reklama

Willa przy Chodkiewicza. Była policyjna, miała być CBA, będzie znowu prywatna

(was) · 2017-01-10 14:20
Historia budynku przy ul. Chodkiewicza 8 zatoczyła koło. Odezwał się jego właściciel.

Okazałą eklektyczną willę przy ul. Chodkiewicza 8 przez dziesięciolecia zajmowała Policyjna Izba Dziecka, która działa obecnie w budynku przy ul. Ogrody 19a. Wpisany do ewidencji zabytków obiekt miała kilka lat temu zająć delegatura CBA, której utworzenie w Bydgoszczy obiecywali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Niestety, okazało się, że na remont i adaptację budynku do swoich potrzeb nie ma CBA wystarczających środków.

W listopadzie minionego roku prezydent Bydgoszczy wystawił zniszczony budynek na sprzedaż. „Nieruchomość zabudowana jest opróżnionym trzykondygnacyjnym podpiwniczonym budynkiem o powierzchni użytkowej 561,09 m²” – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Willa stoi na parceli o powierzchni 0,1 ha, na której znajduje się też parterowy budynek garażowy (30 m²). Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 450 tys. zł. Przetarg młotkowy miał się odbyć w ratuszu za kilka dni, ale się nie odbędzie.

Na stronie BIP Urzędu Miasta Bydgoszczy pojawiła się informacja, iż przewidziany na 12 stycznia br. przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości zabudowanej przy ul. Chodkiewicza 8 nie dojdzie do skutku. „Odwołanie przetargu następuje z powodu złożenia do Prezydenta Miasta wniosku o zwrot ww. nieruchomości” – poinformował Andrzej Bereda, dyrektor Wydziału Mienia i Geodezji.

Opinie

Znalazł się dawny właściciel? Będzie się starał o odszkodowanie za utracone przez lata korzyści?Miasto nie wiedziało o tym?
~Robert Langowski · 10 stycznia 2017 18:43
Czyzby 2 warszawka
~ryszard · 10 stycznia 2017 22:51
Oho, pewnikiem szmalcownica Hanna Gronkowiec-Waltz załatwiła sobie u partyjnego kolesia tę willę. Za mało jej było pożydowskiej kamienicy w Wa-wie.
~Maksimus · 4 marca 2017 22:09