reklama

Wypięknieje, jeśli trafi w dobre ręce

(was) · 2017-01-11 07:24
Miasto ogłosiło przetarg ustny na sprzedaż kamienicy przy ul. Warmińskiego 3.

Ta kamienica jest obecnie zapuszczona, ale kryje w sobie potencjał, jak większość budynków, które powstaly w Bydgoszczy w XIX stuleciu. Po gruntownej renowacji widać będzie dokładnie, ile pięknych detali architektonicznych posiada elewacja frontowa dwupiętrowego domu przy ul. Warmińskiego 3.

- Ściany zewnętrzne są murowane, fundamenty kamienno-ceglane, dach drewniany kryty dachówką i papą. W budynku są dwie klatki schodowe (główna i boczna), schody wewnętrzne drewniane. Nieruchomość wyposażona jest w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz c.o. z piecem na paliwo stałe – wylicza Magdalena Marszałek, rzecznik ADM.

Kamienica posiada jedną poważną wadę, której zresztą nie ukrywano w ogłoszeniu o sprzedaży: „Brak jest możliwości parkowania i garażowania na działce, jak również w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości.” Zaletą natomiast jest atrakcyjna lokalizacja. W kilka minut można dojść na Stary Rynek, Gdańską, pocztę, do opery, kościoła, banku, przystanków, najważniejszych urzędów i… redakcji portalu bydgoszcz24.

- Nieruchomość pierwotnie dzierżawiona była przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Czajkowscy Spółka Jawna. W związku z wygaśnięciem umowy dzierżawy, nieruchomość przekazana została Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego. 28 kwietnia 2008 roku budynek został przyjęty do zarządzania przez ADM. Plany właściciela względem zagospodarowania budynku na inne cele nie spotkały się z zainteresowaniem żadnej instytucji, stąd podjęta została decyzja o zbyciu nieruchomości – odtworzyła fragment przeszłości kamienicy Magdalena Marszałek.

Dawniejsze dzieje owiane są tajemnicą. W gminnej ewidencji zabytków znajduje się adnotacja, że dom przy Warmińskiego 3 pochodzi z drugiej ćwierci XIX wieku.

Cena wywoławcza kamienicy o powierzchni użytkowej 1662,4 m² wynosi 2,5 mln zł. Przetarg ustny odbędzie się w ratuszu 17 stycznia.

Opinie