Zamknij
REKLAMA

Bydgoscy policjanci uczcili pomordowanych przez NKWD 77 lat temu w Miednoje

20:06, 12.09.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Bydgoscy policjanci uczcili dziś pamięć pomordowanych 77 lat temu przez sowieckie NKWD ponad 6300 jeńców obozu specjalnego w Ostaszkowie, w tym policjantów.

Wiosną 1940 roku NKWD dokonało w lasach Miednoje mordu oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy służb mundurowych – policjantów, pograniczników, funkcjonariuszy służby więziennej i straży pożarnej. Dzisiaj bydgoscy policjanci uczcili pamięć m.in. funkcjonariuszy  XII Okręgu Policji Państwowej (Pomorskiego) II Rzeczypospolitej. W katedrze bydgoskiej w intencji pomordowanych odprawiona została uroczysta Msza święta.

- Ofiarami tej zbrodni stali się oficerowie, podoficerowie i posterunkowi Polskiej Policji Państwowej. W Twerze zamordowano około 6 tys. policjantów, przez co Miednoje stało się największą polską nekropolią w dawnym imperium sowieckim - mówił ks. Stanisław Kotowski, kapelan kujawsko-pomorskiej policji.

Po mszy uroczystość kontynuowana była na płycie Starego Rynku, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej.

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

dlaczegodlaczego

3 1

Kapelan leśników zamordował rysia sznurkiem bo ożył w bagażniku jak donoszą media. Dlaczego daje się etaty w policji, lasach, wojsku, urzędach księżom. 23:14, 12.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dobrze ci radzę,Dobrze ci radzę,

0 2

lecz się idioto. 08:31, 13.09.2017


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018