reklama

Wreszcie uśmiechnięty od ucha do ucha!

Michał Maciek · 2016-12-19 07:21
W cyklu „Mowa ciała i… duszy” kieruję uwagę czytelników na komunikaty pozasłowne.

No wreszcie! Prezydent szczerze się uśmiecha! (Na co dzień serwuje nam sztuczny uśmieszek przyklejony do twarzy.) Widać, że znajduje się w otoczeniu, w którym się komfortowo czuje. Wcale nie musi udawać zadowolenia. Naprawdę jest zadowolony. Cieszy się nie tylko z towarzystwa osób tak samo myślących jak on. Cieszy się, ponieważ przemawianie w takich warunkach nie sprawia mu żadnych problemów.

Prezydent bez kartki przemówił do ponaddwustuosobowego tłumu. Powiedział: – My tu nawzajem siebie nie musimy przekonywać. Jesteśmy przekonani. Ale mamy jedno zadanie. Każdemu, kogo spotkamy, jeżeli inaczej myśli, albo w ogóle jest neutralny, powiedzmy jedną rzecz: Nie da się kupić władzy.

Super! To przemówienie Rafał Bruski może wygłaszać na każdej pikiecie organizowanej przez KOD, gdyż zawiera ono uniwersalne przesłanie. Dla przykładu, KOD zwołuje manifę w obronie gimnazjów. Prezydent Bydgoszczy wie, co powiedzieć: – Nie da się kupić władzy! Albo KOD organizuje pikietę, by oprotestować likwidację NFZ. Bruski oświadcza: – Nie da się kupić władzy.

Dzięki temu przemówieniu prezydent rozsławi Bydgoszcz jak KOD długi i szeroki. Sztyblowi głos odebrało z podziwu. Szkoda. Czerepach w takich razach mówił do prezesa Polskiej Partii Uczciwości: – Geniusz! Polityczny geniusz!

Opinie

Bydgoszcz również w grudniu i tak się zaznaczyła: koncert w kolebce Solidarności, Stoczni Gdańskiej
pod patronatem prezydenta Polski, z udziałem legend polskiego rocka lat 80-tych: Izrael, Kryzys...
transmitowany na żywo przez TVP Kultura i TVP Gdańsk, powtórka 17.12 TVP 3. Piosenka z tekstem bydgoskim: Coś się stało- mamo, napisanym w styczniu 1982 r. o 13 grudnia, o nas wtedy młodych wilkach z Bydgoszczy, a szliśmy przeciw ZOMO, komunie, bili nas, za Polskę i to była Bydgoszcz wielka, wspaniała,,,,https://www.youtube.com/watch?v=LrUfQG0AS94
~Piotr · 19 grudnia 2016 07:42
Najwyższy czas skończyć z tym panem bruskim
~Mieszkaniec · 19 grudnia 2016 08:37
masz prezydenta przebrzydłego komucha tow. M. Zaleskiego, przecież? Nie możesz przeżyć,ze w końcu Bruski zdecydował się na powołanie stowarzyszenia MB ,bez twojego brzydkiego ,pasożyta To-RUŃka? My sobie poradzimy, bez podpowiedzi debilów, tretynów toruńskich.
~ale ty, Mieszkaniec · 19 grudnia 2016 08:44
Mieć takiego prezydenta miasta.... Szkoda Bydgoszczy.....
~wojas · 20 grudnia 2016 07:26