reklama

Złodzieje z centralnej Polski nie docenili policjantów z Sępólna Krajeńskiego

/i/,/KWP/ · 2016-12-16 19:57
Czterech mężczyzn, mieszkańców centralnej Polski, obmyśliło plan kradzieży doskonałej. Do realizacji przestępstwa, na swoje nieszczęście, przystąpili na terenie powiatu sępoleńskiego. A tam kryminalną sprawą zajęli się śledczy z powiatowej komendy.

We wtorek, 13 grudnia, około godziny 7:30 dyżurny sępoleńskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa. Na komendę zadzwonił 22-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, który zaalarmował policjantów o dokonanej kradzieży. Mężczyzna opowiedział dyżurnemu, że przewożąc samochodem dostawczym wartościowy towar poczuł się zmęczony na trasie i zatrzymał się na drodze polnej w Adamowie w gminie Więcbork, by odpocząć. Gdy się obudził, z prowadzonego przez niego samochodu marki Renault Master, nieznani sprawcy ukradli przewożone telewizory.
Złodzieje mieli zabrać 85 telewizorów wartych 73 tysiące złotych.

Skierowani na miejsce “rabunku” śledczy od razu zorientowali się, że mają do czynienia z mało inteligentnym oszustem. Kwestią godzin w takiej sytuacji było odtworzenie rzeczywistego toku wydarzeń. Szybko ustalili, że “mózgiem” kradzieży był zgłaszający przestępstwo kierowca. Wyszło na jaw, że do przeładunku telewizorów doszło w miejscowości Brzoza w powiecie toruńskim, a nie jak zeznawał początkowo 22-latek w powiecie sępoleńskim i że w kradzieży pomogli mu trzej jego znajomi w wieku 23, 24 i 28 lat.

W tej sytuacji najpierw do aresztu trafił zgłaszający kradzież 22-letni kierowca, a jego kompani w wieku 23 i 24 lat w celi dla zatrzymanych znaleźli się nazajutrz. Policjantom udało się też odzyskać “skradziony towar”. W wyniku przeszukania jednej z posesji w powiecie kutnowskim, śledczy odkryli sprzęt pochodzący z przestępstwa ukryty w opuszczonych zabudowaniach.

Wczoraj policjanci przedstawili trójce zatrzymanych zarzuty kradzieży z włamaniem, a prokurator dodatkowo zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Nieuczciwy kierowca odpowie również za składanie fałszywych zeznań. Złodziejom może teraz grozić nawet do 10 lat więzienia.

Ostatni z szajki przestępców, 28-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, niebawem również usłyszy zarzuty, zapowiadają policjanci z Sępólna Krajeńskiego.

Opinie