REKLAMA

Seans filmowy w „Pomorzaninie” po długiej przerwie

18:50, 19.05.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W sobotę, 20 maja, odbędzie się dzień otwarty w dawnym kinie „Pomorzanin” przy ul. Gdańskiej 10. Na podróż w czasie do zamkniętego przez lata obiektu zaprasza jego właściciel, spółka   Moderator Inwestycje.

Ostatni raz filmy wyświetlane były  w „Pomorzaninie” w czerwcu 2003 roku. Potem kino  na wiele lat zamknięto na cztery spusty. Starszym bydgoszczanom łza się w oku kręciła, bo z „Pomorzaninem” wiążą się ich piękne wspomnienia z lat młodości. Kiedy budynek przy Gdańskiej10  odkupiła od spółki warszawskiej bydgoska firma Moderator Inwestycje, odżyły nadzieje, że znów będzie można w tym miejscu oglądać filmy.

W najbliższą sobotę taka możliwość zaistnieje. Nowy właściciel zaprasza bydgoszczan na imprezę pn. „Pomorzanin - reaktywacja”. - Otworzymy kino i pokażemy, w jakim aktualnie znajduje się stanie – informuje Małgorzata Dysarz, szef marketingu w spółce Moderator Inwestycje. Odbędzie się też projekcja filmu i wymiana poglądów na temat przyszłości „Pomorzanina”.

Program sobotniej imprezy:

11.00  Zwiedzanie, wydawanie pamiątkowych biletów okolicznościowych i „przypinek”, wpisy do księgi pamiątkowej, w sali kinowej projekcja dokumentalnego filmu Krzysztofa Nowickiego „Tu było kino”

11.00-12.00 „Nagrywarka” (goście dnia otwartego mogą skorzystać z bezpłatnego profesjonalnego nagrywania swoich wspomnień związanych z pobytem w kinie, nagrania wykorzystamy w filmie promującym wydarzenie)

12.00 Briefing prasowy inwestora

12.30-13.00 Prelekcja  dr hab. Mariusza Guzka o „Pomorzaninie”, tradycjach filmowych w Bydgoszczy i ciekawych wydarzeniach związanych z kinem „Pomorzanin”

13.00- 14.00  Zwiedzanie, „nagrywarka”, konsultacje społeczne na temat funkcji „Pomorzanina” w przyszłości

14.00- 15.00 w sali kinowej wyświetlony zostanie film „Tu było kino”.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017