reklama

Wielka kameralistyka w Filharmonii Pomorskiej. Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-06-12 16:22
W środę, 15 czerwca, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej zagości wielka kameralistyka. Dzieła Beethovena i Schönberg wykona Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą José Maria Florêncio, a za fortepianem zasiądzie Ignacy Lisiecki. Mamy zaproszenia.

W kreacjach solisty koncertu Ignacego Lisieckiego krytycy podkreślają naturalną swobodę i spontaniczność w sposobie prowadzenia melodii, nadające jego grze charakter improwizacji. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. W 2011 otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne dokonania na rzecz szerzenia dziedzictwa kultury polskiej na świecie.

Pianista mieszka od 4 lat w Japonii, gdzie oprócz działalności pianistycznej rozwija swoje niespełnione wcześniej zamierzenie, studia dyrygenckie pod kierunkiem Maestro Kena Takaseki. W jego interpretacji z towarzyszeniem smyczków zabrzmi Koncert fortepianowy Es-dur – jedno z najwybitniejszych dzieł środkowego okresu twórczości Beethovena, uznawane za wzorzec gatunku wyznaczający „szczyt możliwości tej formy, osiągalnych w ramach klasycznej muzyki”. Schönberga „Verklärte Nacht” (Rozświetlona noc) wypełni II część koncertu; liryczny i pełen ekspresji utwór prezentuje odrębny typ romantyki i bardzo szlachetny patos.

Na koncert mamy cztery podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Na którym wielkim kompozytorze Romain Rolland wzorował wykreowaną przez siebie postać genialnego muzyka Jana Krzysztofa Kraffta w powieści “Jan Krzysztof”? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy cztery podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do wtorku, 14 czerwca, do godz. 14.00. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Ludwig van Beethoven

“Wielka kameralistyka”
środa, 15 czerwca, godz. 19:00
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

  • Ludwig van BeethovenV Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 (wersja na fortepian i smyczki)
  • Arnold SchönbergVerklärte Nacht op. 4

Bilety do nabycia na ebilet.pl, bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

Opinie

tak na czarno. Pogrzeb Filharmonii pewnie.
~a czemu · 12 czerwca 2016 21:02