reklama

Wspomnijmy o bohaterach powstania warszawskiego

/i/ · 2013-07-31 14:49
W czwartek, 1 sierpnia, 69. rocznica powstania warszawskiego. W tym dniu w Bydgoszczy odprawiona zostanie Msza św. w intencji bohaterskich bojowników za Polskę, a oficjalne obchody odbędą się przy pomniku Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 15.30 Mszą świętą w kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju. Po mszy, o godz. 17.00, oficjalna część uroczystości odbędzie się pod pomnikiem Powstania Warszawskiego u zbiegu ul. Gdańskiej i Czerkaskiej.

Do udziału w obchodach zapraszają bydgoszczan: miasto Bydgoszcz, Garnizon Bydgoszcz, Koło Terenowe Związku Powstańców Warszawskich oraz Dekanat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Opinie

200.000 cywili zostało zamordowanych przez hitlerowców w związku z wybuchem Powstania Warszawskiego.
Oni nie byli dekownikami; byli zwykłymi mieszkańcami Warszawy, którzy chcieli żyć i mieli prawo do życia.
Gdyby hitlerowcy faktycznie chcieli zrealizowaliby swój plan zniszczenia Warszawy, to być może pozwoliliby cywilom z niej wyjść i te 200.000 warszawiaków by ocalało? Czy wiecie, że nie pozwoliliby?
Kto ze strony polskiej odpowiada za tę zbrodnię i jaką poniósł karę.
Znowu: Polacy, nic się nie stało?
Przecież Czesi, to tchórze, Węgrzy to tchórze. Francuzi to jacyś nienormalni, bo zgrali w koncepcji i w czasie powstanie paryskie z wyzwolicielami.
Co tam panom i paniom "żołnierzom" 200.000 cywili. Przecież liczy się romantyzm.
~oden · 31 lipca 2013 16:24
Co ty człeczyno znowu wymyślasz ? Skoro tych ludzi zamordowali hitlerowcy, to oni i tylko oni są odpowiedzialni za tę zbrodnię. To nie ofiara odpowiada za morderstwo lecz morderca.
~Nedo · 31 lipca 2013 22:07
a mamusia generalmajor'a von dem Bacha-Żelewskiego była Torunianką.
To zank, że po obu stronach byli "nasi".

Pozdrawiam
wielbicielka odena.
~Dirlewanger · 1 sierpnia 2013 18:37
Masz świętą rację oden. Popieram i pozdrawiam.
Oden
~oden · 31 lipca 2013 17:27
Chwała bohaterom!!!
Chwała tym wszystkim żołnierzom i cywilom, którzy walczyli, przelewali krew
i oddali to, co najcenniejsze < życie >, by następne pokolenia Polaków mogły żyć dzisiaj w Wolnej i Niepodległej Ojczyźnie!
A ty prokuratorze, sędzio i nędzny durniu w jednej osobie, pochyl nad Nimi głowę i lepiej zamilcz! Mdło się robi wyczytując te wszystkie wypisywane przez ciebie opinie podpisywane anonimowo / R.B. / "oden"
Nie nazywaj tchórzami naszych sąsiadów i przyjaciół Czechów i Węgrów.
A Francuzi mieli obok siebie całą zachodnią Armię Aliancką, także
z Polakami. A przedtem poddanie sie Francji w 2 tyg. Niemcom i rządy Vichy
i Petaina!
~odenowi · 31 lipca 2013 22:01
Co ty głupku p....dolisz? Twój braciszek esbek z 4 wydziału cię tak szkoli, pisowska szmato?
~oden · 31 lipca 2013 23:55
Gnojku! Pierwsze nie mam brata!, po drugie nie należę do PIS, po trzecie- primo Sam jesteś SZMATĄ, co widać po twoich wypocinach!!!
~odenowi · 1 sierpnia 2013 15:56
A kogo to wszystko obchodzi?
Bydgoszcz to stare pruskie miasto i basta!
~odeon · 31 lipca 2013 22:14
Ono jest "pruskie" tylko w twojej wyobraźni niedouczonego folksdojcza. Postudiuj trochę historię, a dowiesz się jak długo i od kiedy do kiedy Bydgoszcz należała do Prus. Niestety twój wąziutki horyzont nie sięga dalej wstecz niż pamięć twoich prostych dziadków.
~Nedo · 31 lipca 2013 22:22
Tak nawiasem mówiąc dyskusje internetowe mają swoje dobre strony. Odsłaniają mianowicie poziom umysłowy wielu dyskutantów. Dzięki temu portalowi użytkownicy mogą się niejako naocznie przekonać jaką ostatnią miernotą i zadufanym w sobie głupcem jest Zdzisław H., który pomimo nader skromnego wykształcenia miał onegdaj aspiracje zmieniać Polskę w ramach RMP i "Solidarności". Uchowaj nas Boże od takich uzdrowicieli !
~Nedo · 31 lipca 2013 22:29
jest po prostu nieuleczalnie chorym człowiekiem. Tam w jego vaterlandzie, ta jego przypadłość, nikogo już nie dziwi.
~Zdzichu · 1 sierpnia 2013 19:00
Jakiś dupek pisze o bohaterskich cywilach w powstaniu warszawskim. Dupek, to dupek.
~oden · 31 lipca 2013 23:57
Powstaniu Warszawskim! z dużej litery gnojku, przez szacunek dla tysięcy cywilów, mieszkańców Warszawy którzy walczyli i ginęli za swoją stolicę!
~dupkowi odenowi · 1 sierpnia 2013 16:00
a chopaki od Reinefahrta, Kaminsky'ego, Dirlewangera, von dem Bacha-Żelewskiego to za co ginęli? Ginęli za swoją ojczyznę chyba? Nie? Baranie!
Po co im kto rządzic przeszkadzał? U nas w Bydzi nie było powstania, bo w '39 zrobiło się z obcymi okupantami porządek w tydzień czasu. A teraz będzie rządził feldmarszałek Hartwich i alles wird in Ordnung.
I oddadzą wreszcie tego Nikona F4S niejakiemu (może mylę ksywę) Adolfowi von Hetzig z PiS-u.
Mówią, że to zakamuflowana opcja niemiecka. Kto wie?
~oden · 1 sierpnia 2013 18:49
Ale na pewno jawna opcja torunska, a to raczej prawie to samo.
~oden · 1 sierpnia 2013 18:52
No, jawnie toruńska - to nie ma najmniejszych wątpliwości.
Ale kurde ten Nikon F4S co mu zap****lili w Bydgoszczy to już nie jego wina, no chyba, że należy zapytać po kiego tutaj przyłaził? I po kiego zadawał się z Rafaelem B. I Krystianem F - pseudonim "gruby łysy pismatoł".
~oden · 1 sierpnia 2013 20:50
Podobno ty ciota jesteś.
~oden · 1 sierpnia 2013 21:09
Sprawdź lepiej przygłupie jak Niemcy piszą nazwisko wymienionego przez ciebie zbrodniarza. To nie był żaden "Kaminsky", jak ci się wydaje, ale Kaminski. Reszty twojej debilnej wypowiedzi nie chce mi się nawet komentować, bo szkoda słów na polemikę z osłem.
~Nedo · 1 sierpnia 2013 21:14
A jak się pisze: ciota?
~oden · 1 sierpnia 2013 21:25
ciota czyli oden !!!
~odenowi · 1 sierpnia 2013 21:47
krwawa ciota, to niecnota!
Zdzichu lecz sie staranniej.
~oden · 1 sierpnia 2013 22:39
Nie powinniście bluźnić. W końcu chodzi o przestępczy akt wywołania zbrojnej hucpy (tak rzecze kaczor) skutkującej śmiercią 200.000 osób i ruiną stolicy. Zatem trochę powagi.
~oden · 2 sierpnia 2013 19:10