reklama

Trasa Uniwersytecka rozbłyśnie na zielono

/i/ · 2016-10-04 16:20
5 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Bydgoszcz jest jednym z 17 miast, które wspierają ogólnopolską kampanię społeczną #17milionów. Już jutro o godz. 19.00 Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy rozbłyśnie na zielono.

17 milionów – tyle osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Organizatorzy społecznej kampanii kolejny raz chcą zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z MPD i przypomnieć, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Akcja potrwa do końca października, lecz jej najważniejsze wydarzenia odbędą się 5 października. Tego właśnie dnia cała Polska zaświeci na zielono.

Motywem tegorocznej kampanii #17 milionów jest kolor zielony. Dlatego też w dniu 5 października aż 26 obiektów w 17 miastach Polski zaświeci na zielono. Wśród podświetlonych obiektów znajdują się m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu, Katowicki Spodek, a w Bydgoszczy Trasa Uniwersytecka. Wśród zaangażowanych miast są: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Białystok, Gdynia, Radom, Toruń, Kielce, Gliwice, Chęciny, Rzeszów oraz… Łódź.

Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Opinie

"zamigocze", nie "zamigota". wstyd!
~ana · 4 października 2016 19:07
Trasa i Most im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
~Pimko · 4 października 2016 20:29
Tępaku . Takiego mostu nie ma w królewskiej Bydgoszczy. A gostek o którym mówisz był tylko kretynem nierozumiejącym co się do niego mówi . Miał taki przyklejony uśmiech i ciągły ciąg do zawartości "małpek". Wiesz koleżko , niektórzy znali go osobiście i ich ocena : bezcenna.
~TG · 4 października 2016 23:59
17 milionów do 7 miliardów ludzkości na naszym świecie to 0,00014 % problemów. Projekt popieram i jestem za. Badania prenatalne mają dużo do zrobienia być może nie dla wszystkich. O godz 19 będę jechał tą ulicą.
~korn · 4 października 2016 21:11
A co by na to powiedziała pani Bakuła? Przecież ona każe abortować wszystkie dzieci z wadami, aby nie rodziły się potworki i kaleki....
~wojas · 6 października 2016 07:47