reklama

Wiceprezydent i wicewojewoda wśród „Przedsiębiorców Fair Play”

/i/ · 2016-02-23 16:07
Laureatom XVIII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” (PFP) i XIV edycji Konkursu „Gmina Fair Play” (GFP) w województwie kujawsko-pomorskim gratulacje w urzędzie wojewódzkim złożyli wicewojewoda Józef Ramlau i wiceprezydent Bydgoszczy Anna Mackiewicz.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski gościł dzisiaj laureatów XVIII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” i i XIV edycji Konkursu „Gmina Fair Play”. W sali konferencyjnej urzędu w imieniu wojewody Mikołaja Bogdanowicza najbardziej etycznych przedsiębiorców okolicznościowymi adresami uhonorował jego zastępca Józef Ramlau. W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego przedsiębiorcom fair play z Bydgoszczy dyplomy wręczyła Anna Mackiewicz.

W 2015 roku minęło 18 lat odkąd program promocji kultury przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” zagościł na polskim rynku biznesowym. Realizowany jest przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działającą przy Krajowej Izbie Gospodarczej. W osiemnastu dotychczas zrealizowanych edycjach programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano ponad 9000 certyfikatów, które odebrało prawie 3000 firm.

Wyjątkowe, związane z oceną minionych 25 lat, podsumowanie rozwoju polskiej przedsiębiorczości przeprowadził wicewojewoda Józef Ramlau. – Jest czas, aby spojrzeć na przebytą drogę. Jesteśmy akurat w okresie świętowania ćwierćwiecza czasu, w którym diametralnie zmieniły się reguły rządzące naszym życiem. Tamten okres charakteryzował się eksplozją entuzjazmu Polaków, pomysłowości. Natomiast na pewno brakowało nam technologii, a przede wszystkim kapitału. Porównując do drzewa można powiedzieć, że weszliśmy w taki okres bujnego rozwoju, niczym topole, które strzelały w powietrze, wybujałe, dawały dosyć duży cień. Obok tych topól zaczęły rosnąć dęby. Powoli, wkorzeniające się w glebę i bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych – metaforycznie odmalował miniony okres wicewojewoda Ramlau i oświadczył, że na dzisiejszą uroczystość przybyli hodowcy dębów. – Wszelkie przedsięwzięcia, za którymi państwo stoją, których jesteście autorami, przetrwały próbę czasu. Udowodniliście jedno, że pogoń za skutecznością, za wszelką cenę musi być również skorelowana z działaniami, które charakteryzują się dbałością o środowisko i szeroko pojęty zrównoważony rozwój – gratulował laureatom wicewojewoda Ramlau.

Wyniki XVIII edycji programu ogłoszone zostały na gali w Warszawie 27 listopada 2015. O tytuł PFP ubiegało się ok. 400 przedsiębiorstw z całej Polski, w tym 49 firm z województwa kujawsko-pomorskiego. Po weryfikacji przez Regionalne Komisje PFP, a następnie przez audytorów, ostatecznie Kapituła nadała 369 firmom certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2015, w tym 45 przedsiębiorstwom z kujawsko-pomorskiego. Ogólnopolska Komisja PFP spośród laureatów nominowała 29 firm do nagrody głównej – statuetki, w tym 2 firmy z naszego regionu. Kapituła przyznała ostatecznie statuetki 15 przedsiębiorstwom. W tym gronie znalazła się firma Eurotherm Niewiadomscy z Inowrocławia.

W gronie 45 laureatów znalazło się 11 firm, które już kilkunastokrotnie wzięły udział w programie. Najdłuższym stażem (16 lat) może pochwalić się firma POLMASS SA z Bydgoszczy. Dziesiąty raz laureatami zostały: Bipromasz Sp. z o. o. Sp. k. z Bydgoszczy; F.H.P. “MAL-PAK” Leszek Mul z Kowalewa Pomorskiego; Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy OSKA Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz sp.j. z Przyłęk. Firmy z dziesięcioletnim stażem otrzymały platynowe statuetki.

Po raz 5., otrzymując złotą statuetkę certyfikację przeszły 4 firmy: BIURO PLUS JANOWSCY sp.j. z Torunia; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “BIUROMAX-BALCER” Sp. z o.o. z Bydgoszczy; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “TRATEX” Sp. z o.o. z Torunia i Spółdzielnia Mieszkaniowa “BUDOWLANI” z Bydgoszczy.

Po raz kolejny nadano przedsiębiorcom tytuły „Ambasador Fair Play w Biznesie”. Tytuł ten nadawany jest osobowościom polskiego biznesu – właścicielom, prezesom firm, które uzyskały tytuł PFP ponad 10-krotnie. Do tego grona dołączyło 20 osób, wśród których znaleźli się: Maciej Kempski – wiceprezes CIECH Cargo Sp. z o.o., Inowrocław i Janusz Olszewski – prezes Zarządu METALKO Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Odnotujmy również, że w 2015 roku po raz czwarty laureatem konkursu „Gmina Fair Play” została gmina Płużnica z naszego województwa.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Opinie

co to za nagroda ze trzeba za nią płacić i to nie malo :) lipa wielka!
~Hejka · 23 lutego 2016 20:31