reklama

Terminal Portu Lotniczego Bydgoszcz ma 1000 metrów kwadratowych więcej

/ech/ · 2016-10-10 16:53
W Porcie Lotniczym Bydgoszcz odbyła się dzisiaj uroczystość otwarcia rozbudowanej hali odlotów. Obiekt został powiększony o tysiąc metrów kwadratowych, a do dyspozycji pasażerów są m. in. nowa restauracja z widokiem ma płytę lotniska, liczne sklepy, salonik VIP i plac zabaw dla dzieci. W uroczystości udział wzięli m.in. marszałek województwa Piotr Całbecki i zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak.

Inwestycja rozbudowy Portu Lotniczego Bydgoszcz została podzielona na etapy. W pierwszym powiększono istniejącą halę na poziomie parteru, dzięki czemu strefa pasażerska zyskała 250 metrów kwadratowych. Drugi, właśnie zakończony, dotyczył przebudowy przestrzeni na pierwszym piętrze budynku (720 metrów kwadratowych), zajmowanej poprzednio między innymi przez biura i taras widokowy. Powstały tu sklepy (w tym wolnocłowe), restauracja z panoramicznym widokiem na startujące i lądujące samoloty, salonik dla VIP-ów i specjalnie zaprojektowany „lotniczy” plac zabaw dla dzieci. Środki (6 mln złotych) wyasygnowała spółka Port Lotniczy Bydgoszcz, która przygotowuje się obecnie do dalszej rozbudowy terminala.

Marszałek województwa Piotr Całbecki podkreślił, że od przejęcia portu lotniczego w 2010 roku województwo zainwestowało w bydgoskie lotnisko blisko 150 mln zł. – Dzisiejsza uroczystość to takie naprawdę położenie wisienki na torcie, ponieważ zaczęliśmy od modernizacji pasa startowego, poprzez system bezpieczeństwa, nawigacji w to co tak naprawdę jest najważniejsze, a tego do końca nie widać – powiedział marszałek Całbecki i dodał: – Cieszę się, że podjęliśmy w zeszłym roku taką decyzję, że pieniądze, które port lotniczy jeszcze z odpisów VAT-owskich miałby przeznaczyć na funkcjonowanie, przeznaczył jednak na inwestycje.

Piotr Całbecki przyznał, że Port Lotniczy Bydgoszcz nie ma łatwej sytuacji finansowej. – Pozostaliśmy z luką finansową, ale mam nadzieję, że damy radę. Nie ma odpowiedzi, czy będą nowi akcjonariusze portu, ale nikt portu lotniczego nie będzie zamykał – zadeklarował marszałek Całbecki.

Na te słowa z ulgą zareagowała zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak. – Kamień z serca mi spadł, że portu nie likwidujemy. Los lotniska jest, rozumiem, przesądzony w sensie pozytywnym – zinterpretowała słowa marszałka, które skomentowała w następujący sposób: – To jest bardzo dobra decyzja, dlatego że oczywiście taki region jak nasz, takie miasto jak Bydgoszcz, powinny być wyposażone w ten rodzaj środka transportu jakim jest połączenie lotnicze – stwierdziła wiceprezydent Wasiak i wyrażając satysfakcję dodała, że inwestycja nakierowana jest na komfort obsługi pasażera, co jest bardzo ważne.

Największy optymizm podczas uroczystości wyraził Maciej Kulpa, wójt gminy Białe Błota. – Rozbudowa terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz to kolejny krok ku rozwojowi naszego regionu, Bydgoszczy, a przede wszystkim atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego. Moja radość jest tym bardziej wielka, ponieważ większa część lotniska zlokalizowana jest na terenie gminy Białe Błota – tym bardziej się cieszę – stwierdził wójt Kulpa.

Opinie

Aaa prezydent Torunia? Nie było?
~Pytajnik · 10 października 2016 20:32
Jak to przenieść do Torunia kombinują toruńscy megalomanii.
~miki · 10 października 2016 21:17
A Rafi????????????? Były focie i wstęgi?....Co teraz ? -FOCHA STRZELIŁ NA CAŁBEKA czy ma jakąś długo oczekiwana przez nas banicję.?
~maxi · 10 października 2016 22:27
Obłuda i Pycha toruńskiego marszałka,nie zna granic? Jak długo ten wróg Bydgoszczy i regionu będzie jeszcze brał pieniądze z naszych podatków, za niszczenie z premedytacją naszego miasta i zach. części regionu?
~czas na wojew. Bydgoskie · 11 października 2016 08:33
Pokażcie mi cywilizowany świat w którym wybudowany port lotniczy jest co chwilę rozbudowany. Jaką kasę się wywala na nieprzemyślane decyzje?
~Staś · 11 października 2016 15:00
Pokażcie mi cywilizowany kraj ,gdzie od 5 kadencji rządzi sitwa z dwa razy mniejszego miasteczka,sprowadzająca ten DUoPOlski region na dno upadku gospodarczego a POmimo to jest nadal bezkarna?Co to za marszałek, który sam mówi,ze jest skuteczny dla Torunia ,otacza się"wioskowymi głupkami" wybranymi po pijaku a największe miasto regionu nie praktycznie w zarządzie jego dworu nikogo, podobnie jak we władzach sejmiku?Trwoni pieniądze regionu na toruńskie zachcianki ,dąży do zamknięcia lotniska w Bydgoszczy ,bo ma kolejnego POmysłA a,la Fredzio kiKpski, na lotnisko w swoim grajdole Toruniu?
~do Staś · 11 października 2016 16:45
W tym szaleństwie, jest właśnie metoda. Podobno ten "airport", ma pieniądze na swoje funkcjonowanie tylko do grudnia. A tu teraz takie "otwarcie". Zapyta ktoś z boku, o co tutaj chodzi? A jak nie wiadomo o co, to , no? O wydawanie cudzych pieniędzy. Dużych pieniędzy. Nieważne na co i po co... Czy koniecznie ma być zbudowane coś potrzebnego na zaraz? Nie ma na to środków. Przeważnie. Ale jeśli za tym stoi "swój stroiciel", to sytuacja zmienia się diametralnie... Złośliwi mówią, że w takich sytuacjach określony procent wędruje pod stołem...
~Leonard Borowski · 11 października 2016 21:18
ale się bawi elitka PO, no nie da się oglądać tych zdjęć, ten przepych, zadufanie i samosłodzenie peowców nie zna granic.
~Rychu · 12 października 2016 12:55
Będziemy bronić lotniska bo i PO, bo oni są jedynym prawdziwym konstytucyjnym zarządcą Polski. Niech żyje nasz lider a sprawa jego alimentów jest nieistotna i mówi nawet o tym trybunał konstytucyjny i Pan Rzepliński. Niech żyje KOD i PO. Razem zwyciężymy, do boju, na ulicę. Kolejny maszrsz 21.10.2016r. Spotykamy się tam gdzie zawsze.
~KOMITET OBRONY DEMOKRACJI · 13 października 2016 07:59