Wrócą bezpłatne przejazdy w komunikacji miejskiej?

(kd) · 2014-02-03 10:22
Bydgoska Brama Porozumienia w ciągu tygodnia złoży w biurze Rady Miasta Bydgoszczy projekt uchwały przywracajacy prawo do bezpłatnych przejazdów w środkach komunikacji miejskiej przez osoby powyżej 65. roku życia, krwiodawców i pracowników MZK.

Lider Bydgoskiej Bramy Porozumienia, Bogdan Dzakanowski przesłał mediom następujące oświadczenie:
Dziesięć tysięcy podpisów nie wystarczy, by radni PO zechcieli rozmawiać na temat zmiany uchwały Rady Miasta odbierającej bezpłatne przejazdy emerytom, krwiodawcom i pracownikom MZK. To kolejny wyraz lekceważenia głosu mieszkańców Bydgoszczy, kolejny dowód pychy rządzącej partii. Radni PO i Rafał Bruski desygnowany przez PO na prezydenta miasta nie chcą nawet dyskutować nad racjami ogromnej rzeszy bydgoszczan. Taką decyzję wiceprzewodniczącego Rady Miasta – członka PO – Sobocińskiego, reprezentantom stowarzyszeń  zbierających podpisy mieszkańców Bydgoszczy wspierających zmianę uchwały, przekazała sekretarka. On sam nie miał na to odwagi. To ten sam radny, który optował gorąco za zmianą nazwy nowego mostu, to ten sam radny, któremu przeszkadzało na rynku lodowisko bezpłatne  podczas ferii dla młodych bydgoszczan. Wybory w listopadzie – zapamiętajmy.
Przypomnijmy, że takie spotkania i dyskusje nad zmianą wymienionej uchwały odbyli członkowie klubów radnych: Miasto dla Pokoleń, PiS i SLD. Ich wynikiem jest deklaracja głosowania  za zmianą krzywdzącej uchwały.

Przewodniczący rady miasta Roman Jasiakiewicz wyjaśnia: – Nie wpłynął do mnie żaden projekt uchwały. Nie mam więc czego rozpatrywać. Roman Jasiakiewicz precyzuje, że projekt obywatelski może zostać złożony po zebraniu 1000 podpisów. Przypomnijmy, że BBP twierdzi, że zebrała ich 10.000.

Zapytaliśmy Bogdana Dzakanowskiego, dlaczego BBP nie złożyła jeszcze stosownej uchwały? – Rozważamy, czy ma być to inicjatywa uchwałodawcza radnych, czy też obywatelska – mówi Bogdan Dzakanowski. – Na pewno złożymy projekt uchwały w ciągu najbliższego tygodnia. Spodziewamy się też, że nasza inicjatywa zostanie rozpatrzona jeszcze w lutym.

Opinie

Dawać i odbierać to szczyt bezczelności! Jak najprędzej przywrócić zabrane prawo do bezpłatnych przejazdów osobom po po 65 roku życia!
~ Alicja · 3 lutego 2014 12:28
i krwiodawcom obowiązkowo!!!
~oddawać · 3 lutego 2014 15:56
zamiast emerytom pomóc młodym!Emeryt ma emeryturę!
~skandal · 3 lutego 2014 22:46
Całym sercem jestem z Panem Bogdanem Dzakanowskim. Popieram Jego inicjatywę. Współczuję Mu, że dla dobra moich Dziadków, a zatem i całej rodziny, musi dążyć do spotkań z takim kimś jak ten Sobociński. Przebywać dla dobra sprawy w środowisku subkultury Prezydenta Bydgoszczy Bruskiego. Brr..., na samą myśl skóra cierpnie.
Z tej subkultury wyłoniły się kręte ścieżki pod słynnymi pylonami jeszcze słynniejszego mostu. Ta subkultura ośmieszyła Bydgoszcz w Polsce. Z naszego miasta śmieją się Polacy, a telewizje przytaczają jego nazwę jako źródło idiotycznych i niesmacznych zdarzeń.
Mogę tylko powiedzieć polakom z innych miast. Śmiejecie się z Bydgoszczy jak z pijaczka, ale jest to śmiech ludzi w rozpitym kraju.
Panu Dzakanowskiemu dzięki za wysiłek by wyciągnąć nas z tego bagna.
~Wnuczka · 3 lutego 2014 13:07
Bardzo sensowny komentarz , pozdrawiam .
~jar · 3 lutego 2014 14:56
wszystko za darmo jak w komunizmie!!!
~miki · 3 lutego 2014 15:48
Jak jest wszystko i za darmo w tym komunizmie to nie mam nic przeciwko temu. Byłbym naprawdę kretynem gdybym z tego zrezygnował. Problem w tym, że już raz w historii byli tacy którzy to mówili.
Szkopuł w tym, że w drodze do tego raju miliony pokornych i niepokornych wędrowców utraciło życie. Tępi fanatycy, zwykli złodzieje i mordercy mordowali ich, a to dla samego mordowania, a to dla wzbogacenia się ich kosztem, a to z powodu wiary w idiotyczną ideę. Więc ludzie płacili życiem, zdrowiem, niewolą. Komunizm nie był więc darmowy i nic w nim. Był tragicznie drogi i wszystko co w nim.
Dziś inni fanatycy obiecują nam doskonałe rozwiązania. Jednym z nich jest ich mityczny rynek. Mityczna doskonała konkurencja.
Tylko jak w to uwierzyć ma mój dziadek, któremu nikt w tym przymusowym zbliżaniu się do komunizmu nic nie dał za darmo. Wręcz odwrotnie za wszystko musiał potwornie drogo płacić.
Dziadek nie jest ślepy i widzi jak ta świetlana idea rynku jest rzeźbiona niewidzialną ręką korupcji. Zwykłym oszustwem i że tak naprawdę to komunizm ubrany w inną szatę. Nadal narzędziem jest ogłupienie ideą. Mocne przekonanie, że mogę orżnąć całe społeczności wtłaczając im do głowy idiotyczne, ale korzystne dla mnie stereotypy. Stereotypy nijak mające się do realnego życia.
Tak zrobili ci, którzy Babci i Dziadkowi odebrali darmowy przejazd. Jednak przeliczyli się. Zabrakło im talentu wybitnych polskich krętaczy.
~Brat wnuczki · 3 lutego 2014 19:10
O Dzakanowskim nie warto już pisać. Czy Ewa Starosta, która wszędzie widzi złe intencje i populizm, nie dostrzega go u Dzakanowskiego? Na pewno dostrzega, ale nie napisze, bo to wbrew linii portalu.
~Ikar · 3 lutego 2014 16:11
Tylko Dzakanowski musi coś ludziom obiecać żeby go ktoś poparł, nie warto on myśli tylko o Sobie. Poza tym On ma myślenie z czasów PRLu.
W innych miastach dużych wszyscy po 70 nie płacą za bilety w komunikacji miejskiej .
~ola · 3 lutego 2014 21:16
Po 65 roku za komunikację płacą tylko wszelkiej maści komuchy.
~korn · 3 lutego 2014 21:23
Szanuj swoich rodziców, łajzo z nowej prawicy korwina miki, przyjaciela Janukowicza.
~miki · 3 lutego 2014 21:52
Z Kazachstanu wruciłem tylko ja z bratem.
~korn · 4 lutego 2014 23:40
Jestem za przywróceniem bezłatnych przejazdów dla emerytów i obywateli po 65 roku życia natomiast zdecydowane NIE mówię dla przejazdów bezpłatnych dla pracowników MZK!!! Dla czego oni mają jeździć sobie za darmo? Ja za dojazd do pracy muszę płacić! Nikt mi nie zwraca kosztów dojazdów.
~Johnny · 4 lutego 2014 00:00
Trzeba szanować starszych ludzi. Młodsi, którzy tego nie robią, nie zasługują na poważanie.
~Lech · 4 lutego 2014 11:15
to tylko tani populizm
zobaczycie
~nie przywrócą · 4 lutego 2014 11:44
Do łajz pisowskich dołączyły łajzy od miki-korwina. Nie wiadomo, które większe.
~miki · 4 lutego 2014 11:55
Korwin i Nowa Prawica napawa Cię strachem to sld,po,pis w jaki stan Cię wprowadza?
~korn · 4 lutego 2014 23:50