reklama

Znani oraz lubiani bydgoszczanie i Bydgoszcz, jaką lubią dzieci

(was) · 2016-11-24 22:10
W Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 nastąpi w piątek, 25 listopada, otwarcie wystawy prac, które namalowały dzieci biorące udział w konkursie plastycznym pt. „Bydgoszcz, jaką lubię”.

Z okazji 650. urodzin miasta i 30. rocznicy działalności artGallery Anna Osińska przygotowała trzyczęściową imprezę urodzinową. W ramach pierwszego etapu, zatytułowanego „Bydgoszczanie znani i lubiani” w artGallery otwarta została wystawa portretów osób, które uwieczniła na płótnie Anna Osińska. Uczestnicy wernisażu dzielili się wspomnieniami na temat miasta i znanych mieszkańców.

Druga część urodzinowego przedsięwzięcia, zakończona w sierpniu wystawą w artGallery, związana była z aktywnością mieszkańców, ulubionymi miejscami, imprezami, działalnością.

W piątek, 25 listopada, zrealizowana zostanie część trzecia, ostatnia. Będzie to wystawa obrazów, które namalowały dzieci biorące udział w konkursie plastycznym pt. „Bydgoszcz, jaką lubię”. Udział w wernisażu zapowiedziało wielu znanych bydgoszczan. Piotr Trella pojawi się z płytą z piosenkami o Bydgoszczy. O budownictwie bydgoskim opowie architekt Julian Dawgiłowicz–Nowicki, a o bydgoskiej gwarze prof. Andrzej Dyszak. Jak przebiega promocja kultury bydgoskiej zagranicą, zrelacjonuje Elżbieta Renzetti, natomiast Elżbieta Kamińska-Zielińska przedstawi obraz Bydgoszczy w twórczości Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Opinie

przepięknie sportretowana Wanda Maćkowska ! obraz oddaje jej ciekawe i artystyczne wnętrze.
~bydgoszczanin · 25 listopada 2016 10:58