reklama

Zwycięzca Konkursu Eurowizji zagra w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2017-01-06 13:27
W środę, 11 stycznia, o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis zagra na saksofonie Łukasz Dyczko, nieprzeciętnie utalentowany artysta, zwycięzca 18. edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Na koncert mamy zaproszenia.

Koncert poprowadzi stały gościnny dyrygent kameralistów, maestro José Maria Florêncio, zaś gościem kameralistów będzie bardzo młody (ur. w 1997), nieprzeciętnie utalentowany saksofonista Łukasz Dyczko. Studiuje w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie Pawła Gusnara. Ma na koncie znaczące nagrody, w tym Konkursu Muzycznego „Marco Fiorindo” w Turynie (2013), ale kariera stanęła przed nim otworem po zwycięstwie w 18. edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków (IX 2016). Polski saksofonista został okrzyknięty „nową gwiazdą muzyki poważnej”. Wygrał rywalizację z muzykami reprezentującymi 10 krajów, m.in. Szwecję, Węgry, Słowenię, Niemcy, Czechy, Norwegię i Austrię. Uznany za najlepszego młodego muzyka instrumentalistę otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. euro i zaproszenie do wspólnego koncertu z orkiestrą symfoniczną stacji WDR. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Pro Musica Bona, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Który z kompozytorów środowego koncertu był wykładowcą polskich akademii muzycznych? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do wtorku, 10 stycznia, do godz. 10. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Francesco Bottigliero

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

  • José Maria Florêncio, dyrygent
  • Łukasz Dyczko, saksofon

W programie:

  • Gustav Holst – Suita św. Pawła op. 29 nr 2
  • Lars-Erik Larsson – Koncert na saksofon i orkiestrę smyczkową op. 14
  • Francesco Bottigliero – Giulia i Frederico z „4 Retratos”
  • Astor Piazzolla – Le grand Tango
  • Beetholven Cunha – Danças Afro-Brasileiras: Frevo

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat”, ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29

Opinie