reklama

Tramwaje pojadą Chodkiewicza w październiku

(was) · 2016-08-25 08:30
Zakończenie remontu ulicy zaplanowano na listopad, ale tramwaje zaczną szybciej kursować.

Mieszkańcy Bielaw z niecierpliwością czekają na wznowienie kursów tramwajowych. Ostatnio z ust do ust przekazywana jest wiadomość, że chociaż remont ulicy Chodkiewicza będzie jeszcze trwał, to już w połowie września zaczną kursować tramwaje. Zapytaliśmy w ZDMiKP, czy faktycznie tak się stanie. Okazało się, że to bardzo mało prawdopodobne. Wprawdzie wykonawca prac remontowych (firma Skanska) zaskoczył przyjemnie bydgoszczan, kończąc remont ronda Toruńskiego na miesiąc przed terminem, ale na Chodkiewicza sytuacja jest bardziej złożona, gdyż przeprowadzana jest gruntowna modernizacja ulicy.

Nawet jeśli prace modernizacyjne uda się zakończyć przed listopadem, nie będzie można natychmiast ulicy i torowiska oddać do użytku. Jak nam uświadomił, Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, obowiązują określone procedury. A jest ich trochę: zgłoszenie zakończenia prac, komisyjny odbiór, przygotowanie dokumentów odbioru w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie, próbne jazdy. – I dopiero po wszystkich czynnościach, poprawkowych, odbiorowych, zezwoleniach i próbach, oddajemy torowisko do regularnego użytku – rekapituluje rzecznik Zarządu Dróg.

Zdarza się jednak i to wcale nie tak rzadko, że widzimy kursujące ulicą tramwaje, chociaż trwają jeszcze prace remontowe. – Nie jest tajemnicą, że w przypadkach związanych z remontami szlaków komunikacji miejskiej, bez względu, czy to jezdnia, czy torowisko, prace są prowadzone w sposób umożliwiający przywrócenie kursów komunikacji w jak najkrótszym czasie, a pozostałe prace są kontynuowane po zakończeniu robót umożliwiający ruch komunikacji. Ulica Karola Chodkiewicza w żaden sposób nie odstaje od opisanej zasady, którą się kierujemy zawsze podczas remontów – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski.

W tej sytuacji jest bardzo prawdopodobne, że tramwaje będą jeździły Chodkiewicza w październiku. A może już pod koniec września? – Faktem jest, że wykonawca zmierza w kierunku skończenia prac wcześniej, ale dzisiaj trudno jest wyrokować, czy się to uda – my jesteśmy całym sercem za – zapewnia rzecznik bydgoskich drogowców.

Opinie

Zdjęcie nieaktualne. Ulica jest od prawie miesiąca przejezdna od Sułkowskiego do Kilińskiego.
~Tomasz · 25 sierpnia 2016 11:08
Już kończą roboty? A myślałem, że będzie to remont dziesięciolecia , a właściwie dziesięcioletni. Na wyremontowanym odcinku coś wąsko się zrobiło.....
~TG · 27 sierpnia 2016 08:41