reklama

Uroczysta gala z okazji 70-lecia Zawiszy

/i/ · 2016-12-08 22:31
Największy bydgoski klub Zawisza ma już 70 lat. Podczas jubileuszowej gali wspominano dzisiaj wielkich mistrzów, którzy złotymi zgłoskami zapisali się historii polskiego sportu.

W tym roku Zawisza świętuje 70-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w hali tenisowej sportowego kompleksu przy ul. Gdańskiej. Prezes CWZS Zawisza, Waldemar Keister stwierdził, że “nasz klub jest wspaniałym ambasadorem miasta Bydgoszczy oraz całego polskiego sportu”. Wspominał najwybitniejszych sportowców, którzy zdobywali złote medale igrzysk olimpijskich, bili rekordy świata. Przywołał nazwiska obecnych mistrzów. Odniósł się też do słabszych rezultatów ostatniego czasu, w tym porażki na igrzyskach w Rio. – W sporcie z porażek trzeba wyciągnąć wnioski i walczyć dalej. Nie ma innego wyjścia. Nie mamy więc poczucia rezygnacji i nie odpuszczamy. Postawimy kolejny krok do przodu. Naszym celem są igrzyska w Tokio – zapowiedział Keister.

Galę poprowadziła znana z telewizji bydgoszczanka Paulina Chylewska. W jej trakcie przedstawiono wyniki Plebiscytu 70-lecia. Wyłoniono laureatów w 13 kategoriach. Zwycięzcy plebiscytu kibiców 70-lecia Zawiszy: Edmund Milecki (osobowość), Maciej Freimut – kajakarz (sportowiec), Józef Karniewicz – gimnastyka (trener), wydarzenie: zdobycie piłkarskiego Pucharu Polski i Superpucharu 2014, Teresa Ciepły (lekkoatleta), Andrzej Brończyk (piłkarz), Daniel Wełna (kajakarz), Daniel Trojanowski (wioślarz), Paweł Matuszewski (pięściarz), Tadeusz Czerwiński (strzelec), Andrzej Szajna (gimnastyk), Czesław Paterka (sztangista). Kibice w głosowaniu internetowym oddali ponad 10 tys. głosów.

Opinie

A co tam robił Bruski, który rozwalił Zawiszę.? Obecności tarzysza Szopińskiego Jana się nie dziwię, no on chodzi wszędzie, gdzie go ktoś nieopatrznie zaprosi.
~Michał · 9 grudnia 2016 00:17
W tym zatrzetrzewieniu nie zauważyłeś jaką P.Bruski wybudował nam piękną halę? Golasie.
~korn · 9 grudnia 2016 06:54
Zawisza obecnie to żaden"ambasador polskiego sportu". Kompletny brak sukcesów olimpijskich w wolnej Polsce. Ten klub doi państwo polskie jak mało kto. Pełno działaczy i sportowców na fikcyjnych, wojskowych etatach. Po 15 lub 25 latach idą na emerytury, garścią czerpią z przywilejów mundurowych. To zupełna fikcja istniejąca od czasów komuny. Ale wtedy były jakieś osiągnięcia, teraz nie ma nic!
~Były junior · 9 grudnia 2016 08:06
a Osuch, pupil platformy i jej dziennikarzy, też był na sali by za friko się nażreć??
~katoryn · 9 grudnia 2016 10:00
Żenujące jest to, że sportem zajmują się ludzie mało kreatywni, bardziej urzędnicy niż menedżerowie. A efekt? Towarzystwo wzajemnej adoracji klepie się po plecach, a wyniki sportowe kiepściutkie. Królowa sportu na Zawiszy to obraz nędzy. Chwalimy się M. Lewandowskim, który z Bydgoszczą nie ma nic wspólnego. Żyłowanie juniorów i słabizna seniorska. Przydałoby się zrobić porządek z tą stajnią Augiasza (w całej Polsce), bo gorzej już być nie może.
~sport · 9 grudnia 2016 11:41
Zawisza to symbol Bydgoszczy i polskiego sportu! Gala 70-lecia zgromadziła byłych i aktualnych zawodników tego zasłużonego klubu sportowego, naszą < Zawiszowską Rodzinę >. Wyrażali to wszyscy uhonorowani i nagrodzeni sportowcy oraz trenerzy. Spotkanie przyjaciół z mojego lekkoatletycznego Wunderteamu i z wielu dyscyplin sportu, było bardzo uroczyste, sympatyczne, pełne wspomnień, ale i planów na przyszłość, związanych z utalentowaną młodzieżą. Od lat Zawisza organizuje lekkoatletyczne mistrzowskie na światowym i europejskim poziomie. Tylko zacietrzewiene, zawsze siejące defetyzm, nienawiść i zło nie widzi, że ZAWISZA był, jest i będzie zawsze " Ambasadorem Polskiego Sportu ". Jestem dumny, że od wielu należę do tej wspanialej zawiszowskiej społeczności!
~Roman · 9 grudnia 2016 11:55
Dobrze byłoby gdyby Pan wymienił co takiego wielkiego sportowcy Zawiszy zrobili mając do dyspozycji tak kosztowne obiekty a także wiele żołnierskich etatów. Stadion straszy pustkami, jego utrzymanie kosztuje miliony. Działacze i zawodnicy mają się dobrze - są zadowoleni, gorzej społeczeństwo, które musi za wszystko płacić / także za tą galę/.
~Były junior · 9 grudnia 2016 21:16
Sądzę, że jako SENIOR powinien Pan bardziej optymistycznie i rzeczowo spojrzeć na rzeczywistość. Ja też rozpoczynałem swoją sportową karierę w WKS Zawisza jako junior. Pozdrawiam więc Pana jako Zawiszanina! Za galę zapłacili sponsorzy, z których długą listą może się Pan zapoznać.
~Roman · 10 grudnia 2016 10:22
Brawo Zawisza .Byłem ,widziałem i nie mogłem wyjść z podziwu .Obiekt sportowy,marzenie.
~Pi · 10 grudnia 2016 13:16
Co to robi ta obleśna flaga na żółtym, fuj bo na nią rzygnę