Za ukrywanie Janusza Stajszczaka grozi kara do 5 lat więzienia

(was) · 2016-11-22 16:59
Prokuratura Regionalna w Gdańsku wystawiła list gończy za Januszem Stajszczakiem.

Dla starszego z braci, którzy zaczynali jako cinkciarze, a potem ogromnie wzbogacili się na handlu alkoholem, list gończy to nie pierwszyzna. W roku 1994 rozesłano za nim międzynarodowy list gończy, gdyż Janusz Stajszczak przebywał wtedy w Rosji. Prokuratura chciała go przesłuchać w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na „usunięcia mienia i praw majątkowych zagrożonych zajęciem”.

O dokonanie podobnego przestępstwa jest Janusz Stajszczak podejrzewany również obecnie. Chodzi o działania podejmowane w celu uniknięcia spłat wierzytelności Domaru. Poza tym trzy lata temu Stajszczak usłyszał zarzut kierowania procederem prania brudnych pieniędzy.

Sytuacja w porównaniu z latami dziewięćdziesiątymi o tyle się skomplikowała, że obecnie bracia Stajszczakowie są ostro skonfliktowani i nawzajem oskarżają siebie o różne przestępstwa.

Prokuratura wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego Janusza Stajszczaka do powiadomienia jej lub policji o tym fakcie i ostrzega, że ukrywanie go lub dopomaganie w ucieczce grozi karą do 5 lat więzienia. Zapewnia jednocześnie, że osoby, które udzielą informacji, mogą liczyć na całkowitą dyskrecję.

Opis czynów przestępczych zarzucanych poszukiwanemu znajduje się na stronie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku: www.gdansk.pa.gov.pl

Opinie

Takich mamy biznesmenów .Nareszcie PIS dobiera sie do szmeranych interesów
~szmugiel · 22 listopada 2016 17:37
A za kulczykami to kiedy powstanie list gończy ?
Hanka z warszawy?
Marzenna krk domagamy się wyjaśnień!
Bo to bedzie ostatni rok waszych rządów!
~dopaki · 22 listopada 2016 18:03
Jak podają media, w proceder prania unijnych pieniędzy zaangażowani byli, w kampanii wyborczej, Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski. Jest już doniesienie do prokuratury. Pewnie kiedyś za nimi zostaną wystosowane listy gończe. Jakie można mieć obecnie zaufanie do politycznej PIS-owskiej prokuratury, skoro niebawem ich szef może mieć postawione zarzuty. Ale o czego mają marionetkowego prezydencika, który może przecież ułaskawić przestępców?
~observator · 22 listopada 2016 19:19
Pewien były naczelnik CBS obecnie znany bydgoski detektyw pan Maciej J. wykonywał przez długi czas różne ciekawe prace dla Pana Janusza Stajszczaka i może on będzie wiedział gdzie jest jego główny pracodawca.
~zwykły · 22 listopada 2016 19:19
Przecież kto chce wie, że w Portugalii. Z wyjątkiem gdańskiej prokuratury.
~niezwykły · 22 listopada 2016 20:22
No pewnie ze w Portugalii . Kolega robił mu w ogromnym domu akwarium morskie. Ma kasy fullll
~Hania · 23 listopada 2016 09:45
Wczoraj dzwonił do mnie znajomy z Miedzynia, z ulicy Letniej po stronie nieparzystej, że wieczorem z domu o parzystym numerze wychodzi, ktoś podobny do poszukiwanego w towarzystwie jednego łysego z aparatem Nikon i psa.
3671bajtuf · 23 listopada 2016 10:24
Ten list to wizytówka gigantycznej korupcji rządu na obywatelach. Gdyby przepisy były jasne jak proponuje od 1956r pne. Korwin Mikke to Polska dzisiaj była by Cesarstwem Rzymskim. Panie Januszu ukryję Pana jak kiedyś Polacy Żydów.
~korn · 22 listopada 2016 21:34
nie rozwiążą sprawę ALBEN GOLD
~antekja · 22 listopada 2016 21:45
Śmiechu warte. Skorumpowane, zdegenerowane instytucje, teraz rozsyłają listy gończe... W myśl zasady kieszonkowca, który dla odwrócenia uwagi, krzyczy łapać złodzieja...Panowie z partii rządzącej, kiedy poczytamy o takich listach wysłanych za bandytami z tzw.sądów, tzw. prokuratur i tzw. policji? Czy mam spisać listę kanalii w togach i mundurach? Obecnie numerem nr 1 jest na niej niejaki Łukasz B, w sposób szczególny obarczony sklerozą na zawołanie, w chamski sposób odrzucający moje wnioski dowodowe. W interesie skorumpowanego oszusta i mitomana w jednym, oficjalnie robiącego za prezesa dużej spółdzielni mieszkaniowej. Mówiącego, że "ktoś" go umieścił na liście Schindlera...Filmów się naoglądał czy co?
~Leonard Borowski · 23 listopada 2016 09:38
Ja znam jednego, co koledze Nikona F4S ukradł. Wczoraj dostał kolejny wielgachny łorder od ćwoka Malinioka.
3671bajtuf · 23 listopada 2016 10:19
Zdzichu, bidoku... Swojego obłędu już nie wyleczysz.
~Leonard Borowski · 23 listopada 2016 10:35
Jako "podatnik" masz sporo wolnego czasu, nawiedzony wPiSywaczu.
3671bajtuf · 23 listopada 2016 10:45
Czynię to na swój koszt stary oszołomie bez nazwiska. A ty po prostu ślęczysz tu na bezustannym "dyżurze" dzień i noc, przeżerając przy tym podatki twoich niemieckich sąsiadów