Zamknij
REKLAMA

Samochód Google Street View obfotografowywał dzisiaj Stary Rynek

15:05, 12.09.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Opel firmy Google na Starym Rynku. Fot. Jacek Nowacki

Pojazdy Google Street View w połowie maja wyjechały na ulice polskich miast, by przeprowadzić trzecią już aktualizację popularnej usługi. Nasz fotoreporter zrobił zdjęcie google'owskiemu oplowi, gdy obfotografowywał Stary Rynek. 

Google w maju poinformował, że w ciągu najbliższych miesięcy jego samochody znów pojawią się na polskich drogach. Usługa Street View zostanie odświeżona. Nasz fotoreporter opla firmy Google namierzył dzisiaj na Starym Rynku.

* * *

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a także tysiące miejsc z całej Polski.

Przygotowanie Street View to duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatnich  lat  zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google. Zaczynano od samochodów Street View, których najnowszy model jest wyposażony w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D. Podczas aktualizacji Street View w Polsce twarze czy numery rejestracyjne samochodów zostaną zamazane.

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

NIE nie nieNIE nie nie

4 2

A ja się nie zgadzam na pokazywanie w internetach moich nieruchomość. Mam do tego prawo, czy nie? Niemcy gromadnie się temu sprzeciwiali i google musiało uszanować ich wolę, a w polszy wolna amerykanka nadal panuje? 20:36, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trewtrew

0 3

Dzięki google skarbówka namierza złodziei bez ruszania się zza biurka. Łapać złodzieja jak najbardziej. 23:09, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018