Zamknij
REKLAMA

Medal za odwagę dla 18-latka. Uratował babcię z wnuczką

12:31, 19.05.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Franciszek Domanowski nie zastanawiał się ani chwili, by rzucić się na pomoc babci z wnuczką, które wpadły do Brdy. Odwagę 18-latka docenił komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.


Pod koniec kwietnia br.  za budynkiem Bydgoskiego Domu Technika NOT, babcia z wnuczką wpadły do Brdy. Obie szły nabrzeżem, gdy 3-latka zbliżyła się do krawędzi chodnika, jej babcia straciła równowagę i wpadła wraz z dzieckiem do rzeki.

Niedaleko na ławce siedział 18-letni Franciszek Domanowski  z koleżanką. Widząc zdarzenie młody mężczyzna natychmiast wskoczył do rzeki i wyciągnął kobietę wraz z dzieckiem. Jego koleżanka wezwała służby i tak akcja ratownicza została szczęśliwie zakończona.

Co prawda, uratowana kobieta  straciła w wodzie przytomność, jej 3-letnia wnuczka była cała przemoczona i zziębnięta, to dramatyczne wydarzenia zakończyły się happy endem. Można jednak sobie wyobrazić, że gdyby w pobliżu nie było Franciszka Domanowskiego i jego koleżanki, finał mógł być zupełnie inny.

Dziś komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wręczył dzielnemu młodzieńcowi Honorowy Medal „Pomagajmy Sobie Wzajemnie”. W spotkaniu uczestniczył także prezydent Rafał Bruski oraz zastępca burmistrza Solca Kujawskiego, gdzie mieszka bohaterski 18-latek.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018