Zamknij
REKLAMA

Jarmark Kujawsko-Pomorski w jesiennej aurze

14:39, 10.09.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Jarmark Kujawsko-Pomorski 2017. Fot. Jacek Nowacki

Jak co roku na Jarmark Kujawsko-Pomorski, imprezę organizowaną przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku, wybrało się  mimo jesiennej pogody wielu bydgoszczan. Jak przystało na święto smaku i folkloru powodzeniem cieszyły się stoiska z naturalną żywnością, w tym z pysznymi wędlinami.

Jarmark to przede wszystkim stoiska, gdzie można zaopatrzyć się w wiejskie wyroby i przeróżne rękodzieła. Można było spróbować i zaopatrzeć się w najróżniejsze miody i napoje, a także tradycyjne potrawy, przekąski, w tym pasztety, smalec, najróżniejsze sery, czy wiejskie kiełbasy. Licznie przybyli twórcy ludowi oferowali wyroby sztuki ludowej i artystycznego rękodzieła. Tradycyjnie już przeprowadzono wybór najsmaczniejszej potrawy jarmarku, a koła gospodyń wiejskich z Kujaw i Pomorza stoczyły Bitwę na Smaki.

Repertuar muzyczny też nikogo na jarmarku nie zaskoczył. Na scenie zaprezentowały się regionalne zespoły muzyki ludowej, tańca i śpiewu  m.in. bydgoskie „Płomienie”. Kulturę regionu promowały m.in. zespoły „Wesołe Gospodynie” z Koronowa, zespół „Złoty Krąg” z Bobrowa, czy kapelę ludową „Łubianioki”. Oklaskiwały je setki  widzów.

(i)
REKLAMA

Komentarze (3)

nooonooo

2 1

Jest sukces. Jarmark jak w Koronowie. Życie kulturalne w Bydgoszczy dorównało do Koronowa. Wprawdzie do KOrycina jeszcze daleko ale jest coś więcej oprócz biegania po mieście i pławienia się w Brdzie. Tylko czy Bydgoszcz wyprzedziła już Toruń ? ;-o 16:27, 10.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikimiki

3 1

Zgadza się. Impreza na poziomie Bruskiego. 18:07, 10.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bydgoszczakbydgoszczak

1 1

W Koronowie nie ma jarmarków. To zad...pie. 22:44, 10.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018