reklama

Ukryte długi spółki ŻKS Polonia?

(i) · 2017-02-16 16:20
Władysław Gollob złożył radnym z Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wyjaśnienia na temat kondycji spółki, której jest właścicielem.

- Zadłużenie „Polonii” maleje. Problemem jest mała frekwencja – podsumował wystąpienie Władysława Golloba podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki jej wiceprzewodniczący Krystian Frelichowski.

Ponieważ w mediach pojawiła się informacja o roszczeniach finansowych byłych zawodników klubu, m.in. Grega Hancocka, poruszono również ten temat. Władysław Gollob poinformował, że nie znał umów z zawodnikami, w związku z tym nie wiedział o tych zobowiązaniach. Jego słowa nie wywołały żadnej reakcji ze strony uczestniczącego w posiedzeniu komisji wicedyrektora Wydziału Edukacji i Sportu. Natomiast kilka godzin później do mediów został wysłany z ratusza następujący komunikat:

“W nawiązaniu do informacji przekazanych przez właściciela spółki ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A., pana Władysława Golloba, podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Rady Miasta Bydgoszczy, na temat możliwości pojawienia się ukrytych długów spółki w momencie jej kupna, informujemy, że w dniu 14 lutego br. prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski zwrócił się do pana Władysława Golloba o pisemną informację na temat nieznanych mu, w chwili nabywania należących do miasta Bydgoszczy akcji Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz S.A., zobowiązań spółki. Prezydent swoje pismo skierował natychmiast, gdy tylko otrzymał ustną informację na ten temat od pana Golloba.

Podkreślić należy, że przed kupnem należących do miasta Bydgoszczy akcji ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A. pan Władysław Gollob otrzymał Memorandum Informacyjne o sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej spółki. W dniach od 1 do 11 września 2015 roku miał możliwość badania wszystkich dokumentów spółki, a w dniu 16 września 2015 r. pisemnie oświadczył, iż znany jest mu stan faktyczny, prawny oraz ekonomiczny ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A.

Jeżeli jednak poprzedni zarząd ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A., zgodnie z informacjami przekazanymi przez p. Władysława Golloba, nie ujawnił wszystkich zobowiązań spółki, to miasto podejmie odpowiednie kroki prawne.”

Opinie

Dorosły facet i żali się miastu , że jego prawnicy coś przeoczyli...
A frekwencja mała bo podniósł ceny biletów. .. Starzy fani zbojkotowali to posunięcie i jest efekt !
~Smutne · 17 lutego 2017 07:51
Swoją droga jakim Bruski jest zarządcą, że jego spółka została zadłużona na 5 mln zł ! Teraz z łaski spłaca te długi, a w rzeczywistości nie daje na żużel ani grosza (bo trudno nazwac pieniądze na długi dotacją). Frekwencja nie będzie większa bo zespół jest bardzo słaby a ceny biletów wysokie, do tego fatalny stadion, kiepska atmosfera, stary Gollob. Może kiedy w końcu spłacą to zadłużenie Bruskiego, a klub zacznie pozyskiwac sponsorów coś się zmieni.
~BDG · 17 lutego 2017 10:23