Zniszczono banery z hasłem „Stop fermom drobiu w gminie Dobrcz”

Ewa Starosta · 2016-12-01 07:28
Wójt Dobrcza żyje w rozdwojeniu. Jest za, a nawet przeciw fermom drobiu.

Protesty mieszkańców zaktywizowały wójta Krzysztofa Szalę. „Pragnę Państwa uspokoić. Władze gminy tj. Rada i Wójt są przeciwne lokalizacji w Kotomierzu, Trzeciewcu i Dobrczu (Pauliny) przemysłowych ferm drobiu” – pisze w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie gminy Dobrcz wójt Krzysztof Szala. Jeszcze ciekawszy jest dalszy fragment jego oświadczenia: „Moim zdaniem, sąsiedztwo przemysłowych ferm drobiu z terenem zabudowy mieszkaniowej spowodowałoby uciążliwości oraz miałoby negatywny długotrwały wpływ na zdrowie mieszkańców. *Nie zamierzam wyrazić zgody na realizację tak kontrowersyjnych inwestycji!*” (pisownia i wytłuszczenie zgodnie z oryginałem).

Szkopuł w tym, że wójt Szala już wydał zgodę na „realizację kontrowersyjnych inwestycji” na terenie Kotomierza i Trzeciewca. Inwestor posiada decyzję o warunkach zabudowy wydaną w maju 2016 roku przez Urząd Gminy w Dobrczu i może wystąpić o pozwolenie na budowę do starostwa.

Fermy drobiu w Kotomierzu i Trzeciewcu położone mają być w odległości 4 km od Borówna, a fetor, jak wynika z treści rozprowadzanych w gminie ulotek, może docierać do miejsc oddalonych w promieniu 10 km od ferm.

Poprzedniej nocy ktoś zajął się banerami z napisem „Stop fermom drobiu w gminie Dobrcz”. Zniszczonych lub skradzionych zostało ich kilkadziesiąt. Jeden z mieszkańców uznał to za akt zastraszania i zawiadomił policję.

Trzy tygodnie temu, dokładnie 8 listopada, zawiązał się zespół „STOP fermom drobiu w Kotomierzu” i zostały rozwieszone plakaty tej treści. Wójt Szala nie poinformował mieszkańców o zamiarach inwestora, gdyż, jak stwierdził, „nie miał takiego obowiązku”. Wtedy jeszcze fermy kurze nie były dla niego „kontrowersyjnymi inwestycjami”.

Opinie

O ho ho widać, że za inwestorem muszą iść grube pieniądze i bardzo złe intencje skoro wynajął grabów aby zniszczyć cudzą własność. Choćby z tego względu nie powinno się wydawać zgody na tą inwestycję.
~Rychu · 1 grudnia 2016 08:13
Moim zdaniem to nie inwestor tylko wójt rozrabia
~Rysia · 1 grudnia 2016 08:50
Wójt Szala najpierw wydał zgodę na smrodliwą inwestycję, a teraz się wycofuje, bo ludzie się wkurzyli i ostro protestują, a on się po prostu boi. I dobrze, że protestują. Powinni jeszcze wywieźć pana wójta na taczkach za to, co zrobił.
~wojas · 1 grudnia 2016 08:47
raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę, pogonić to towarzystwo raz na zawsze
~--- · 1 grudnia 2016 08:58
Kto Wam płaci zdrajcy, blokujący przedsiębiorstwa należące do Polaków. Agenci obcego kampitału zrobią wszystko by nie dopuścić do Rozwoju naszego kraju. Wieś dla rolników. Nowoczsna, Kody i tylko Bloki budować na działkach rolniczych. Służalcy pies Rosji.
~do Kodu · 1 grudnia 2016 13:50
BuaHAHAHAHAhhaa!! ;D co za absurd! tu nie chodzi o żadną Rosję, tylko o POLSKĘ, POLAKÓW!!! NIE ŻYCZĘ SOBIE STAWIANIA FERMY CIERPIENIA I OKRUCIEŃSTWA NA ULICY PRZY KTÓREJ OD WIELU LAT STOI MÓJ POKOLENIOWY DOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Alex · 1 grudnia 2016 16:13
A miąsko na grillu wszystkim smakuje...
~Kris · 1 grudnia 2016 17:21
wydaje pozwolenia na to, żeby "ferma" liczyła setki tysięcy drobiu", kto to zatwierdza, to nie jest hodowla, ale kombinat fabryczny - czas skończyć z tym bestialstwem...
~kto · 2 grudnia 2016 13:17
Wójt Szala, to zwykły krętacz jest. Mnie też omal nie oszukał, kiedy w 2011 roku on i jego sitwa reklamowali w Radio PiK sprzedaż "atrakcyjnych działek budowlanych". Obecna ul. Kłosowa w Dobrczu. Udałem się na przetarg, przelicytowałem jedną z nich i czekałem na zaproszenie do notariusza. W oznaczonym czasie, stawiłem się w bydgoskiej kancelarii, gdzie był już wójt Szala. W trakcie odczytywania przez panią notariusz treści umowy usłyszałem, że te "atrakcyjne działki budowlane", tak naprawdę są gruntami ornymi III klasy, które trzeba jeszcze odrolnić. Tzn. ponieść dodatkowe koszty, gdybym poza domem, chciał jeszcze coś na niej sobie wybudować lub choćby trwały chodnik położyć. Odmówiłem podpisania tej umowy, a wójt Szala w "podzięce", pozbawił mnie ponad 3 tysięcznego wadium. Na nic się zdały pisma mojego pełnomocnika. Oszustwo stało się faktem. Taką mamy patologiczną Polskę. Ze zdemoralizowanymi sitwami i mafiami tu rządzącymi. Mieszkańcom Gminy Dobrcz, radzę szybko pojechać z tym krętaczem Szalą. I to nie bacząc na to, że jego wspólniczka H. Pietrzak ma sędziów w Sądzie Okręgowym w rodzinie. Taczka z nawozem i temat załatwiony. Jak mówi stare powiedzenie, kto raz się sk...i, ten k...ą zostaje.
P.S. Kto teraz odda, to co dostał?
~Leonard Borowski · 1 grudnia 2016 12:00
Dobrze powiedziane. Tylko jak ci mieszkańcy mogą walczyć by bronić się przed tą i innymi tego typu inwestycjami a włodarze działali w sposób transparenty i z korzyścią dla mieszkańców a nie jednostki.
~Walenty · 1 grudnia 2016 13:01
Wpis dodany przez ~Leonard Borowski 1 grudnia 2016 13:07 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
odwołajcie Chołotę ze stanowisk!!!
~--- · 1 grudnia 2016 13:24
Wpis dodany przez ~jan 2 grudnia 2016 19:29 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
Wpis dodany przez ~Leonard Borowski 2 grudnia 2016 21:26 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
Zgrabnie przygotowana prowokacja
~Koszul · 1 grudnia 2016 13:43
Nowoczesna zmiana władzy właśnie o to chodzi
~KOD · 1 grudnia 2016 13:44
Jestem rolnikiem i uważam, że to My rolnicy musimy się zjednoczyć i zacząć działać w obronie Przeciw tym którzy blokują Polskie Rolnictwo. Przybiliście na ziemie rolną a teraz Wam prszeszkadza Świnia kura i krowa.
~Dawid S. · 1 grudnia 2016 13:47
Zgadzam się z Tobą. Mieszczuchy wtargnęli na rolnicze tereny i wszystko im przeszkadza. Chcą jeść, żyć wygodnie, oddychać świeżym powietrzem - tylko gdzie produkować żywność? A import żywności też im przeszkadza. Wójt Szala nie powinien bać się tzw. głosu mieszkańców bo oni myślą tylko osobie.
~skaw · 1 grudnia 2016 13:54
TO NIE JEST ROLNICTWO TYLKO PRZEDSIĘBIORSTWO NA DUŻĄ SKALĘ !!! ps. bardzo smaczne kurczaki z takiej fermy hormony, antybiotyki, SMACZNEGO !!!!. JEDZ SAM SOBIE TĄ PADLINĘ.

SKORO DOBRCZ MA BYĆ DRUGIM OSIELSKIEM TO NIE MA TAM MIEJSCA DLA ROLNICTWA. W TAKIM RAZIE NIE TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ NAM DZIAŁEK POD BUDOWĘ I TO JESZCZE Z ODROLNIENIEM Z GRUBĄ KASĘ. JESTEM PRZECIWNA BUDOWIE FERM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
~A · 2 grudnia 2016 09:32
Mieszkam tu na wsi całe życie tj 40 lat i ani kura ani świnia mi nie przeszkadza, ale śmierdząca fabryka po oknami mojego domu tak. Z kilkunastu rodzin, które mieszkają tu przy Podgórnej są tylko dwie które przyprowadziły się z miasta. Pazerny inwestor kupił tu kawałek ziemi 3 lata temu i próbuje zakłócić nam spokój jaki do tej pory był tu normą. Niech wybuduje sobie ten kombinat pod domem bo się w ten smród "wżenił". A jeżeli ktoś nie zna wszystkich szczegółów tej inwestycji to lepiej niech milczy.
~Ania · 1 grudnia 2016 14:14
dokładnie tak!
~Alex · 1 grudnia 2016 16:19
Popieram! Nie przeszkadza mi sąsiedztwo "normalnych" gospodarstw rolniczych gdzie gospodarze mają kurki, świnie i krowy. Bardzo często kupuję od nich mleko, jajka itp. bo uważam że to rewelacyjna i zdrowa żywność. Natomiast krew mnie zalewa kiedy słyszę co wójt chce zrobić z tą piękną gminą! Przeprowadziłam się z dużego miasta po to aby oddychać świeżym powietrzem i żyć w zgodzie z naturą-a przede wszystkim ratować swoje zdrowie! A teraz! !!!! Koszmar!
~Ana · 1 grudnia 2016 17:00
Witam , pytanie kto sprzedał nam działki za kupę kasy ,pazerni rolnicy a teraz my nie mamy mieć głosu pomysł rolniku
~Krzys · 1 grudnia 2016 15:21
za kupę kasy to na pewno nie role z III klasą :) połasiliście się na taniochę to macie.
~on · 1 grudnia 2016 15:42
DZIAŁKI POD BUDOWĘ TO NIE ROLA, MAJĄ OK. 1000- 1500 m2 płaciliśmy grube pieniądze i do tego jeszcze płacimy przez 10 lat za odrolnienie działek WIĘC JAKA ROLA ZA TANIOCHĘ !!!!!
~A · 1 grudnia 2016 17:59
Te działki sprzedala inwestorowi ANR a nie rolnik
~Ania · 1 grudnia 2016 16:03
POPIERAM!
~miś · 1 grudnia 2016 15:41
TO NIE JEST ROLNICTWO TYLKO PRZEDSIĘBIORSTWO NA DUŻĄ SKALĘ !!! ps. bardzo smaczne kurczaki z takiej fermy hormony, antybiotyki, SMACZNEGO !!!!. SKORO DOBRCZ MA BYĆ DRUGIM OSIELSKIEM TO NIE MA TAM MIEJSCA DLA ROLNICTWA. W TAKIM RAZIE NIE TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ DZIAŁEK POD BUDOWĘ I TO JESZCZE Z ODROLNIENIEM.

~A · 1 grudnia 2016 16:13
Jesteś burakiem a nie rolnikiem! Inwestor jest przedsiębiorcą a nie rolnikiem. Nie jestem mieszczuchem, mieszkam tu od urodzenia tj. 30 lat. Nie przeszkadza mi kura czy krowa kretynie tylko przemysłowa ferma drobiu. Jeśli nie wiesz co to jest to się zorientuj zanim zaczniesz wypisywać takie farmazony!!!
~Wkur....y · 1 grudnia 2016 21:08
CHYBA KOLEGA NIE ZROZUMIAŁ !!!

TO NIE JEST ROLNICTWO TYLKO PRZEDSIĘBIORSTWO NA DUŻĄ SKALĘ !!! ps. bardzo smaczne kurczaki z takiej fermy hormony, antybiotyki, SMACZNEGO !!!!.

SKORO DOBRCZ MA BYĆ DRUGIM OSIELSKIEM TO NIE MA TAM MIEJSCA DLA ROLNICTWA. W TAKIM RAZIE NIE TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ DZIAŁEK POD BUDOWĘ I TO JESZCZE Z ODROLNIENIEM. JESTEM PRZECIWNA BUDOWIE FERM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~A · 2 grudnia 2016 09:28
TO NIE JEST ROLNICTWO TYLKO PRZEDSIĘBIORSTWO NA DUŻĄ SKALĘ !!! ps. bardzo smaczne kurczaki z takiej fermy hormony, antybiotyki, SMACZNEGO !!!!. JEDZ SAM SOBIE TĄ PADLINĘ

SKORO DOBRCZ MA BYĆ DRUGIM OSIELSKIEM TO NIE MA TAM MIEJSCA DLA ROLNICTWA. W TAKIM RAZIE NIE TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ NAM DZIAŁEK POD BUDOWĘ I TO JESZCZE Z ODROLNIENIEM. JESTEM PRZECIWNA BUDOWIE FERM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~A · 2 grudnia 2016 09:30
trochę się panowie chyba rozpędzili. nie sądze aby ktoryś z mieszkańców miał problem z rolnictwem. chciałbym przypomnieć ze mówimy tutaj o przemysłowych fermach drobiu na szeroka skale a nie o rolniku który ma 50ha, sto świń i jakieś tam kurczaki. natomiast jesli mowimy o produkcji żywności to nie wierze że nie ma nigdzie takiego miejsca (nie koniecznie w naszej gminie) z dala od ludzi gdzie można by było zająć się taką produkcją
~Mateusz · 1 grudnia 2016 14:34
Kiedy czytam te opinie.to nasuwa się myśl jak dużo jest niezrozumienia w tej sprawie.i jak można na jedną osobę (wójta) wylać od razu tyle obrażliwych słów.Sprawa się toczy tak aby mieszkańcy byli zadowoleni.Wójt Szala zawsze był z mieszkańcami i to dla nich zrobił to co teraz mamy w Naszej Gminie.a zrobił naprawdę bardzo dużo.Gdzie kultura naszych mieszkańców.łatwo jest pisać i obrażać prawych gospodarzy.Jak kultura kuleje to naród ginie.
~Kazimiera · 1 grudnia 2016 15:30
"Kazimiero". Zdanie w języku polskim, rozpoczynamy od dużej literki... A co do zasług pana wójta, to trzeba przyznać, że zawsze pamięta o radiowych życzeniach z okazji Świąt dla mieszkańców Gminy... Tyle, że w kontekście pokrętnego działania w sprawie fermy przemysłowej, tego jego życzenia naprawdę brzmią obłudnie.
~Leonard Borowski · 1 grudnia 2016 16:43
kto sieje wiatr ten zbiera burze
~za.. · 1 grudnia 2016 23:25
Szala to dno....fałszywy obludnik. Gdy się wypowiada to jak prostak. Jego czas już minął. Nikt tego kłamcy nie chce w Dobrczu.
~aarr · 1 grudnia 2016 15:30
Nikt zdrowo myślący go nie chce. Słyszałam jego wypowiedzi i doprawdy nie wiem jak można się tak bezwstydnie zachowywać. Przykład prawdziwego nie/rządu.
~Alex · 1 grudnia 2016 16:26
nierząd w samorządzie
~za... · 1 grudnia 2016 23:26
Jak można ludziom pod oknami taki pasztet wysmazyc. To skandal i tyle. Szkoda ze inne portale piszom tak mało o tym skandalu. Inaczej tego nie możmna nazwać!Nie po to gmny sprzedają drogie dzialki budowlane by za chwile wydawac zgody na fermu i inny śmierdzący biznes!
~Luka · 1 grudnia 2016 21:51
Wójt uwstecznil gminę dobrcz
Wójt to kłamca
Ci co chodzą na zebrania wiedza jak rozmwia z ludźmi
Wszystkich ma za głupków
6 lat temu próbował wmówić nam ze jedna lampa kosztuje 10 tys zł
W nasżej gminie jest ciemno drogi dziurawe teraz czekamy az dziury śnieg przykryje bedzie sie lepiej jeździć
A propo ferm teraz juz wiemy czemu wlasnie tam gdzie maja powstać fermy w trzebniu został wylany asfalt w pole!!!! Wójt zainwestował i polał asfalt na polu dobre co ? Wszyscy sie dziwili po co ? Ale juz wiemy po co !!!! ) wszytsko jasne
Panie wójcie to ostatnia pana kadencja !!!!!! Ciemny naród według pana we wszystko wierzy !!! No to sie pan przekona !!!
~Ola · 2 grudnia 2016 14:00
W woli ścisłości w tym polu znajduje się kilkanaście domów mieszkalnych i codziennie kilkakrotnie jeździ tamtędy autobus szkolny. To chyba nic dziwnego, że w tym polu wkońcu mieszkańcy doczekali się drogi asfaltowej. Jeszcze jakieś pytania?
~Wkurw....y · 2 grudnia 2016 17:30
Co do asfaltu to nie jest on przystosowany do codziennego eksploatowanie przez ciężki sprzęt. Grubość asfaltu przy ul. Podgórnej wynosi w przybliżeniu 4 cm. Można więc sobie wyobrazić co by po nim zostało po krótkim czasie użytkowania przez ciężarówki ważące pasze i jajkami. Nie pisz kobieto proszę więcej takich głupot bo włos na głowie się Jeży!!!
~Wkurw...y · 2 grudnia 2016 18:01
taczka czeka i kurze gówno
~za · 3 grudnia 2016 16:42
Czas na tego wójta !!!! Dość buta władzy z nikim sie nie liczy
Ludzi ma za durni
Szuja i tyle
Gmnia podupadła i to bardzo
Jest strasznie
Skoro wójt zgadza sie na fermy kur
To niech zgodzi sie na wiatraki!!!!!
~Włodek · 2 grudnia 2016 14:04
Przecież na wiatraki on też się zgadzał!! Żeby nieprotesty to by już stały!!!
~Od.. · 15 grudnia 2016 00:14
Ten wójt to masakra !!!!!!
~:/ · 2 grudnia 2016 14:14