reklama

W filharmonii wzniesie się pieśń "Żeby Polska była Polską". Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-11-08 08:32
W Święto Niepodległości, 11 listopada, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny. Mamy zaproszenia.

W podniosły nastrój wprowadzi bydgoszczan 11 listopada w Filharmonii Pomorskiej koncert “Żeby Polska była Polską”. W Święto Niepodległości na estradzie filharmonii wystąpią Małgorzata Chruściel i Tadeusz Seibert. W ich wykonaniu usłyszymy pieśni, które na pewno wywołają nie tylko wielkie brawa, ale i wiele emocji i wzruszeń. Małgorzata Chruściel ma dyplom wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest aktorką Krakowskiego Teatru Variété, nowej sceny, powstałej w 2014, specjalizującej się w lekkim repertuarze teatralnym. Tadeusz Seibert to także absolwent bydgoskiej akademii, jej wydziału jazzu, śpiewający aktor i jeden z czołowych głosów Variété, wokalista w doskonale ocenionym zespole Trabanda. Na swoim koncie ma współpracę m. in. z Januszem Józefowiczem.

Na podium dyrygenckim stanie Maciej Sztor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury Jerzego Salwarowskiego. Dyrygował wieloma zespołami w Polsce, specjalizuje się w wykonawstwie amerykańskiej muzyki filmowej, sam również pisze muzykę do filmów. Ma na swoim koncie muzykę do filmu “Las cieni” w reż. Andrzeja Cichockiego.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Który z wymienionych niżej utworów z programu piątkowego koncertu jest pieśnią reprezentacyjną Wojska Polskiego? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do środy, 9 listopada, do godz. 14. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: My, Pierwsza Brygada

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29.

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ
KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

  • Maciej Sztor, dyrygent
  • Małgorzata Chruściel, śpiew
  • Tadeusz Seibert, śpiew

W programie polskie pieśni patriotyczne m.in.: Przybyli ułani, O mój rozmarynie, Żeby Polska była Polską, Biały krzyż, Prząśniczka, Sokoły, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, My, Pierwsza Brygada oraz Walc z filmu „Noce i dnie” Kazaneckiego, Polonez z „Pana Tadeusza” Kilara

Opinie

Trzeba przyznać, że Małgorzata Chruściel ma czym oddychać. Nawet głuchy nie nudziłby się na jej koncercie.
~Eli · 8 listopada 2016 09:28
Brawo panie dyrektorze Puto że śpiewa Gosia a nie Jan Pietrzak - weteran z PRL. Jego pisowcy rówieśnicy Z peerelu pewnie będą sobie puszczać winyle z jego peerelowskiej się...pami.
~Seba · 9 listopada 2016 18:38
Mówiłem odstaw prochy.
~Abes · 9 listopada 2016 20:23
Widać tęsknisz za tym podłym peerelowskim okresem. Komusze lewactwo widać po twoich hejterowych wpisach. A tu PIS i dobra zmiana!
~antyseba · 9 listopada 2016 20:44
Podobno przed każdym występem u rydzyka Pietrzaka owijają folią, żeby się mumia nie rozleciała. A w Filharmonii właśnie folii zabrakło.
~antyatyseba · 9 listopada 2016 21:23
A tak w ogóle dlaczego czepiasz się Pietrzaka ? Przecież pieśń " Żeby Polska była Polską" jest jego autorstwa. Jeśli tak bardzo nienawidzicie Pietrzaka, bo pisowiec, to nie cieszcie się, że utwór będzie wykonywała jakaś Gosia, czy nie Gosia, tylko zaprotestujcie głośno przeciwko propagowaniu jego twórczości.
~Pytanie · 9 listopada 2016 21:31
Tę piosenkę napisał Włodzimierz Korcz
~wolf · 11 listopada 2016 21:14
Tekst napisał Jan Pietrzak. W tym przypadku tekst jest ważniejszy od muzyki, bo niesie ze sobą określone przesłanie. Muzyka stanowi tutaj jedynie tło.
~Pytanie · 12 listopada 2016 01:23
Opowiadasz... to sobie recytuj piosenkę.
W piosence zawsze najważniejsza jest muzyka
~wolf · 12 listopada 2016 10:44
A żebyś wiedział, ta pieśń nadaje się właśnie do recytacji. To nie jest pospolita piosenka. Kto pamięta z autopsji rok 1980 i 1981, ten wie o czym mówię.
~Pytanie · 12 listopada 2016 11:16
Dopowiem jeszcze to, co mi uprzednio umknęło z pamięci. Angielski przekład tytułu tej pieśni cytowali w przemówieniach Ronald Reagan i Elżbieta II. Mówili, a nie śpiewali, bo to nie byli ( Elżbieta II nie jest) piosenkarze.
~Pytanie · 12 listopada 2016 11:22
Pietrzaka się olewa. Zatrzymał się na [-CENZURA-] o Gomułce.
~mona · 10 listopada 2016 18:21
Jak się olewa skoro w filharmonii odbędzie się taki koncert ? Jeszcze raz powtarzam, że pieśń " Żeby Polska była Polską" jest autorstwa Pietrzaka i żadna 'mona' tego nie zmieni.
~Pytanie · 10 listopada 2016 18:29
Piosenkę się ceni, Pietrzaka olewa. Piękny koncert, byłam, Małgosia super, ale jej towarzysz nie za bardzo. Nie dość, że niechlujna muszka, to jeszcze na Klenczonie poległ.
~mona · 12 listopada 2016 13:02