reklama

Za rozróbę w tramwaju grozi im 5 lat

/i/,/KWP/ · 2016-12-03 17:38
O tej rozróbie w tramwaju w Bydgoszczy, dzięki relacjom telewizyjnym, dowiedziała się cała Polska. Dwaj mieszkańcy naszego miasta są podejrzani o kierowanie gróźb, znieważenie i naruszenie nietykalności studentów z zagranicy.

Do chuligańskiego wybryku przeciw obcokrajowcom doszło w czwartek, 1 grudnia, wieczorem w centrum Bydgoszczy.
Policjanci wezwani na interwencje ustalili, że grupa sześciorga studentów (pięciu obywateli Turcji i obywatel Bułgarii) została zaczepiona przez trzech mężczyzn.

Obcokrajowcy, zostali znieważeni, mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej. Podczas incydentu w tramwaju, świadkowie wybryku wezwali patrol, a motorniczy widząc, co się dzieje, zatrzymał pojazd pomiędzy przystankami, uniemożliwiając agresywnym sprawcom jego opuszczenie. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26, 27 i 32 lata. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj (2.12.2016) po południu policjanci z bydgoskiego Śródmieścia przesłuchali pokrzywdzonych z udziałem biegłego tłumacza i zabezpieczyli monitoring z tramwaju. Na podstawie zgromadzonych dowodów, relacji świadków jako sprawców podejrzanych o popełnienie przestępstwa potraktowali dwóch uczestników incydentu w tramwaju. Trzeci zatrzymany, 32-latek, nie był aktywnym uczestnikiem zajścia i starał się uspokoić sytuację.

Dzisiaj śródmiejscy kryminalni przesłuchali 26- oraz 27-latka, a następnie doprowadzili ich do prokuratora. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu, przedstawił im zarzuty dotyczące stosowania przemocy i gróźb, a także publicznego znieważenia grupy osób z powodu przynależności narodowej (art.119 w zw. z art. 257 kodeksu karnego). Za te przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Opinie

Pewnie wzorowali się na dzikom TrolLUJu?
~czytelnik · 4 grudnia 2016 17:37
Gdyby przejechali ich śmiertelnie na pasach, po kokainie, by dostali mniejszy wyrok. Mąż Górniak już wyszedł, wiedzieliście? Polskie sądy to jest katastrofa i bezprawie.
~Rychu · 5 grudnia 2016 08:51