Zaniżone odszkodowanie

Utworzony: 25 listopada 2016 10:05 przez ~Olaf Sikor
Witam wszystkich,

W ostatnim czasie miałem kolizję i TU zaniżyło mi bardzo odszkodowanie. Zastanawiam się czy wejść na drogę sądową w takim przypadku?
Ma ktoś jakieś doświadczenie w podobnej sprawie?
~Olaf Sikor · 25 listopada 2016 10:05
Przy sądzie możesz dostać dużo. Pytanie tylko – kiedy? I czy w ogóle. Przy odkupie – mniej. Ale od ręki i na pewno. Wybierz co wolisz.
~Karol · 25 listopada 2016 11:12
Wiadomo – najlepiej byłoby dużo i od razu.
~Olaf Sikor · 25 listopada 2016 18:57
Takich opcji to chyba nie ma. Ale ja w Salvum odszkodowania dostałem całkiem niezłą sumkę. Spróbuj sobie zrobić tak. Wyślij dokumenty do analizy, sprawdź, ile proponują i porównaj z kwotą jaką teoretycznie powinieneś dostać. Jeśli różnica nie będzie jakaś strasznie duża – bierz opcję odkupu i ani się nie zastanawiaj. W Salvum to chwila roboty. Z ich strony. Bo ja nie zrobiłem nic.
~Olek · 27 listopada 2016 17:39
Dokładnie. Musisz znaleźć dla siebie najlepsza opcję. Bo wiesz. Jak jakaś firma w ramach odkupu zaproponuje Ci 200 zł to to nie ma sensu. Lepiej zaryzykować i iść do sadu. 200 zł na nic Ci się nie zda, a w sądzie możesz dostac dużo więcej.
~Maras · 28 listopada 2016 15:03
No właśnie. Wszystko zależy od indywidualnych kwestii: ile Cie w TU oszukali, ile CI zaproponują. W ogóle przypomniałem sobie ze jest jeszcze jedna opcja dla Ciebie. Ja co prawda brałem opcje odkupu w Salvum ale zobacz sobie na ich stronke. Możesz wybrac opcje z sadem bez płacenia im za sprawe i rzeczoznawcę.
~Olek · 28 listopada 2016 15:12
W sensie że jak?
~Olaf Sikor · 29 listopada 2016 10:09
Nie wiem dokładnie, bo się nie wczytywałem. Chodzi o to, że nie musisz nic wykładać ze swojej kieszeni – na prowadzenie sprawy itd. Kasę odpalasz im dopiero po wygranej rozprawie. Tak z tego zrozumiałem. To dobra opcja, bo motywuje ich do tego, żeby wygrać i zakończyć wszystko jak najszybciej.
~Olek · 29 listopada 2016 21:48
Faktycznie, opcja dobra. Choć mam wrażenie, że czekania i tak całe mnóstwo. Napisze i zobaczę co mi powiedzą.
~Olaf Sikor · 30 listopada 2016 09:42
Najlepiej to było brac rozliczenie z warsztatem. Nie byłoby kłopotu.
~Bartłomiej · 30 listopada 2016 12:45
Polak mądry po szkodzie. Ale mam nadzieje, że to nie zakonczona sprawa.
~Olaf Sikor · 30 listopada 2016 12:47