Zamknij
REKLAMA

Koło mariny miał stanąć budynek w kształcie elipsy. Są… słupki

09:19, 19.05.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Budowa dwukondygnacyjnego budynku na Wyspie Młyńskiej zaczęła się w 2015 roku. Przewidywano jej zakończenie na połowę następnego roku. Tymczasem na placu budowy nic się nie dzieje.

Dwa lata temu na placu przy ul. Mennica 9 dużo się działo. W marcu 2015 roku  firma „XPX – Piotr Zakrzewski”  otrzymała zezwolenie na budowę budynku biurowego z częścią gastronomiczną. Media bydgoskie relacjonowały przebieg wyburzania od lat nieczynnego posterunku Policji Wodnej na Wyspie Młyńskiej. W czerwcu 2015 roku  zaniedbany i szpecący otoczenie obiekt zniknął z powierzchni ziemi. Nad Młynówką pojawił się dźwig i zaczęły się prace budowlane.

Jak tłumaczył mediom autor projektu, Bartosz Kamiński z pracowni Lines Architekci, konstrukcja budynku jest bardzo prosta, ponieważ szkielet tworzą słupy i stropy żelbetowe i dlatego prace budowlane potrwają niedługo, około pół roku.

Prace  jednak  straciły impet i nie zanosi się na to, żeby w bliskim czasie doszło w pobliżu mariny do otwarcia lokalu gastronomicznego w przeszklonym budynku w kształcie elipsy z żaluzjami imitującymi drewno. Na placu budowy nic się nie dzieje. Tylko wizualizacja przymocowana do blaszanego ogrodzenia pokazuje, co w tym miejscu miało  powstać. Nie wiadomo jednak, kiedy powstanie.

Próbowaliśmy ustalić, dlaczego wstrzymane zostały prace budowlane. Niestety inwestor nie odbierał telefonu. Urzędnicy ratuszowi też nic nie wiedzą na ten temat. – Wczoraj, tj. 17 maja,  Wydział Administracji Budowlanej uzyskał telefoniczną informację z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bydgoszczy, że dla nieruchomości przy ul. Mennica 9   nie jest prowadzone żadne postępowanie, w związku z czym nie ma żadnego formalnego powodu dla administracyjnego wstrzymania robót budowlanych na tej nieruchomości- poinformowała nas Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta.

W zeszłym roku inwestor wykazywał jeszcze aktywność. W lipcu na jego wniosek zostało wydane pozwolenie na budowę linii kablowej w granicach nieruchomości przy ul. Mennica 9. Od tego czasu minął blisko rok.

Udało nam się w końcu dodzwonić do właściciela nieruchomości nad Młynówką. – Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie - oświadczył  Piotr Zakrzewski, gdy zapytaliśmy, dlaczego inwestycja nie jest realizowana.

(was)
REKLAMA

Komentarze (3)

RafalRafal

1 1

Coraz trudniej wyłudzać VAT wiec pewnie kasa sie skończyła 14:10, 19.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Powinna byc mozliwosc odbierania dzialek takim wlascicielom. Reprezentatywne miejsce a dzialke posiada jakis bankrut. 09:06, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

1 0

VAT jest teraz pewno przekazywany na tfurczość połetycką wielkich oficyn jak Licencja Błędny Marek. 19:51, 20.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018