reklama

Zakończył się pilotaż, o który zabiegał Paweł Olszewski

(i) · 2015-09-28 17:36
Rezultaty pilotażowego programu dotyczącego przeglądu oznakowania dróg były tematem konferencji prasowej z udziałem posła Pawła Olszewskiego, prezydenta Rafała Bruskiego i dyrektora Mirosława Jagodzińskiego.

Na początku lipca Paweł Olszewski, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa drogowego, zapowiedział w bydgoskim ratuszu, że Bydgoszcz i powiat bydgoski staną się poletkiem doświadczalnym, służącym opracowaniu wytycznych dla zarządców dróg w całej Polsce. Chodzi o przegląd oznakowania pod kątem sensowności i wymogów bezpieczeństwa.

- Dzięki zaangażowaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pana dyrektora Jagodzińskiego oraz prezydenta Bruskiego udało się dokonać tego przeglądu – poinformował wiceminister Olszewski.

Drogowcy zbadali oznakowanie 260 kilometrów dróg, począwszy od krajowych, a na gminnych kończąc. – De facto jest to 520 km dróg, bowiem w obydwie strony – doprecyzował pełnomocnik rządu. Zebrano niemal pół tysiąca rekomendacji zmian. Dotyczyły one głównie zmniejszenia liczby znaków, ale także postawienia innych, poprawienie ich widoczności i stanu technicznego. W ciągu minionych dwóch tygodni 19% wniosków zostało zrealizowanych.

Wiceminister Olszewski zapewnił, że do końca roku drogowcy uporają się ze wszystkimi rekomendacjami dotyczącymi dróg krajowych. Jako przykład szczegółowych propozycji podał al. Jana Pawła II na odcinku do lotniska, gdzie nie widać uzasadnienia do ograniczania prędkości do 50 km/h, więc kierowcy powinni mieć prawo jeździć 70 km/h.

Dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA, który był koordynatorem pilotażu, podziękował prezydentowi Bydgoszczy, ZDMiKP, Urzędowi Marszałkowskiego, Zarządowi Dróg Wojewódzkich, staroście powiatowemu, Komendzie Wojewódzkiej Policji i Instytutowi Badawczemu Dróg i Mostów w Warszawie „za partnerskie podejście”.

- U nikogo nie szukaliśmy błędów, nie prowadziliśmy rankingu nieprawidłowości. Rekomendacje mają na celu podniesienie na wyższy poziom bezpieczeństwa – oświadczył Mirosław Jagodziński. Wtórował mu prezydent Bydgoszczy. – To, co nas tutaj dzisiaj łączy i spotyka, to przede wszystkim bezpieczeństwo ruchu drogowego dla kierowców i dla pieszych. Wiemy, że statystycznie jako kraj jesteśmy jeszcze ciągle w tej złej części statystyk. Ale takie właśnie działania służą temu, abyśmy czuli się coraz bardziej bezpiecznie – stwierdził Rafał Bruski.

Poseł Olszewski przeprosił za nieobecność na konferencji minister Teresy Piotrowskiej, której uniemożliwiły przybycie „nagłe inne obowiązki”.

Opinie

Przekładając słowa Olszewskiego i Jagodzińskiego na język polski: drogowcy sprawdzili to, o czym powinni wiedzieć na bieżąco, bo to ich obowiązek. Czekam na kolejne pocieszne inicjatywy: może warto sprawdzić składniki stopu w szynach kolejowych?
~Michał · 28 września 2015 21:30
Byle się pokazać i innym dodać roboty jakby mieli jej za mało za tak 'dużą kasę" .
~Pozer · 28 września 2015 21:56
W tej powodzi nienormalności, która u nas stała się normą, nawet ta odrobina normalności cieszy.
~miki · 28 września 2015 23:29
260x2=520 cudo!
Dolicz ośle jeszcze rowery, też 520, traktory 520 i kunie 520, będzie sukces światowy 2000 z górką!
Kto mu dał maturę?
~Piękne! · 29 września 2015 08:23
Panie Olszewski, zapowiadał pan, że rękę pan sobie utnie, ale widzę, że rączka jest...bo na czas drogi nie było.
~Stefan · 29 września 2015 10:52
Temu Panu już dziękujemy.Pośle Olszewski ,od 25.10.2015 czas poszukać uczciwej pracy.
~slick · 29 września 2015 18:09
- żenada. Co tu dodać.
~efekty · 29 września 2015 20:22
Olszewski sobie reklamę robi tym cyrkiem. Lepiej niech go media zbojkotują, ten Pan przez 8 lat jest posłem i totalnie nic z tego nie wynika. Nigdy nie miał czasu dla regionu, a teraz, kiedy trzeba się szybko przypomnieć, coś kombinuje. Uczciwie należy pracować przez całą kadencję, tak jak robili to Latos, Bańkowska, Piotrowska czy ostatnio Król. Panie Olszewski niech Pan spada.
~Temu Panu dziękuję. · 30 września 2015 13:10