Zamknij
REKLAMA

Dzieciaki będą jeździć komunikacją miejską za darmo?

13:22, 12.09.2017 | MB
REKLAMA
Skomentuj
Fot. MB

Inicjatywa Polska w Bydgoszczy uzbierała wymaganą liczbę podpisów pod projektem "Dzieciaki Bez Biletów". Jak sama nazwa wskazuje, ideą pomysłu jest ustanowienie darmowych przejazdów komunikacją miejska dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych.

- Uzbieraliśmy 1200 podpisów mieszkańców, co jest wystarczającą liczbą, aby móc złożyć projekt, na ręce przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy. Teraz decyzja leży w rękach pana przewodniczącego i radnych, którzy zadecydują czy projekt wejdzie w życie. Jeśli chodzi o mieszkańców, pomysł został przez nich bardzo pozytywnie odebrany - mówi koordynator Szymon Wiłnicki.  

Zamysł projektu, wskazuje na "wyrównanie szans, aby wszystkie dzieci w takim samym stopniu mogły korzystać z komunikacji miejskiej". Dzięki nowym rozwiązaniom może poprawić się sytuacja finansowa w rodzinach wielodzietnych, ponieważ w skali miesiąca oszczędności mogą wynieść nawet ponad 100 zł. Dodatkowo inicjatywa pokrywa się z polityką promocyjną miasta, która stawia na upowszechnienie i zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. - Projekt będzie kosztować ok. 1,5 mln zł z budżetu miasta, co w porównaniu z 74 mln zł rocznego przychodu to niewiele - uważa Wiłnicki.

Podpisy pod inicjatywą zbierane były również w innych polskich miastach. Kilka z nich na darmową komunikację już się zdecydowało. Są to m.in. Warszawa czy Poznań. Bydgoska rada najwcześniej projektem będzie mogła zająć się w ostatnim tygodniu września.

(MB)
REKLAMA

Komentarze (3)

MonaMona

1 5

Widzę jakimi furami podjeżdżaja rodzice z małymi dziećmi pod szkoły. Mają dość kasy na bilety. 18:59, 12.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SydSyd

1 0

..ale w tych rurach nie ładują biletu. Pomysł dotyczy dzieci, które jeżdżą komunikacją. Cóż każdy pretekst dobry żeby rzucić jadem. To taka nasza narodowa cecha....
03:17, 14.09.2017


pic na wodępic na wodę

2 1

Dzieciaki dojeżdżające do szkoły to gimnazjaliści , licealiści , technicy i zawodowcy a podstawówki mają bilety miesięczne od miasta ! 21:24, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018