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące.

Ostatecznie w tej sprawie tymczasowo aresztowanych jest pięć osób, w tym dwaj nieformalni szefowie tej grupy. Pozostałych sześciu podejrzanych prokurator objął policyjnym dozorem.

Opinie