Zamknij
REKLAMA

Na naszych oczach przeistacza się pl. Kościeleckich

18:26, 11.08.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Bydgoskie place w szeroko pojętym centrum miasta, za wyjątkiem pl. Wolności, albo już się bardzo zmieniły, albo wkrótce ulegną gruntownemu przeobrażeniu.

Najbardziej radykalnej przemianie uległ plac Poznański. Zupełnie nie przypomina sennego placyku z lat 60. Stanowi obecnie nowoczesny węzeł komunikacyjny. Wełniany Rynek też wygląda dzisiaj całkiem inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Zniknęły samochody, pojawił się pomnik prezydenta Barciszewskiego.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa płyty Starego Rynku. Do kąta powędruje pomnik  Walki i Męczeństwa. Pod koniec roku zaczną się wyburzenia w bezpośredniej bliskości Zbożowego Rynku. A obecnie na naszych oczach przeistacza się pl. Kościeleckich.

To ostatni moment, żeby popatrzeć na bryłę kościoła z tego kąta, z którego sfotografował ją nasz fotoreporter. W tej chwili jeszcze budowany biurowiec  jej nie zasłania.

Bardzo jesteśmy ciekawi, jak ten nowoczesny budynek wpasuje się w zabudowę śródmiejską.

(was)
REKLAMA

Komentarze (3)

TomTom

8 6

Jak można pozwolić na budowe takiego nowoczesnego szkieletora w zabytkowej części miasta?! Skandal. 11:03, 12.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ostatni regimentarzostatni regimentarz

3 2

Podobnie jak i na paskudztwo wznoszące się przy zjeździe z Mostu Pomorskiego w ul. Fordońską. 15:51, 12.08.2017


ProstyProsty

5 1

A co mają budować? neogotyk z klinkieru? Zobaczcie jak się buduje na świecie, oba przykłady - IK3 i Arkada to delikatne powiewy dobrej architektury. oby więcej takich i właśnie w centrum. 30 lat temu tak samo pisało się o BRE BANK - że to skandal, a ten budynek jak mało który cały czas wyglada i wpasowuje się świetnie. Nie bójcie się ludzie wpuszczać świeżego powietrza do swoich głów. Odwagi! 11:23, 14.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018