Zamknij
REKLAMA

Na terenie Jutrzenki przy Garbarach będzie mieszkaniówka

21:55, 08.08.2017 | j
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W centrum Bydgoszczy, niedaleko wysokościowca Nordic Haven, powstanie wielorodzinny budynek mieszkalny.

Produkcja Jutrzenki została skoncentrowana w fabryce w Osowej Górze, więc blisko półhektarowy teren w centrum  miasta jego właściciel (spółka Colian, na której portfolio składają się m.in. takie marki jak Goplana, Solidarność czy Jutrzenka) może przeznaczyć na inny cel.

Na  stronie Colian Development zachwalana jest jego znakomita lokalizacja: „Działka gruntu o powierzchni 0,4776 ha zlokalizowana blisko centrum miasta, przy ulicy Garbary 5 w Bydgoszczy. Działka sąsiaduje z przystankiem nowej linii tramwajowej z dostępem do ulicy. Obok terenu znajduje się Wyższa Szkoła Gospodarki, kilkadziesiąt metrów obok jest Multikino oraz McDonald's.”

Ujawniony jest też zamiar inwestora: „Na przedmiotowym terenie planowana jest inwestycja polegająca na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego wraz z częścią handlowo-usługową na poziomie parteru.”

Na razie ten teren jest zajęty przez budynki wykorzystywane wcześniej do produkcji słodyczy. Czy wpłynął do ratusza wniosek o wydanie zezwolenia na wyburzenie obiektów zajmowanych przez Jutrzenkę przy ul. Garbary? - Wpłynął 26 lipca, jest w trakcie rozpatrywania – ustaliła Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta.

Bardzo byliśmy ciekawi, jak będzie wyglądał nowy budynek w pobliżu Focha, więc zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie wizualizacji do biura architektonicznego Sławomira Kolanusa, któremu inwestor zlecił przygotowanie projektu  - Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze opracowanej ostatecznej wersji projektu. Po podjęciu końcowej decyzji o funkcji i formie budynku chętnie podzielę się wizualizacjami - obiecał Sławomir Kolanus.

(j)
REKLAMA

Komentarze (5)

OO

5 2

Piszcie po polsku!!! Co to jest mieszkaniówka i do tego w nagłówku? 09:13, 09.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KącikowaKącikowa

3 0

Tak, brawo! A wnioski od zwykłego ,,człeka,, który mieszkał obok przez kilkanaście lat, z prośbą o wyznaczenie jednego miejsca parkingowego, bo wiecznie miał problem z przekomarzaniem się ze studencikami z uczelni obok były odprawiane z kwitkiem. To teraz będzie miał już ciągłe problemy z zaparkowaniem pod jedyną kamienicą przy uliczce znajdującej się obok starej Jutrzenki.
09:45, 09.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krystiankrystian

2 1

szkoda, że nie ma wizualizacji, ale generalnie super, że tą część miasta zabudują. urząd powinien wspierać inwestycje w centrum, rewitalizacje śródmieścia. coraz więcej ciekawych budynków powstaje wokół centrum, super rozwija się szwederowo, ciekawy budynek powstaje na Kossaka 13 przy Dolinie 5 stawów. Inwestycje w ścisłym centrum są najlepszą lokatą kapitału, będą tylko drożeć. 09:57, 09.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

starszy bydgoszczanistarszy bydgoszczani

3 1

teren po Jutrzence to bardzo wartościowy teren i nie mozna wyrazić zgody na zbudowanie tam jakiegoś gniota ( to opinia do przedstawionej wizualizacji ).Oczekuję od ( słabej i wydającej bardzo dziwne decyzje - vide Czackiego ) administracji budowlanej Ratusza, NAWIAZANIA do powstałego niedawno wysokiego budynku Nordic... 15:54, 09.08.2017


loklok

0 0

Wizualizacje krążyły już w necie, ale autor artykułu się pewnie ich nie doszukał. Pierwsze były wg mnie tragiczne, drugie lepsze. A generalnie nie chciałbym mieszkać tak blisko linii tramwajowej. 09:52, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018