reklama

Trzech magów wojewódzkich

Michał Maciek · 2017-01-09 14:04
W cyklu „Mowa ciała i… duszy” kieruję uwagę czytelników na komunikaty pozasłowne.

Zgodnie z nową świecką tradycją, 6 stycznia pojawiło się na ulicach Bydgoszczy sześciu króli. Trzech przebierańców jechało na czele pochodu na koniach i wielbłądzie, ale wraz z ludem bydgoskim szli ulicami Focha i Mostową niepodważalni władcy regionalni. Mag magowi nierówny. Mędrzec Marek jest najwyraźniej sangwinikiem z usposobienia. Ma zresztą powody do radości. Niesie kaganek oświaty pod strzechy kujawsko-pomorskie i dlatego nie przyjmie się w naszym regionie pogańska maskarada organizowana m.in. w Stanach Zjednoczonych w przeddzień Wszystkich Świętych.

Obok niego szedł w pochodzie mag Mikołaj. Ma powody do zadowolenia, bo zaniósł pod strzechy, gdzie jest dziatwa, po 500 zł na każde dziecko, poza pierwszym. Pierwsze nie gwarantuje nawet prostej reprodukcji, a mag Mikołaj otrzymał polecenie z samej góry, że dzieci w regionie ma być więcej.

Powaga maluje się na obliczu maga Jacka. Ale to nie jest smutek. Niby w hierarchii stoi niżej niż magowie Marek i Mikołaj, jednak nie może narzekać na brak popularności. Najbardziej jest uradowany, gdy krytykuje go „Gazeta Wyborcza”. To dla niego najlepsze potwierdzenie, że postępuje właściwie. Załamałby się, gdyby media Agory nazywały go autorytetem moralnym albo, nie daj Boże, człowiekiem honoru.

Opinie

To wielka strata, że nie było na tej paradzie Króla - nazwisko winno zobowiązywać.
~Bartek · 9 stycznia 2017 15:04
Gość nie ma prawa do własnego zdania jako przedłużka kaczora, a co dopiero ma mieć prawo do jakiegoś honoru. Pewnie chodzi o honorarium za wierność partii, ale to coś innego.
~antykomuch · 9 stycznia 2017 20:32
Śmieszni są wojewoda i jego politycy wojewody, którzy podczepiają się pod innych pracę. Przyszli i próbują upolitycznić Orszak, ale nic z tego. Jesteście śmieszni. Podobnie jak do kodowców przyczepiają się samorządowcy. Wszyscy jesteście po jednych pieniądzach. Żenada dla polityków. Chwała organizatorom Orszaku.
~Ryszard · 9 stycznia 2017 21:59
Po ubiorach tych Maow nalezy uznać ,że pałają się CZARNĄ MAGIĄ bo jak inaczej wyjaśnić sprawowanie przez nich władzy
~on · 10 stycznia 2017 08:11
Mag Mikołaj boi się nawet własnego cienia....na temat tych z obstawy lepiej zamilczę . TAK CIENKIEGO I POSŁUŻNEGO URZEDASA NIE BYŁO DAWNO NA TYM STOŁKU!
~Obserwator · 10 stycznia 2017 12:15
Brakuje tam jeszcze do kompletu Andrzeja D. Żaden z nich nic sam nie może, każdy gada, co im PIS każe i każdy zawdzięcza życie Kaczyńskiemu.
~Piotr · 10 stycznia 2017 19:28