Zamknij
REKLAMA

Dzień Papieski w Bydgoszczy zakończyła Karoliada

20:58, 08.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Dzień Papieski w Bydgoszczy zakończyła Karoliada w Łuczniczce. Fot. Jacek Nowacki

W niedzielę, 8 października, z okazji XVII Dnia Papieskiego młodzi diecezji bydgoskiej spotkali się na Eucharystii w kościele św. Jadwigi, a później bawili na VI Karoliadzie w hali Łuczniczka.

W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszy św.  w kościele Świętej Jadwigi Królowej młodzi przeszli ze Wzgórza Wolności do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”, gdzie odbyła się VI Bydgoska Karoliada.

W zawodach rywalizowały drużyny reprezentujące dwanaście dekanatów diecezji bydgoskiej. Współzawodnictwu towarzyszyły muzyka oraz gorący doping klubów kibica. Turniej składał się z konkurencji artystycznych, intelektualnych i sportowych. Zawodnicy musieli m.in. wykazać się sprawnością fizyczną, odpowiedzieć na pytania z zakresu wiedzy dotyczącej nauczania Kościoła na temat rodziny, a szczególnie wykazać się znajomością książki "Przekroczyć próg nadziei" Jana Pawła II.

W części muzycznej odbył się koncert finalistów Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki z Janem Pawłem II, a także zespołu Siewcy Lednicy.

VI Bydgoską „Karoliadę” tradycyjnie zorganizowali młodzi z Fundacji „Wiatrakˮ.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018