Zamknij
REKLAMA

Jak odpowiedzieć na zagrożenia hybrydowe ćwiczy w Bydgoszczy 600 żołnierzy NATO

17:29, 13.09.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

W Bydgoszczy ruszyły bojowe ćwiczenia sztabowe dla Dowództwa Sojuszniczych Sił Połączonych z Neapolu (JFC Naples) - Trident Joust 2017. W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) ćwiczy 600 uczestników.

- Trident Joust 17 to dla nas wspaniała okazja by się spotkać i zademonstrować naszą zdolność do radzenia sobie ze współczesnymi wyzwaniami, przed którymi stoi sojusz -  powiedział kanadyjski generał broni, Christian Juneau, dowódca Sił Odpowiedzi NATO i zastępca dowódcy Dowództwa Sojuszniczych Sił Połączonych z Neapolu. - Z zainteresowaniem czekam na efekty naszej pracy w ciągu najbliższych kilku tygodni tu, w Polsce, gdy będziemy mogli zaprezentować nasze możliwości pod sztandarem Sił Odpowiedzi NATO.

Żołnierze i specjaliści sojuszniczych wojsk przećwiczą niezwiązaną z art. 5 Traktatu NATO operację odpowiedzi na zagrożenia hybrydowe. W ramach ćwiczenia na podstawie fikcyjnego scenariusza, NRF zostaną zaangażowane celem zapobieżenia eskalacji wrogości. Wielonarodowy personel z JFC Naples będzie również ćwiczył interoperacyjność, współpracę z państwami partnerskimi biorącymi udział w Trident Joust, a także współpracę, koordynację i łączność z mnóstwem miejscowych i narodowych przedstawicieli, a także organizacjami międzynarodowymi i pozarządowymi.

- To ćwiczenie jest doskonałym przykładem zdolności JFTC do zaplanowania i przeprowadzenia szkolenia dla Dowództwa Sił Połączonych. To wspaniała okazja do wykorzystania zdolności JFTC do wsparcia szkolenia na rzecz dowództwa szczebla operacyjnego. Ponadto, niedawno zakończona rozbudowa centrum, wraz z nowym placem treningowym, pozwala nam jeszcze lepiej sprostać wymaganiom związanym ze szkoleniem dowództw  – powiedział generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca JFTC

Wielonarodowy personel z JFC Naples spędzi na szkoleniu w Bydgoszczy najbliższe dwa tygodnie.

 

NRF, które powołano w 2002, to bardzo zaawansowane technologicznie siły międzynarodowe o wysokiej gotowości. Składają się z komponentów lądowego, morskiego, powietrznego i sił specjalnych, które Sojusz może szybko rozmieścić w dowolnym miejscu. Decyzję o rozmieszczeniu podejmuje Rada Północnoatlantycka, najwyższy organ NATO podejmujący decyzje polityczne.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018