Zamknij
REKLAMA

Pub Jack do rozbiórki! Taki zamiar ma nadzór budowlany

17:26, 09.08.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Właściciele klubu przy Długiej 65 bardzo długo uważali, że wszystko im ujdzie płazem.

Pub Jack został zamknięty na początku kwietnia. Mógł zostać otwarty, ale pod określonymi warunkami, które jednak były za trudne do spełnienia przez jego właścicieli.  Zastrzeżenia zgłaszała straż pożarna, inspekcja pracy i nadzór budowlany.

Z protokołu kontroli przeprowadzonej zeszłego lata przez Okręgową Inspekcję Pracy wynika, że klub zatrudniał na umowę o pracę 11 osób, a dwie na umowę zlecenie. - Ponieważ właściciel pubu nie stawiał się na kolejne wezwania inspektora pracy i nie udostępnił w pełni żądanej dokumentacji, inspektor pracy skierował do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 225 § 2 kodeksu karnego (udaremnianie lub utrudnianie czynności kontrolnych) – poinformował nas Wojciech Szota, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy. Jak udało nam się ustalić, w lutym br. zarządca obiektu został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności i właśnie odbywa karę.

Mieszkający w Pruszkowie właściciele klubu zostali zobowiązani przez nadzór budowlany do przygotowania projektu przebudowy obiektu, w sposób spełniający wymogi przeciwpożarowe i sanitarne oraz do zalegalizowania samowoli budowlanej. Mieli na to czas do końca lipca.

- Właściciele nie przekazali żądanych dokumentów, co obligatoryjnie zobowiązuje PINB do wydania nakazu rozbiórki samowolnie rozbudowanej części budynku - wyjaśnia  Sebastian Krzych z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy.

Zawiadomienie o zamiarze wydania takiej decyzji zostało wysłane do Pruszkowa 4 sierpnia. Właściciele klubu mają dwa tygodnie na zapoznanie się z aktami.

(was)
REKLAMA

Komentarze (1)

klaraklara

0 1

moge to wziasc za 1zl piekny arhitektonicznie muzealnie panoramicznie lokal 14:47, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018