Zamknij
REKLAMA

23 maja rusza budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej

09:36, 18.05.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Mapa UMB /na podstawie Google Maps/

We wtorek, 23 maja, rozpoczną się roboty przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja warta 27 mln zł zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

Prace przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej rozpoczną się  23 maja na ul. Glinki od skrzyżowania z ul. Magnuszewską do skrzyżowania z ul. Boya-Żeleńskiego. Ten odcinek będzie wyłączony z ruchu na okres około 4-5 miesięcy. W pierwszej kolejności przebudowywane będą m.in. chodniki i uzbrojenie podziemne. Z końcem maja ruszą też prace pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Ujejskiego. W wakacje ruszą natomiast prace związane z budową wiaduktu. W początkowej fazie będą one realizowane poza istniejącymi  jezdniami. Zamknięty odcinek ul. Glinki najprościej będzie ominąć ulicami al. Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Magnuszewską lub Szpitalną.

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej będzie też wiązać się z czasowymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Autobusy linii nr 66 pojadą  trasą rondo Jagiellonów – Wojska Polskiego – Ujejskiego – Wąbrzeska – Ujejskiego – Wojska Polskiego – rondo Jagiellonów.

Autobusy linii nr 86 kursować będą na trasie rondo Jagiellonów – Wojska Polskiego – Magnuszewska – pętla Glinki – Magnuszewska – Wojska Polskiego – rondo Jagiellonów.

(i)
REKLAMA

Komentarze (4)

WZGWWZGW

4 5

A kiedy cwaniaka z Tartaku eksmitują? 15:14, 18.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

avalonavalon

5 3

Nikt nie konsultował tego z mieszkańcami Południowych Wyżyn. Ulica Glinki ma standard wiejskiej szosy, nie ma nawet chodników na całej długości. Zwężą Magnuszewską i zbudują rondko kompaktowe jak na osiedlowej uliczce. Od Magnuszewskiej w stronę BPPT nie zrobią nic, a to oznacza koszmar kilkunastu tysięcy ludzi którzy tam mieszkają. Już teraz wyjazd ze Szpitalnej, Białostockiej, Białogardzkiej jest wyjątkowo trudny. Jak pół miasta skierują na tą wąską uliczkę bez porządnych skrzyżowań, wyjazd na nią czy przejście przez nią stanie się niemożliwe. Ulica o standardzie wiejskiej szosy z głębokiego PRLu stanie się główną arterią wylotową dla połowy miasta w kierunku BPPT, DK10, Solca i Torunia. Mieszkańcy Wyżyn, od czasu jak jest obecny naczelnik, kilka razy w roku dostają w pysk od naczelnika miasta i otwarty przekaz - mamy *%#)!& z Bydgoszczy. Likwidowane są połączenia autobusowe i tramwajowe lub przynajmniej drastycznie są cięte kursy, likwidowane są szkoły, likwidowane są jedyne na osiedlu parkingi, wciskają w środek osiedla regionalne instytucje i markety. To osiedle staje się koszmarem i więzieniem bo za pare miesięcy nawet stąd wyjechać nie będzie można. Już teraz na Łomżyńskiej, Bohaterów Kragujewca czy Szpitalnej stoi się kilkanaście minut żeby wyjechać. Oni chcą się nas pozbyć z tego miasta, naczelnik jawnie nas nienawidzi. 01:07, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edaeda

0 0

Dlaczego nie zrobią wjazdu do parku przemysłowego zevślimaka przy porcie lotniczym? 20:03, 22.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Joanna1976Joanna1976

0 0

Może ktoś zrobi porządek z masakrą na skrzyżowaniu Magnuszewska Kragujewca i Boya-Żeleńskiego?! Wszyscy kierowcy stoją i trąbią bo nie mają pojęcia kto ma pierwszeństwo!? Wyjeżdżają pod prąd, wymuszają...Kto im dał prawko? Przydałby się przedstawiciel porządku drogowego! 17:48, 22.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018